Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pod skrzydłami aniołów

Data publikacji: 01 grudnia 2015 r. 15:41
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Pod skrzydłami aniołów
 

Tysiąc aniołów ozdobiło Szkołę Podstawową nr 14 przy ul. Strzałowskiej w Szczecinie. To prace, które wpłynęły na konkurs plastyczny z całego województwa.

- Rodzinny konkurs międzyszkolny "Pod skrzydłami dobrego anioła" jest pomysłem dwóch pań katechetek - mówi Urszula Pająk, dyrektor szkoły. - W ubiegłym roku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy. Tematem prac jest przestrzenna sylwetka anioła o maksymalnej wysokości 60 centymetrów. Można je wykonywać z dowolnych materiałów, są więc anioły z szyszek, makaronu, cukierków, pomysłowość dzieci i ich opiekunów jest ogromna. Po rozstrzygnięciu konkursu, wszystkie te piękne prace sprzedajemy na kiermaszu. Kupują je rodzice uczniów, pracownicy szkoły, goście, którzy nas odwiedzają. A zebrane fundusze przekazujemy na wspieranie działalności misyjnej. W ubiegłym roku była to misja w Kamerunie.©℗

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Afrykańczyk
2015-12-03 13:57:38
Na stronie internetowej tej szkoły napisano, że zebranie w 2014 roku pieniądze wysłano do misji w Kenii. Kenia, Kamerun... czy to jakaś różnica? ;)
cap kościelny
2015-12-02 17:03:40
Dzieci niekatolickie zapewne są wytykane palcami, siedzą godzinami na schodach gdy są zajęcia z"robienia aniołów" W pańmstwowej szkole,gwarantującej przez Konstytucję rozdział kościoła od Państwam -dwie katolickie katechetki łamią KOnstytucję na oczach setki wojewódzkich prokuratorów i żaden z nich nie ma odwagi stanąć w obronie Państwa i Prawa! To haniebne!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA