środa, 25 listopada 2020r.

Umowa na przebudowę ulicy Jarogniewa w Szczecinie podpisana

Data publikacji: 2020-05-07 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-08 09:45
Umowa na przebudowę ulicy Jarogniewa w Szczecinie podpisana
 

Nowa jezdnia, chodniki, uspokojenie ruchu i na nowo urządzone miejsca postojowe na poboczach, które mają uporządkować parkowanie – taki ma być efekt remontu ulicy Jarogniewa na osiedlu Książąt Pomorskich na szczecińskim Niebuszewie. W minioną środę (6 maja) ZDiTM, który rozpisał przetarg na to drogowe zadanie jako jedno z wielu z listy, zaplanowanych na ten rok, podpisał umowę z wybranym w nim wykonawcą, a w najbliższych dniach przekaże mu plac budowy.

Aż sześć firm było zainteresowanych tym zleceniem. I choć  liczba ofert spora, to żadna z nich jednak nie mieściła się w kalkulacji sporządzonej dla tego zlecenia. ZDiTM,, który dla zadania pełni rolę inwestora zastępczego miasta, zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 3 050 934 zł. Najtaniej realizację projektu wyceniła firma KRISTONE Krystian Suda z Płotów (3 502 126,54 zł) i to jej oferta ostatecznie została wybrana jako najkorzystniejsza. 

W planach jest przebudowa odcinka ulicy Jarogniewa między  ulicami Świętoborzyców i Wilczą. W ramach zadania wyremontowana ma zostać nie tylko jezdnia i chodniki, ale również wymieniona  część sieci elektroenergetycznej (kable 0,4 kV i 15 kV), oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa oraz na nowo urządzone miejsca postojowe. Wyznaczonych stanowisk do parkowania prostopadłego do krawędzi jezdni ma być w sumie 69, a takich, które umożliwiają parkowanie równoległe do krawędzi jezdni 20. Pojawią się także elementy uspokojenia ruchu w postaci wyniesień jezdni oraz mała architektura – kosze, ławki i stojaki rowerowe. 

Według umowy, wykonawca zobowiązał się do realizacji wszystkich prac drogowych w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia przekazania mu placu budowy. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ