poniedziałek, 21 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pojadą na telefon

Pojadą na telefon

Pojadą na telefon
Data publikacji: 2016-03-23 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:22
Wywietleń: 3141 125526

Busy są już pomalowane, trwa montaż kasowników, ustalono też ostateczną lokalizację przystanków. Nic zatem nie stoi na przeszkodzie by uruchomić nowość, jaką ma być "Transport na żądanie". Jako pierwszy w Szczecinie będzie nią objęty obszar Podjuch.

- „Transport na żądanie” jest to innowacyjna forma wsparcia regularnej komunikacji miejskiej. Ułatwimy mieszkańcom peryferyjnych, górzystych partii Podjuch dostęp do linii autobusowych na pętli Podjuchy - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Mieszkańcy po zalogowaniu do specjalnego systemu lub skontaktowaniu się z naszym dyspozytorem będą mogli zamówić na konkretną godzinę autobus, który później dowiezie ich na pętlę właśnie.

Po rozmowach z Radą Osiedla wytypowano kilkanaście miejsc, z których będzie odjeżdżał bus na telefon. Pojazd będzie mógł zabrać jednorazowo 20 osób, a o godzinie planowanej podróży będzie decydowało pierwsze zgłoszenie. Czas i trasa przejazdu będzie różna, ponieważ godzina i start pierwszego kursu może być każdego dnia inny.

- Celem jest zebranie i dowiezienie zainteresowanych pasażerów w miejsce dogodnej przesiadki na autobusy komunikacji miejskiej odjeżdżającej z pętli "Podjuchy" w 15 min. - dodaje Hanna Pieczyńska.

Usługę na zlecenie ZDiTM będzie realizował PKS Szczecin Sp. zo.o. Do realizacji zadania spółka kupiła 3 klimatyzowane Mercedesy Sprintery przystosowane do przewozu ponad 20 osób, wyposażone w platformę ułatwiającą wjazd osobom na wózkach inwalidzkich. Do końca roku firma ma dostać za realizację zleceń nieco ponad 730 tys. zł.

Usługa ma rusyć w kwietniu. Jak zapewnia rzecznik ZDiTM, już wkrótce na stronach ZDiTM pojawi się informacja o konkretnych przystankach, na które będzie można zamówić transport, zamieszczona zostanie także instrukcja obsługi portalu, sposobu logowania i rezerwacji miejsca, a także numery telefonów do dyspozytorów przyjmujących zgłoszenia. W rejonie Podjuch pojawią także ulotki informujące o możliwościach i formie dotarcia do pętli.

Tekst i fot. ToT

Pojadą na telefon Pojadą na telefon Pojadą na telefon Pojadą na telefon

Komentarze

Kierowca autobusu
A kto tam kasuje bilety?
2016-03-24 12:21:26
re: oscielny
podobno byl przetarg
2016-03-24 12:17:00
ościelny
To zadanie pewnie z wolnej ręki, otrzymał PKS. A CBA co na to ?
2016-03-24 11:53:18
Jaki przewoźnik
A mercedesy na telefon do jakiego przewoźnika należą
2016-03-24 11:48:48
Busy
Busy są pomalowane, czy jednak oklejone folią?
2016-03-24 08:53:59
niezle koszty
730 tys do konca roku czyli 81 tys miesiecznie (przy zaklozeniu ze zaczynaja od kwietnia), chcialbym zobaczyc jak te 3 busiki zarobia na biletach chociaz polowe tej kwoty, to juz chyba taniej by bylo taksowki dla chetnych zamawiac
2016-03-23 20:45:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”