sobota, 30 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie

Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie

Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie
Data publikacji: 2020-05-22 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-22 08:09
Wywietleń: 771 455975

Od piątku (22 maja) pojawią się pierwsze utrudnienia na ulicy Jarogniewa na osiedlu Książąt Pomorskich. Ma to związek z rozpoczęciem w tej części szczecińskiego Niebuszewa prac drogowych. Nowa jezdnia, chodniki, uspokojenie ruchu i na nowo urządzone miejsca postojowe na poboczach, które powinny uporządkować parkowanie – takie mają być efekty jej remontu.

ZDiTM, który rozpisał przetarg na to drogowe zadanie jako jedno z wielu z listy, zaplanowanych na ten rok, podpisał umowę z wybranym w nim wykonawcą firmą KRISTONE Krystian Suda z Płotów. I zapłaci za nie 3 502 126,54 zł, o kilkaset tysięcy złotych więcej w stosunku do wcześniej kalkulacji i wydatku zaplanowanego na ten cel w budżecie miasta. 

- Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zakłada zamknięcie ulicy Jarogniewa na odcinku od skrzyżowania z ulicą Księżnej Zofii do skrzyżowania z ulicą Świętoborzyców. W trakcie trwania robót wykonawca ma zapewnić ciągłość ruchu pieszego - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa ZDiTM. 

W planach jest przebudowa odcinka ulicy Jarogniewa między  ulicami Świętoborzyców i Wilczą. W ramach zadania wyremontowana ma zostać nie tylko jezdnia i chodniki, ale również wymieniona  część sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV), oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa oraz na nowo urządzone miejsca postojowe. Wyznaczonych stanowisk do parkowania prostopadłego do krawędzi jezdni ma być w sumie 69, a takich, które umożliwiają parkowanie równoległe do krawędzi jezdni 20. Pojawią się także elementy uspokojenia ruchu w postaci wyniesień jezdni oraz mała architektura – kosze, ławki i stojaki rowerowe. 

Według umowy, wykonawca zobowiązał się do realizacji wszystkich prac drogowych w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia przekazania mu placu budowy. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie Początek prac na ul. Jarogniewa w Szczecinie

Komentarze

Zaraz kur...
Co można uspakajać na Jarogniewa, na ulicy na której psy szczekają tylną częścią ciała? Oj widzę ktoś koniecznie chce sobie dorobić ba tym remoncie.
2020-05-22 07:41:00

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie