piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pociągi pod (żadnym) nadzorem?

Pociągi pod (żadnym) nadzorem?

Pociągi pod (żadnym) nadzorem?
Data publikacji: 2015-12-03 15:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 1997 45018

Mgła gęsta niemal jak mleko. Niestrzeżony przejazd kolejowy. Na nim długi skład cystern z chemią, uwięziony awarią na blisko dwie godziny. Początek trzymającego w napięciu filmu katastroficznego? Gorzej: realia przejazdu kolejowego ul. Zaleskiego/Lindego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu, na szczecińskim Pogodnie. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przez który jeżdżą transporty kolejowe do i z Polic.

- Na trasie do Polic nie jeździ nic innego niż chemia - mówi st. sekcyjny Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Kiedyś był obowiązek monitorowania tego rodzaju transportów, także kolejowych. Nasza prewencja wiedziała co, kiedy i jaką trasą przez nasz teren jedzie. Rozporządzeniem kilka lat temu ten obowiązek prawny został zniesiony.

Pociągi przewożące substancje chemiczne: niebezpieczne i wybuchowe. Ich zabezpieczenie jest w wyłącznej gestii PKP: Kolejowego Urzędu Dozoru Technicznego. O przejeździe tych pierwszych, mogących doprowadzić do skażenia środowiska, nie jest powiadamiany nawet Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Tylko o transportach substancji wybuchowych informacja dociera do Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody (jak o mającym nastąpić za kilka dni przypłynięciu statku z transportem gazu z Kataru - przyp. an). ©℗

Więcej czytaj w „Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Arleta NALEWAJKO

Fot. Wojciech BRYŁKA

Pociągi pod (żadnym) nadzorem? Pociągi pod (żadnym) nadzorem? Pociągi pod (żadnym) nadzorem?

Komentarze

LUTO
dziennie kilkanascie pociagow towarowych\CYSTERNY-..kwas siarkowy-paliwo\ropa'gaz-i co jeszcze??-przejezdzaja przez -pomorzany-turzyn-niebuszewo-zelechowo-goclaw i dalej do POLIC A NAWET TRZEBIZY---NIEWIARYGODNE????SZCZECIN NA BOMBIE"""a mozna obwodnicePKP-DOLUJE-POLICE!!!!!!
2016-01-16 12:01:57
SromotnikBezwstydny
Przez całą noc wjeżdżają do Szczecina i dalej do Polic wielkie samochody-cysterny z wszelką chemią...Widzę je z okien bloku. Od Strony Dąbia jadą przez miasto długie eszelony-cysterny z chemią. Stałem w korku przed kolejowym wiaduktem na ul Struga a nade mną toczyły się cięzkie cysterny z napisem "KWAS SIARKOWY".... Nie było miło... Kiedy doczekamy się obwodnicy Szczecina i mostów w Świętej ??? Kidy zniknie chemicza bomba ciągle wisząca na mieszkańcami miasta i regionu? Władze lokalne i centralne milczą...
2015-12-04 10:15:23
Korsa
To jest przerażająca wizja tego, co wcześniej czy później czeka Szczecin. Niestety, statystycznie rzecz biorąc co ileś pociągów musi się trafić ten, co nas wysadzi w powietrze
2015-12-04 06:45:15

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie