Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Rozkład jazdy, rowery i skutery w telefonie

Data publikacji: 2019-09-16 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 19:43
Rozkład jazdy, rowery i skutery w telefonie
 

Opóźnienia komunikacji oraz położenie rowerów i skuterów do wypożyczenia - teraz wszystko to można sprawdzać w czasie rzeczywistym. To efekt współpracy szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z twórcami aplikacji take&drive.

Aplikacja jest dostępna także w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Częstochowie, Białymstoku, Koszalinie i Kielcach. Zależnie od miasta, oferuje nieco różny zakres usług. Na przykład w Bydgoszczy, Rzeszowie i Kielcach oferuje jedynie rozkład jazdy, bez możliwości śledzenia pojazdów na żywo. Natomiast w Warszawie taka opcja działa tylko dla tramwajów, zaś w Krakowie - dla autobusów.

W Szczecinie zakres działania take&drive jest dość szeroki. Pojazdy komunikacji miejskiej można odszukiwać na mapie za pomocą opcji GPS. Oprócz tego aplikacja informuje, ile miejskich rowerów jest dostępnych w poszczególnych stacjach, a także gdzie znajdują się skutery elektryczne do wypożyczenia.

Take&drive pozwala znaleźć pojazdy, z których można skorzystać za pomocą innych aplikacji, takich jak Lime, Hive, Naminuty.pl, czy wiele innych. W związku z tym, jedną z dodatkowych funkcji jest tzw. carsharing, który pozwala sprawnie wypożyczać samochody.

Aplikacja jest darmowa i można ją pobrać ze strony takeanddrive.eu.

(NaP)

Fot. Mirosław Winconek

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@wujek z Poznania
2019-09-17 18:59:35
Jaśkiewicz chociaż walczy z pisowskimi faszystami oraz z Polakami oraz wspiera migrantów z krajów Azji Zachodniej i mniejszości LGBT+ wiec można mu wybaczyć że olewa sprawy komunikacji w Poznaniu
@Rozumiem
2019-09-16 22:24:16
Pojeździj komunikacją miejską w Poznaniu, to zatęsknisz ze tą szczecińską
Rozumiem że nie mamy co liczyć na poprawę
2019-09-16 18:53:21
jakości komunikacji publicznej. Wypadające kursy, brudne siedzenia, agresywna jazda kierowców z których niektórzy zachowują się tak jakby znajdowali się pod wpływem jakichś środków pobudzających... o zepsutej wentylacji nawet nie będę się rozpisywał
Ja
2019-09-16 17:02:03
Dobra aplikacja. Polecam

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ