Piątek 03 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum

Data publikacji: 2017-11-23 23:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:47
Nagrody rozdane – statki kosmiczne w muzeum
Fot. Dariusz Gorajski  

Uroczystość rozstrzygnięcia konkursu plastycznego dla dzieci na wykonanie pojazdu kosmicznego Dogonów odbyła się w czwartek (23 listopada) w Muzeum Narodowym w Szczecinie. Nagrodzone i wyróżnione prace można oglądać na wystawach afrykańskich do 30 listopada.

Komisja w składzie: Ewa Prądzyńska, Katarzyna Findlik, Ewa Sitarek, Maciej Lango i Dorota Baumgarten-Szczyrska po długiej i burzliwej dyskusji wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego pt. "Kosmiczna Podróż - Dogonowie i ich arka". Zdecydowano się nagrodzić i wyróżnić dzieci w trzech kategoriach wiekowych - łącznie 27 osób. 

- W konkursie wzięło udział 78 osób, które wykonały 60 pojazdów kosmicznych - poinformowała Dorota Baumgarten-Szczyrska, koordynatorka wydarzenia. - Prace wykonywane były indywidualnie i w zespołach 2-3 osobowych. Trzeba przyznać, że są to naprawdę bardzo ciekawe statki kosmiczne. Dzieci posiadają niesamowitą wyobraźnię, czego efektem są ich niezwykłe pojazdy, które możemy zaprezentować w przestrzeni wystaw afrykańskich.

Nagroda Grand Prix powędrowała do Julii Grzywacz, Zuzi Wasylik i Maliny Bączek ze szkoły podstawowej - International School w Szczecinie.

Laureatki nie ukrywały zadowolenia po ogłoszeniu wyników. - Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się zdobyć tę nagrodę - nie kryła Julia Grzywacz. - Podejrzewałyśmy, że możemy wygrać, ponieważ nasz statek robiłyśmy kilka tygodni. Na początku miałyśmy plan zrobić mniejszy pojazd kosmiczny, jednak wyszedł nam bardzo duży. Zależało nam, aby można nim było szybko przemieszczać się w kosmosie.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli: Igor Tobera, Pola Puchała z 1SP Montessori Bona Ventura, Olga Świątek z SP 35 (kat. 8-9 lat); Bartek Ostaszewski i Adam Ostaszewski z SP Karsko (10 - 11 lat) oraz Jan Sarbinowski (12-13 lat). Drugie miejsce zajęli: Łucja Wechterowicz i Michał Stelmach z 1SP Montessori Bona Ventura oraz Hanna Woźny (8-9 lat); Adrian Kaczmarek z SP 10 w Szczecinie (10-11 lat). Natomiast trzecią nagrodę odebrali: Weronika Konieczna, Nadia Spalczyńska, Julia Juszczak, Oliwia Duda z Parafii p.w. św. Ducha w Szczecinie, Dominik Górtowski z SP 35 Szczecin (8-9 lat); Marianna Urasińska, Mia Rassmusen ze szkoły podstawowej - International School w Szczecinie (10-11 lat).

Natomiast wyróżnieni zostali: Aleksander Grab, Artur Jaroszyński, Kamil Jaroszyński, Christian Glück, Szymon Rot z International School w Szczecinie (10-11 lat); Jakub Piotrowski z SP 56 w Szczecinie (12-13 lat) oraz Miłosz Ostapowicz (najmłodszy uczestnik - 5 lat) z Parafii p.w. św. Ducha w Szczecinie.

Kamil Krukowski

Na zdjęciu: Ten statek kosmiczny zdobył Grand Prix.

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

UFO
2017-11-24 06:35:32
Fajnie, że dzieci są takie utalentowane. Ta złota rakieta i ostatni spodek są świetne.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA