środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Podpalał z zemsty

Podpalał z zemsty

Podpalał z zemsty
Data publikacji: 2015-12-28 20:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1099 75211

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał 38-letni mężczyzna, mieszkaniec Koszalina, który podczas świąt podpalił łącznie dwa samochody należące do jednego właściciela. Jak ustalili policjanci, motywem działania był konflikt pomiędzy małżeństwem, a sprawcą, który w ten sposób chciał się zemścić.

Do pierwszego zdarzenia doszło w Wigilię wieczorem. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na jednym z koszalińskich osiedli domów jednorodzinnych, pali się samochód osobowy. Na miejsce przybyła straż pożarna. Okazało się, że samochód uległ całkowitemu spaleniu.

- W wyniku podpalenia samochodu uszkodzeniu uległa także elewacja budynku, przy której pojazd był zaparkowany - poinformowała sierż. szt. Małgorzata Ziemkowska.

Analogiczna sytuacja miała miejsce dzień później. Także w wyniku podpalenia, częściowemu zniszczeniu uległ kolejny samochód należący do tego samego właściciela. Tym razem pojazd zaparkowany był na ulicy przy posesji. Dodatkowo w wyniku działania sprawcy, uszkodzeniu uległ zaparkowany obok podpalonego renault, kolejny samochód, tym razem należący już do innej osoby.

- Pokrzywdzone małżeństwo wstępnie wskazało, kto mógł dokonać podpaleń. Jak oboje wyjaśnili, są w osobistym konflikcie z pewnym mężczyzną, który w ten sposób mógł się na nich zemścić - podaje policja.

Sprawcę zatrzymano praktycznie bezpośrednio po ostatnim podpaleniu. Nie zdążył on bowiem uciec z miejsca zdarzenia. Zatrzymany 38-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Przyznał się, że powodem podpaleń była zemsta z przyczyn osobistych. Pokrzywdzeni wycenili łącznie straty na kwotę ponad 70 tysięcy złotych. Sprawca po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zniszczenia mienia za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podpalacza dozór policyjny. (p)

Fot.: Robert WOJCIECHOWSKI

           

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie