piątek, 25 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Trzeba pomóc działkowcom

Trzeba pomóc działkowcom

Trzeba pomóc działkowcom
Data publikacji: 2017-07-20 13:22
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:21
Wywietleń: 1558 276834
Tak wysokiej wody nie pamiętają nawet najstarsi działkowcy. Opady deszczu spowodowały powódź na ogrodach działkowych „Ina” w Goleniowie. Pod wodą znalazły się długo pielęgnowane uprawy i alejki działkowe.

Przez teren ogrodów działkowych położonych na końcu ul. Bohaterów Warszawy płynie rzeczka Struga Goleniowska. Jest to kanał podstawowy, którego konserwacja należy do zadań państwa. Struga Goleniowska liczy około 5 km, nie jest więc długa; rozpoczyna swój bieg w małym stawie obok Budna, przy drodze do Mostów. Jednak obszar przez nią odwadniany jest dość duży i to spowodowało, że po niedawnych opadach deszczu (70 litrów na 1 mkw. w ciągu 1 doby!) stan wody znacznie się zwiększył i rzeczka przestała się mieścić w swoim korycie. Na dodatek, jak się okazało, dwa przepusty położone na terenie działek mają zbyt małą średnicę. Efekt? Spiętrzona woda zalała działki, wyrządzając niemałe szkody ich właścicielom.

Minęło zaledwie kilka dni, gdy kolejny deszcz, trwający 12 godzin, podniósł poziom rzeki Iny na wodowskazie w Goleniowie do 260 cm (stan ostrzegawczy wynosi 270 cm) i nastąpiło kolejne zalanie działek.

– Jeszcze nie zdążyliśmy wysuszyć zalanych wodą altanek, a już mamy kolejną wodę – żalą się poszkodowani działkowcy.

W piątek (21 lipca) w Urzędzie Miasta i Gminy w Goleniowie ma się odbyć spotkanie działkowców z zalanych i podtopionych ogródków z burmistrzem. Ci pierwsi liczą na znalezienie skutecznego rozwiązania, aby kolejny większy deszcz znów ich nie zalał.

Tekst i fot. Henryk Z. Zawadzki

Na zdjęciu: Pod wodą znalazły się nawet alejki działkowe.

Komentarze

che che
Floating Garden już się zbliża.
2017-07-21 08:05:17
Sedina2008
Taki mamy klimat. Jeżeli ktoś uważa, że Państwo ma zapewnić odwodnienie działek z powodu opadów jest w błędzie. Działki powstały tam, a nie gdzie indziej z uwagi na fakt, że ten teren nie nadaje się do trwałej zabudowy. Praw fizyki się nie oszuka. I dlatego plany zagospodarowania nie zezwalają na wydawanie zgód na budowę trwałych obiektów. Chyba mieszkańcy i użytkownicy działek w Goleniowie i na Wyspie Puckiej mają tego świadomość?
2017-07-20 14:41:10
działki
To samo jest w Wyspą Pucką, od wielu lat, i co?
2017-07-20 13:45:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”