Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Podwyższony poziom wody. Nieprzejezdne drogi

Data publikacji: 02 lutego 2018 r. 15:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:02
Podwyższony poziom wody. Nieprzejezdne drogi
 

Podwyższony poziom wód zaobserwować można ostatnio w wielu miejscach powiatu stargardzkiego. Stan ten jest jednak regularnie obserwowany, w gotowości są również stosowne służby.

Już od kilkunastu dni, ze względu na wylewającą Inę, podtopiona jest m.in. droga łącząca Klępino ze Stargardem. Z tego powodu władze stargardzkiej gminy zdecydowały o czasowym wyłączeniu tej trasy z ruchu pieszego i kołowego. Kierowcy korzystają z drogi dojazdowej przez ul. Morską. Ze względu na podwyższony stan przepływającej nizinnymi terenami rzeki Krąpiel, nieprzejezdna jest również jezdnia łącząca Krzywnicę z Nową Dąbrową (w gminie Stara Dąbrowa).

Ten odcinek także wyłączono z ruchu i mieszkańcy muszą jeździć inną trasą, pokonując dodatkowe kilometry. Powiększony poziom wody zaobserwować można też na jeziorze Miedwie. Woda miejscami dochodzi już do znajdującej się na promenadzie infrastruktury, ale - jak tłumaczą urzędnicy z gminy Kobylanka - aby zabezpieczyć mienie gminy układane są kamienie. Codziennie monitorowany jest poziom wody nie tylko nad Miedwiem w Morzyczynie i Zieleniewie, ale także na jazie w Żelewie. Zalegająca zaś na ścieżkach woda przy głównej plaży to efekt nadmiernych opadów oraz wysokiego poziomu wód gruntowych. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Na zdjęciu: Podwyższony poziom wody zaobserwować można m.in. na jeziorze Miedwie.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA