piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Podziękowania za Gorzów

Podziękowania za Gorzów

Podziękowania za Gorzów
Data publikacji: 2017-07-05 17:36
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 580 273965

Bez zastanowienia ruszyli w kierunku Gorzowa Wlk., aby ratować zabytkową katedrę, która kilka dni temu stanęła w płomieniach. W środę ich odwaga została doceniona.

Podziękowania skierowano pod adresem strażaków z Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A., którzy brali udział w akcji gaszenia katedry. Nagrodzeni to pożarnicy z kilkunastoletnim doświadczeniem: Piotr Orlicki, Sławomir Zimny, Grzegorz Garbaciak, Piotr Plumbom i Seweryn Pawłowski. 

W listach gratulacyjnych postawę każdego ze strażaków docenił dr Wojciech Wardacki, prezes polickiej spółki: "Docierają do nas słowa uznania dla wykonanej przez pana i pana kolegów pracy, dzięki której konstrukcja katedralnej wieży, najcenniejszego zabytku i najważniejszej świątyni Gorzowa Wielkopolskiego, przetrwała". Prezes podkreślił, że dzięki ich zaangażowaniu policzanie wiedzą, że są pod dobrą opieką.

W imieniu własnym i komendanta ratownikom podziękował też st. bryg. Jacek Staśkiewicz, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP.

- To była jedna z najcięższych akcji w moim życiu. Przez siedem godzin nie opuściłem kosza zawieszonego 50 metrów nad ziemią. Napięcie towarzyszące gaszeniu pożaru sprawiło, że nie odczuwałem zmęczenia, upływu czasu, ani faktu, że zaczął padać deszcz – powiedział strażak Piotr Orlicki. - Dopiero po zjechaniu na ziemię dało o sobie znać zmęczenie, a przemoczona odzież sprawiła, że dygotałem z zimna. To był kawał dobrej, profesjonalnie wykonanej roboty.

Najwyższy w naszym regionie podnośnik "Bronto", dzięki któremu policcy strażacy mogli opanować żywioł, będzie niedługo wymieniony na nowocześniejszy. Jeszcze w czerwcu decyzję podjął Zarząd Grupy Azoty Police.

(kl)

Na zdjęciu: Docenieni strażacy mają za sobą kilkunastoletni straż pracy w ratownictwie. 

Fot. Grupa Azoty Police

Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów Podziękowania za Gorzów

Komentarze

@obserwator i ten drugi
Prawda w oczy kole?
2017-07-06 09:26:00
moro
Toż to ich praca, za to idą wczesniej na emeryturę tzw. uprzywilejowaną. To jeszcze specjalne dzięki. No to już j...ja. Dlaczego lekarzom i presonelmowi medycznemu np. z OIOM-u nikt nie dziękuje że własnie uratowali pacjenta. Czy ten kraj nie jest teraz demokratyczne-teoretyczne, a faktycznie katolicko-nadzorcze. Ja tylko pytam, a jak za powyższą opinię będę inwigilowany to nareszcie wyjadę stąd jako uchodźca polityczny prześladowany za opinie i poglądy w demokratycznym państwie.
2017-07-05 20:28:36
do capa co mu capi
a ty się zamknij półdurku!
2017-07-05 20:14:47
obserwator
ten wpis to temat dla prokuratora. warto temu gościowi utrzec nosa
2017-07-05 20:10:59
cap kościelny
A katabasy powiedzieli"bógzapłać" i wyciągają łapy po kasiorę...
2017-07-05 19:56:00

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy