Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Gwiazdy w Międzyzdrojach [GALERIA]

Data publikacji: 08 lipca 2018 r. 17:33
Ostatnia aktualizacja: 24 czerwca 2019 r. 10:24
Gwiazdy w Międzyzdrojach
Fot. Małgorzata Aftewicz  

Zakończył się 23. Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Zwieńczeniem czterodniowych spotkań ze znanymi artystami była wieczorna Uroczysta Gala Odciśnięcia Dłoni przy - w tym roku odnowionej i rozbudowanej - Alei Gwiazd.

– Jest to już trzecia odsłona naszej Alei Gwiazd. I mam nadzieję, że tym razem ostatecznie osiągnęliśmy kształt, jaki sobie na początku założyliśmy – zaznaczył podczas otwarcia sobotniej (7 lipca) gali Jan Magda, przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

W tym roku swój ślad na Alei Gwiazd pozostawili: Iga Cembrzyńska, Katarzyna Skrzynecka, Grażyna Wolszczak, Natalia Rybicka, Mirosław Baka, Maciej Miecznikowski, Krzysztof Cugowski oraz Paweł Deląg (ze względów służbowych nie dojechał na sobotnią uroczystość), a także Piotr Gawron-Jedlikowski - tegoroczny Idol Publiczności. A pod tym wszystkim podpisał się – w formie rzeźby – Adam Myjak, współtwórca festiwali i autor Alei Gwiazd oraz tutejszych aktorskich odlewów dłoni.

– Gratuluję organizatorom tego, że ten festiwal tak pięknie rozwija skrzydła przez tyle lat, i dziś jest dla nas prawdziwą wielką ucztą artystyczną. Jestem wzruszona i głęboko przekonana, że dla każdego artysty honorowa wizyta na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach to ogromne wyróżnienie, zaszczyt i radość, że przez ileś lat naszej pracy zawodowej na scenach teatralnych, ekranie filmowym i telewizyjnym, czy na scenach muzycznych, tą naszą pracą zasłużyliśmy sobie na Państwa sympatię i uznanie. Ogromnie za ten zaszczyt dziękuje – powiedziała Katarzyna Skrzynecka tuż przed odciśnięciem swojej dłoni.  - Jest to wyróżnienie namacalne, bowiem każdy może je dotknąć! – zauważył ze śmiechem Mirosław Baka.
Oprawą sobotniej gali był łączący pokolenia koncert Krzysztofa Cugowskiego.©℗

Tekst i fot. M. Aftewicz

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

...
2018-07-09 00:26:17
Takie gwiazdy, że przydałyby się podpisy pod zdjęciami, bo kto je zna ;/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA