Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Podziel się książką. Zbiórka z myślą o najmłodszych czytelnikach

Data publikacji: 05 listopada 2023 r. 10:44
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2023 r. 20:35
Podziel się książką. Zbiórka z myślą o najmłodszych czytelnikach
 

„Twoje dziecko już przeczytało książkę? Zechce ją przekazać dalej? Jest ku temu dobra okazja" - przekonuje Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn, zachęcając szczecinian do udziału w zbiórce książek dla dzieci w wieku 1-18 lat.

Pierwszy raz w Szczecinie jest organizowana tego rodzaju charytatywna zbiórka - z myślą o najmłodszych. Przygotowuje ją RO Arkońskie-Niemierzyn. W jej siedzibie - przy ul. Judyma 7 - będą przyjmowane bajki, baśnie i nie tylko, które następnie trafią do wszystkich zainteresowanych młodych czytelników.

- Prosimy o ich przekazywanie w godzinach dyżurów naszej Rady Osiedla, czyli w godz. 17-19. Czekać na nie będziemy w następujące po sobie poniedziałki, czyli: 6, 13 oraz 20 listopada - wyjaśnia radna Maria Myśliwiec, przewodnicząca RO Arkońskie-Niemierzyn. - Zależy nam, żeby trafiały na zbiórkę książki używane, ale w bardzo dobrym stanie. Takie, które każdemu dziecku będą sprawiały radość. Oczywiście można podarować naszym młodym czytelnikom również nowe książki. Ważne, żeby tematycznie były dostosowane do odbioru dzieci w wieku 1-18 lat.

Zebrane książki trafią do uczestników Mikołajek w parku Chopina, czyli osiedlowego festynu, jaki odbędzie się 2 grudnia.

- Książki zostaną wystawione, a dzieci same będą wybierały te, które je najbardziej interesują. Bowiem celem akcji jest upowszechnienie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz nauka samodzielnego dokonywania wyboru książki, którą chętnie by przeczytali - zwraca uwagę radna Maria Myśliwiec.

Najbliższa zbiórka książek dla najmłodszych czytelników - już w najbliższy poniedziałek (6 listopada). ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2023-11-05 20:01:00
Może jestem niemodny ale co z miejską biblioteką publiczną? tam już nie ma książek dla dzieci do 18lat? w bibliotece są też specjaliści którzy doradzą najlepiej i rodzic nie musi się bać że dziecko trafi na coś nieodpowiedniego dla jego wieku. Pamiętam jak dla książki trałowałem na drugą stronę Szczecina bo była tylko w jednej bibliotece i tak bilet autobusowy był tańszy niż książka którą przeczytałem tylko raz. Dziś dzieciaki mają bezpłatne bilety i cały świat możliwości.
Ja
2023-11-05 15:26:31
Ilustracje stanowczo źle dobrane. Makulatura, a nie książki.
Eryk Pomorski
2023-11-05 13:32:42
zakole, bartnicza, chopina - tylko koszmarne bloczki. do wyburzenia

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA