poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podpalał z zemsty

Podpalał z zemsty

Podpalał z zemsty
Data publikacji: 2015-12-28 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1016 75211

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Koszalina, który podczas świąt podpalił łącznie dwa samochody należące do jednego właściciela. Jak ustalili policjanci, motywem działania był konflikt pomiędzy małżeństwem, a sprawcą, który w ten sposób chciał się zemścić.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Wigilię wieczorem. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z koszalińskich osiedli domów jednorodzinnych, pali się samochód osobowy. Na miejsce przybyła straż pożarna. Okazało się, że samochód uległ całkowitemu spaleniu.

- W wyniku podpalenia samochodu uszkodzeniu uległa także elewacja budynku, przy której pojazd był zaparkowany - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Ziemkowska.

Analogiczna sytuacja miała miejsce dzień później. Także w wyniku podpalenia, częściowemu zniszczeniu uległ kolejny samochód należący do tego samego właściciela. Tym razem pojazd zaparkowany był na ulicy przy posesji. Dodatkowo w wyniku działania sprawcy, uszkodzeniu uległ zaparkowany obok podpalonego renault, kolejny samochód, tym razem należący już do innej osoby.

- Pokrzywdzone małżeństwo wstępnie wskazało, kto mógł dokonać podpaleń. Jak oboje wyjaśnili, są w osobistym konflikcie z pewnym mężczyzną, który w ten sposób mógł się na nich zemścić - podaje policja.

Sprawcę zatrzymano praktycznie bezpośrednio po ostatnim podpaleniu. Nie zdążył on bowiem uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymany 38-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Przyznał się, że powodem podpaleń była zemsta z przyczyn osobistych. Pokrzywdzeni wycenili łącznie straty na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podpalacza dozór policyjny. (p)

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

           

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie