wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poduszkowiec jak mercedes

Poduszkowiec jak mercedes

Poduszkowiec jak mercedes
Data publikacji: 2016-06-10 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1963 138562

Może unosić się trzydzieści centymetrów nad taflą wody, ale i lądem. Przydatny przez cały sezon, przy czym - i to dla ratowników najważniejsze - jest niezawodny zimą. Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie oficjalnie od piątku ma do dyspozycji nowoczesny poduszkowiec.

Nie każdy może usiąść za sterami takiego pojazdu, dlatego sześciu mężczyzn z WOPR wcześniej przeszło szkolenie, otrzymali odpowiednie certyfikaty. Do tej pory w Szczecinie nie było poduszkowca. Mieści on cztery osoby, sprawdza się przy każdej pogodzie. Co ważne - nie są dla niego problemem precyzyjne manewry. W wielu sytuacjach może zastąpić śmigłowiec.

- Do tej pory trzeba było sobie jakoś radzić zimą, teraz będziemy mieli ułatwione zadanie. Dwa lata temu mieliśmy przypadek, że mieszkaniec naszego miasta skoczył z Trasy Zamkowej, zatrzymał się na krze. Musieliśmy wtedy podejść do niego pontonem. Przyznam, że stanowiło to dodatkowe niebezpieczeństwo i dla ratownika, i dla poszkodowanego. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba poduszkowiec będzie używany i latem. Jest wyposażony w to, co niezbędne do udzielania pierwszej pomocy, w tym również w defibrylator - mówi Mirosław Gosieniecki, wiceprezes szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Uroczyste przekazanie kluczyków do poduszkowca odbyło się podczas Dni Morza, u stóp Wałów Chrobrego. Wziął w nim udział m.in. Piotr Krzystek, który chwalił pracę ratowników i podkreślał, że wielu z nich jest wolontariuszami. 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu magistrat pozyskał od ubezpieczycieli. Matką chrzestną R-220, bo tak nazywa się maszyna, została Maria Niewęgłowska z Pomerania Brokers. ©℗

(kol)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie