piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poduszkowiec jak mercedes

Poduszkowiec jak mercedes

Poduszkowiec jak mercedes
Data publikacji: 2016-06-10 14:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 2233 138562

Może unosić się trzydzieści centymetrów nad taflą wody, ale i lądem. Przydatny przez cały sezon, przy czym - i to dla ratowników najważniejsze - jest niezawodny zimą. Szczecińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie oficjalnie od piątku ma do dyspozycji nowoczesny poduszkowiec.

Nie każdy może usiąść za sterami takiego pojazdu, dlatego sześciu mężczyzn z WOPR wcześniej przeszło szkolenie, otrzymali odpowiednie certyfikaty. Do tej pory w Szczecinie nie było poduszkowca. Mieści on cztery osoby, sprawdza się przy każdej pogodzie. Co ważne - nie są dla niego problemem precyzyjne manewry. W wielu sytuacjach może zastąpić śmigłowiec.

- Do tej pory trzeba było sobie jakoś radzić zimą, teraz będziemy mieli ułatwione zadanie. Dwa lata temu mieliśmy przypadek, że mieszkaniec naszego miasta skoczył z Trasy Zamkowej, zatrzymał się na krze. Musieliśmy wtedy podejść do niego pontonem. Przyznam, że stanowiło to dodatkowe niebezpieczeństwo i dla ratownika, i dla poszkodowanego. Oczywiście, jeśli będzie taka potrzeba poduszkowiec będzie używany i latem. Jest wyposażony w to, co niezbędne do udzielania pierwszej pomocy, w tym również w defibrylator - mówi Mirosław Gosieniecki, wiceprezes szczecińskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Uroczyste przekazanie kluczyków do poduszkowca odbyło się podczas Dni Morza, u stóp Wałów Chrobrego. Wziął w nim udział m.in. Piotr Krzystek, który chwalił pracę ratowników i podkreślał, że wielu z nich jest wolontariuszami. 150 tysięcy złotych na zakup sprzętu magistrat pozyskał od ubezpieczycieli. Matką chrzestną R-220, bo tak nazywa się maszyna, została Maria Niewęgłowska z Pomerania Brokers. ©℗

(kol)

Fot. Robert STACHNIK

 

 

Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes Poduszkowiec jak mercedes

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie