czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Bagażowi niepotrzebni?

Bagażowi niepotrzebni?

Bagażowi niepotrzebni?
Data publikacji: 2015-12-01 11:58
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:47
Wywietleń: 2887 43472
- Na dworcu bardzo by się przydali bagażowi, dlaczego ich nie ma? - zastanawia się nasz Czytelnik. Modernizujące Szczecin Główny Polskie Koleje Państwowe przypominają, że  na perony będzie prowadziła nowa kładka ze schodami ruchomymi i windami. Zapewniają, że wraz z wykonawcą robót dokładają starań, by pierwszy  etap przebudowy dworca zakończył się w terminie, czyli do końca grudnia.

-  Byłem w zeszłym miesiącu na modernizowanym szczecińskim dworcu głównym, dobrze, że wreszcie jest modernizowany. Miałem ze sobą ciężką walizkę i tak sobie pomyślałem:

- kiedyś, kiedy nie było wind i schodów ruchomych, na dworcach pracowali bagażowi. Na dworcu w Szczecinie bardzo by się przydali. Ale ich nie ma. Dlaczego ?- zastanawia się  w liście  do naszej redakcji  Włodzimierz Rakowski.
Pytanie naszego Czytelnika przekazaliśmy PKP SA.  

- Zmodernizowany dworzec będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób o ograniczonej mobilności. Na perony będzie prowadziła nowa kładka z dostępnymi schodami ruchomymi oraz windami. W dalszej perspektywie planujemy też instalację wind na starą kładkę - odpowiedział Maciej Bułtowicz z biura prasowego Polskich Kolei Państwowych SA.

Przypomnijmy, ze I etap dofinansowanej przez Unię Europejską modernizacji szczecińskiego dworca  powinien się zakończyć w tym roku. A jak dotąd gotowy jest tylko peron 4., odnowiono budynek nastawni i niebyt udanie odczyszczono mur oporowy.        

- Wszystkie strony zaangażowane w projekt dokładają starań, by do końca roku dworzec zaczął obsługiwać pasażerów. Do wykonania pozostały m.in. roboty instalacyjne i wykończeniowe w budynku głównym, prace przy budowie nowej kładki i modernizacji peronu  1. - informuje przedstawiciel PKP SA.

[mag]

Fot. Dariusz Gorajski

Na zdjęciu: Trudno nie dostrzec, że dworzec się zmienia.

Komentarze

to był faktycznie dziennikarz?
Z treści notatki wynika, że ktoś z Redakcji przekazał pytanie Czytelnika do PKP SA. Ktoś z Redakcji, czyli jakiś dziennikarz. Odpowiedzi nie otrzymał, a Redakcja przeszła na tym do porządku dziennego. Może jakiś inny dziennikarz wyegzekwuje odpowiedź na pytanie: dlaczego nie ma bagażowych na Głónym? Bo chyba wszyscy się zgadzamy z tym że by się przydali, szczególnie teraz, w czasie remontu, uciążliwego przemieszczania się i wzmożonego ruchu w okresie przedświątecznym. A Redakcja niech egzekwuje od dziennikarza rzetelną informację, zanim przekaże do druku.
2015-12-02 14:51:57
Premski13
Menele będą nosić wielkie torby za 1 zł i tym sposobem PKP zaoszczędzi
2015-12-01 14:33:38
pkp
Co będzie w czasie awarii schodów?
2015-12-01 13:10:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie