piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Podzielone „domki profesorskie”

Podzielone „domki profesorskie”

Podzielone „domki profesorskie”
Data publikacji: 2017-02-04 23:06
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:16
Wywietleń: 2012 211871

Niebawem może się okazać, że połowa elewacji zbudowanych w stylu gotyckim tzw. domków profesorskich przy placu Żołnierza Polskiego w Szczecinie zostanie odnowiona, a druga pozostanie taka jak na zdjęciu, czyli z odpadającymi i brudnymi tynkami. Należą bowiem do dwóch różnych wspólnot. To wszystko na tzw. Złotym Szlaku, który jest miejscem spacerów wielu turystów.

(mkw)

CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY W CYFROWYM WYDANIU "KURIERA SZCZECIŃSKIEGO" Z 3 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Fot. Mirosław Kwiatkowski

Komentarze

HogoFogo
Do bezimiennego Skandal! Niech miasto coś zrobi. Niech miasto odkupi... My płacimy podatki, my żądamy... estetyka, zagraniczni goście, wicie, rozumicie! Zadzwoń do KW PZPR ze skargą. Ha, ha, ha!!! UM Szczecin nic nie zrobi bo sam jest właścicielem setek obgryzionych kamienic w Śródmieściu. Na ich tle Domki Profesorskie to po prostu nówki sztuki. Wiec proszę o nieco umiaru w krytyce właścicieli tych domów.
2017-02-05 20:52:03
@HogoFogo
To nie zadanie forumowiczów kupować kwartały miejskie. Forum jest po to żeby wskazać co można poprawić lub przekazać idee. To do władz miasta należy zagospodarowanie najważniejszych przestrzeni miejskich. Należy wywłaszczyć mieszkańców tych domków, kierując się wyższym interesem społecznym. Można im zaproponować taki sam lub trochę większy metraż gdzieś na obrzeżach miasta i niech tam sobie robią syf, skoro lubią takie otoczenie.
2017-02-05 19:37:25
HogoFogo
He, he, he! Knajpki, srajpki. Zrzućcie się i kupcie cały ten kwartał. Co? Kasy brak? Jaka szkoda!
2017-02-05 19:16:00
jonatan do krzysztofa
Oczywiście jest to melodia przyszłości, ale gdyby znaleźli się inwestorzy, którzy wykupiliby te mieszkania, lub zaproponowali mieszkańcom zamianę mieszkania, to kto wie. Oczywiście interes musi się opłacać, a na dzisiaj to chyba jest mała szansa. Szkoda, bo miejsce jest idealne. W Polsce nie ma jeszcze zwyczaju i nawyku przychodzenia rodzinnie do restauracji lub kawiarni choćby w weekendy, od piątku wieczorem do niedzieli, tak jak to widziałem w wielu miastach Zachodniej Europy. Pewnie stopa życiowa jeszcze nie ta, ale i zwyczajnie brak nawyków, zwykłej potrzeby relaksu w fajnej knajpce przy dobrym jedzonku i winie :)
2017-02-05 15:23:08
Krzysztof
Do Jonatana. Wszystko bardzo piękne ,ale co zrobić z mieszkańcami tych budynków. ZBiLK wywalił by na pysk ,ale mieszkania są wykupione i tu zaczyna się problem. A co do samych kawiarenek i innych lokali ,to jest tego już i tak mnóstwo w okolicy i można w nich jeździć rowerem ,bo praktycznie świecą pustkami.
2017-02-05 10:56:23
saasas
tam obok byl swietny lokal z czeskim piwiem i swietnym dziedzincem w srodku jest jeszcze? podobni jak Klubik na Kusnierskiej najlepsza miejscowka i patio w miescie
2017-02-05 10:02:07
Wojtek
Proponuję zobaczyć jak te domki wyglądają od zaplecza. Potencjalnie piękna uliczka z gmachem IX LO i resztką kościoła mariackiego pięknie wpisałaby się w krajobraz staromiejskich kawiarenek. Niestety obecnie to obraz nędzy i rozpaczy: zaniedbany krużganek mariacki, porozrzucane pojemniki na śmieci, stare meble, trzepak, jakieś murki udające piaskownice etc. Do tego samowolne przeróbki właścicieli mieszkań zakłócające jednolity podział okien w domkach. Potrzeba kompleksowego zagospodarowania tego kwartału, uwzględniającego także wywalenie ZBILK z dawnej kaplicy kościoła mariackiego i przebudowę uliczki.
2017-02-05 08:45:05
M.Dem.
Do Jonatana. Oczami wyobraźni widzę w tym miejscu w tych domkach to samo. Kawiarenki i inne lokaliki "tradycyjne" dla miejsc turystycznych, "imprezowych".
2017-02-05 05:01:10
jonatan
W tych domkach od dawna powinny się znajdować małe kafejki, restauracyjki, galerie artystyczne, sklepiki z pamiątkami, a nie jak teraz zwykłe mieszkania i kancelarie prawnicze. Odnośnie odnowienia, to aż się prosi cały budynek, ale jak to w Polsce, jedni chcą innym to powiewa, bo bylejakość im nie przeszkadza. I to na jednym z głównych spacerowych szlaków turystycznych. :( No cóż, jacy mieszkańcy, taka i opinia o mieście.
2017-02-04 23:28:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy