sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort [GALERIA]

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort
Data publikacji: 2019-08-10 12:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-11 09:46
Wywietleń: 1490 407689

Zabawy, ogromny tort urodzinowy, mnóstwo śmiechu, radości i wspomnień - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie świętowała w sobotę na Jasnych Błoniach 70-lecie istnienia.

Pogoda sprzyjała mieszkańcom Szczecina, którzy wspólnie z obecnymi i byłymi pracownikami Pogotowia wzięli udział w imprezie. Nie zabrakło także byłych pracowników Działu Pomocy Doraźnej i Wojewódzkiej Kolumny Transportu Sanitarnego.

- Pogotowie ratunkowe to, jak sama nazwa wskazuje, coś co ratuje nam życie. To 70 lat w oczekiwaniu, aby pomóc człowiekowi. Pogotowie chroni nasze życie, nie zdrowie, bo je ratujemy gdzie indziej - mówiła Maria Ilnicka-Mądry, przewodnicząca sejmiku województwa.

Podczas imprezy najmłodsi brali udział w zabawach z animatorami oraz rozwiązywali z pomocą ratownika medycznego zagadki umieszczone w karetce Escape Room.

- Możemy zobaczyć jak wygląda w środku karetka, wóz strażaków, a nawet radiowóz. Ale mama mówi, żebym lepiej nigdy nie musiał nimi jeździć - mówił 10-letni Michał.

Urodzinowy festyn miał również charakter edukacyjny - ratownicy przeprowadzali symulacje najczęściej spotykanych urazów oraz pokazy pierwszej pomocy. Spora kolejka ustawiła się także przed namiotem, w którym można było bezpłatnie zbadać ciśnienie, poziom glukozy, tętna oraz poziomu tlenu we krwi.

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka, Marta Teszner

Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort Pogotowie zaprosiło na obchody swojego 70-lecia. Dużo atrakcji i ogromny tort

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie