Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Pociągiem także z sieciówką

Data publikacji: 2019-10-01 18:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-02 10:28
Pociągiem także z sieciówką
 

Po raz kolejny posiadacze sieciówek na tramwaj i autobus zyskują dodatkowe możliwości. Dzięki nim do końca roku mogą na określonym obszarze poruszać się także pociągami.

- Taka możliwość została wprowadzona w związku ze zmianami w częstotliwości kursowania niektórych linii autobusowych oraz utrudnieniami związanymi z prowadzonymi w Szczecinie remontami - wyjaśnia Hanna Pieczyńska, rzecznik miasta ds. dróg i transportu miejskiego.

Zgodnie z porozumieniem zawartym z przewoźnikiem kolejowym Przewozy Regionalne Sp. z o.o, w pociągach REGIO kursujących do i ze Szczecina Głównego, w granicach administracyjnych miasta Szczecin.

- Bilety okresowe ZDiTM Szczecin obowiązują pomiędzy stacjami Szczecin Główny, Szczecin Port Centralny, Szczecin Zdroje, Szczecin Dąbie, Szczecin Zdunowo, Szczecin Załom, Szczecin Podjuchy i Szczecin Gumieńce - wylicza Hanna Pieczyńska.

To ważna informacja zwłaszcza dla osób, które każdego dnia poruszają się pomiędzy prawo- i lewobrzeżem - w najbliższy czwartek planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu prac w ul. Gdańskiej, a to z pewnością wydłuży czas przejazdu samochodem czy autobusem. Z możliwości przesiadki na pociąg skorzysta jednak być może także część mieszkańców z okolic osiedli Reda i Nowa Cukrownia oraz studenci dojeżdżający na zajęcia w tym rejonie miasta. ©℗

ToT

Fot. Tomasz Tokarzewski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Iron
2019-10-02 07:34:10
A kiedy z biletem przewozów regionalnych pojadę komunikacją miejską?
gość
2019-10-01 21:02:42
Świetna wiadomość! Do Zdunowa i Załomia pociągiem jedzie się 20 minut, a autobusem pospiesznym 40, nie licząc o ile dłużej zwykłymi. Tak jest wybór, czy woli się korki, ale np. podjechać pod sam dom, czy być szybciej i chwilę podejść ze stacji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ