piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Poduszkowiec dla WOPR

Poduszkowiec dla WOPR

Poduszkowiec dla WOPR
Data publikacji: 2016-06-05 07:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 985 137730

Najnowocześniejszy poduszkowiec ratowniczy od czerwca będzie użytkowany przez ratowników szczecińskiego WOPR na akwenach. W piątek, 10 czerwca, podczas Dni Morza, odbędzie się uroczyste przekazanie tej jednostki.

Poduszkowiec firmy Tecnotek Polska Sp. z o.o. S.K.A został zakupiony przez Miasto w maju br. Będzie służył do akcji ratunkowych na szczecińskich akwenach. Typ HOVERTEK 4p. jest jedną z najbardziej nowoczesnych maszyn do akcji ratowniczych dostępnych na rynku polskim. Poduszkowiec wyposażony jest w opatentowany system, który umożliwia precyzyjne manewry jednostką, takie jak zawisanie, hamowanie, obroty w miejscu oraz cofanie.

Maszyna sprawnie porusza się w przód i w tył po cienkim lodzie, krze, przez śryż, po terenach podmokłych, w wodzie i na lądzie. Pojazd unosi się do 30 cm nad wodą. Umożliwia to podjęcie osoby tonącej w najtrudniejszych warunkach pogodowych, które wykluczają interwencję śmigłowca. Poduszkowiec mieści 4 osoby i wyposażony jest w specjalne oświetlenie. 

W ubiegłym roku poduszkowiec ratowniczy był testowany przez WOPR, straż pożarną, policję , straż miejską, straż graniczną i morską służbę poszukiwania i ratownictwa. Wszystkie służby wydały pozytywną opinię na temat funkcjonalności jednostki. Zapotrzebowanie na zakup sprzętu zgłosił WOPR. Koszt zakupu poduszkowca to 150 tys. zł. Fundusze na ten cel miasto pozyskało od ubezpieczycieli, którzy przekazali całą kwotę w ramach środków prewencyjnych.

Komentarze

...
No tak trup nie placi składek wiec szybko im sie ta dotacja zwroci :)
2016-06-05 10:07:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie