Czwartek, 07 grudnia 2023 r. 
0 szczecin
REKLAMA

Podsumowanie majówki na zachodniopomorskich drogach

Data publikacji: 05 maja 2019 r. 12:34
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Podsumowanie majówki na zachodniopomorskich drogach
 

Zachodniopomorska policja wstępnie podsumowała długi majowy weekend na drogach. Od 30 kwietnia do niedzieli (5 maja) rano na trasach w regionie doszło do 9 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 8 zostało rannych. Mundurowi zatrzymali ponad 120 kierowców pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Majówka w tym roku trwa sześć dni. Już od 30 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym województwie jest więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Kontrolują również stan trzeźwości kierujących, stan techniczny samochodów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. 

Od początku długiego majowego weekendu do niedzielnego (5 maja) poranka na drogach naszego województwa doszło do 9 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 8 zostało rannych. W ubiegłym roku podczas całego długiego majowego weekendu było 17 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 18 odniosło obrażenia.

Najtragiczniejszy w skutkach wypadek zdarzył się u progu długiego majowego weekendu w powiecie szczecineckim. 30 kwietnia w godzinach wieczornych kierujący Volkswagenem Passatem zderzył się z motocyklistą. 33-latek prowadzący jednoślad zginął na miejscu. Kierujący autem był trzeźwy. 

Do drugiego śmiertelnego wypadku doszło 3 maja na  drodze wojewódzkiej nr 171. 33-letni kierowca osobowego Volkswagena Passata z nieokreślonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu. W innym wypadku, na drodze krajowej nr 31 w okolicach Lisiego Pola, wśród poszkodowanych było dwoje dzieci. 4 maja po południu zderzyły się tam dwa samochody osobowe – Volkswagen Passat i Nissan.

Do tej pory zatrzymano na drogach 86 nietrzeźwych kierowców, 29 po spożyciu alkoholu i 8 pod wpływem narkotyków. 

(reg)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gasik
2019-05-05 19:45:37
dzisiaj yanosik daje rade, ale niektórzy przechodzą sami na siebie

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA