Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Podpalał z zemsty

Data publikacji: 28 grudnia 2015 r. 20:11
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:38
Podpalał z zemsty
Fot. Robert Wojciechowski  

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Koszalina, który podczas świąt podpalił łącznie dwa samochody należące do jednego właściciela. Jak ustalili policjanci, motywem działania był konflikt pomiędzy małżeństwem, a sprawcą, który w ten sposób chciał się zemścić.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Wigilię wieczorem. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z koszalińskich osiedli domów jednorodzinnych, pali się samochód osobowy. Na miejsce przybyła straż pożarna. Okazało się, że samochód uległ całkowitemu spaleniu.

- W wyniku podpalenia samochodu uszkodzeniu uległa także elewacja budynku, przy której pojazd był zaparkowany - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Ziemkowska.

Analogiczna sytuacja miała miejsce dzień później. Także w wyniku podpalenia, częściowemu zniszczeniu uległ kolejny samochód należący do tego samego właściciela. Tym razem pojazd zaparkowany był na ulicy przy posesji. Dodatkowo w wyniku działania sprawcy, uszkodzeniu uległ zaparkowany obok podpalonego renault, kolejny samochód, tym razem należący już do innej osoby.

- Pokrzywdzone małżeństwo wstępnie wskazało, kto mógł dokonać podpaleń. Jak oboje wyjaśnili, są w osobistym konflikcie z pewnym mężczyzną, który w ten sposób mógł się na nich zemścić - podaje policja.

Sprawcę zatrzymano praktycznie bezpośrednio po ostatnim podpaleniu. Nie zdążył on bowiem uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymany 38-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Przyznał się, że powodem podpaleń była zemsta z przyczyn osobistych. Pokrzywdzeni wycenili łącznie straty na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podpalacza dozór policyjny. (p)

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

           

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA