środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bagażowi niepotrzebni?

Bagażowi niepotrzebni?

Bagażowi niepotrzebni?
Data publikacji: 2015-12-01 11:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2724 43472
- Na dworcu bardzo by się przydali bagażowi, dlaczego ich nie ma? - zastanawia się nasz Czytelnik. Modernizujące Szczecin Główny Polskie Koleje Państwowe przypominają, że  na perony będzie prowadziła nowa kładka ze schodami ruchomymi i windami. Zapewniają, że wraz z wykonawcą robót dokładają starań, by pierwszy  etap przebudowy dworca zakończył się w terminie, czyli do końca grudnia.

-  Byłem w zeszłym miesiącu na modernizowanym szczecińskim dworcu głównym, dobrze, że wreszcie jest modernizowany. Miałem ze sobą ciężką walizkę i tak sobie pomyślałem:

- kiedyś, kiedy nie było wind i schodów ruchomych, na dworcach pracowali bagażowi. Na dworcu w Szczecinie bardzo by się przydali. Ale ich nie ma. Dlaczego ?- zastanawia się  w liście  do naszej redakcji  Włodzimierz Rakowski.
Pytanie naszego Czytelnika przekazaliśmy PKP SA.  

- Zmodernizowany dworzec będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Na perony będzie prowadziła nowa kładka z dostępnymi schodami ruchomymi oraz windami. W dalszej perspektywie planujemy też instalację wind na starą kładkę - odpowiedział Maciej Bułtowicz z biura prasowego Polskich Kolei Państwowych SA.

Przypomnijmy, ze I etap dofinansowanej przez Unię Europejską modernizacji szczecińskiego dworca  powinien się zakończyć w tym roku. A jak dotąd gotowy jest tylko peron 4., odnowiono budynek nastawni i niebyt udanie odczyszczono mur oporowy.        

- Wszystkie strony zaangażowane w projekt dokładają starań, by do końca roku dworzec zaczął obsługiwać pasażerów. Do wykonania pozostały m.in. roboty instalacyjne i wykończeniowe w budynku głównym, prace przy budowie nowej kładki i modernizacji peronu  1. - informuje przedstawiciel PKP SA.

[mag]

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Trudno nie dostrzec, że dworzec się zmienia.

Komentarze

to był faktycznie dziennikarz?
Z treści notatki wynika, że ktoś z Redakcji przekazał pytanie Czytelnika do PKP SA. Ktoś z Redakcji, czyli jakiś dziennikarz. Odpowiedzi nie otrzymał, a Redakcja przeszła na tym do porządku dziennego. Może jakiś inny dziennikarz wyegzekwuje odpowiedź na pytanie: dlaczego nie ma bagażowych na Głónym? Bo chyba wszyscy się zgadzamy z tym że by się przydali, szczególnie teraz, w czasie remontu, uciążliwego przemieszczania się i wzmożonego ruchu w okresie przedświątecznym. A Redakcja niech egzekwuje od dziennikarza rzetelną informację, zanim przekaże do druku.
2015-12-02 14:51:57
Premski13
Menele będą nosić wielkie torby za 1 zł i tym sposobem PKP zaoszczędzi
2015-12-01 14:33:38
pkp
Co będzie w czasie awarii schodów?
2015-12-01 13:10:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie