Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Poduszkowiec dla WOPR

Data publikacji: 2016-06-05 07:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Poduszkowiec dla WOPR
 

Najnowocześniejszy poduszkowiec ratowniczy od czerwca będzie użytkowany przez ratowników szczecińskiego WOPR na akwenach. W piątek, 10 czerwca, podczas Dni Morza, odbędzie się uroczyste przekazanie tej jednostki.

Poduszkowiec firmy Tecnotek Polska Sp. z o.o. S.K.A został zakupiony przez Miasto w maju br. Będzie służył do akcji ratunkowych na szczecińskich akwenach. Typ HOVERTEK 4p. jest jedną z najbardziej nowoczesnych maszyn do akcji ratowniczych dostępnych na rynku polskim. Poduszkowiec wyposażony jest w opatentowany system, który umożliwia precyzyjne manewry jednostką, takie jak zawisanie, hamowanie, obroty w miejscu oraz cofanie.

Maszyna sprawnie porusza się w przód i w tył po cienkim lodzie, krze, przez śryż, po terenach podmokłych, w wodzie i na lądzie. Pojazd unosi się do 30 cm nad wodą. Umożliwia to podjęcie osoby tonącej w najtrudniejszych warunkach pogodowych, które wykluczają interwencję śmigłowca. Poduszkowiec mieści 4 osoby i wyposażony jest w specjalne oświetlenie. 

W ubiegłym roku poduszkowiec ratowniczy był testowany przez WOPR, straż pożarną, policję , straż miejską, straż graniczną i morską służbę poszukiwania i ratownictwa. Wszystkie służby wydały pozytywną opinię na temat funkcjonalności jednostki. Zapotrzebowanie na zakup sprzętu zgłosił WOPR. Koszt zakupu poduszkowca to 150 tys. zł. Fundusze na ten cel miasto pozyskało od ubezpieczycieli, którzy przekazali całą kwotę w ramach środków prewencyjnych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

...
2016-06-05 10:07:46
No tak trup nie placi składek wiec szybko im sie ta dotacja zwroci :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA