Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pociągi i bilety dla pielgrzymów

Data publikacji: 17 lipca 2016 r. 18:52
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
 Pociągi i bilety dla pielgrzymów
 

PKP Intercity dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przygotowały 280 tys. miejsc w pociągach, 43 składy specjalne na zamówienie diecezji oraz promocyjny bilet. Do 22 lipca grupy i indywidualne osoby mogą korzystać z uproszczonej rejestracji udziału w wydarzeniu - „Last Minute".

Pielgrzymi, którzy w drodze do i z Krakowa wybiorą pociągi PKP IC, mogą liczyć na 280 tys. miejsc w pociągach oraz 43 składy specjalne, zamówione przez diecezje. Jak nas poinformował przewoźnik, diecezja szczecińsko-kamieńska zamówiła 3 pociągi specjalne. Dwa w relacji ze Szczecina do Krakowa i jeden powrotny.

Dla zarejestrowanych pielgrzymów PKP Intercity ma specjalny Bilet ŚDM Kraków 2016. Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, aż do 15 sierpnia br. Bilety są imienne i dostępne dla zarejestrowanych pielgrzymów tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer musi pobrać, także przez internetowy system sprzedaży e-IC, bezpłatną miejscówkę. Szczegóły na www.intercity.pl/pl/sdm/.

Z myślą o uczestnikach, którzy nie zarejestrowali się w standardowym systemie, Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży uruchomił „Last Minute”. Jest to uproszczona wersja dotychczasowej procedury rejestracji, przeznaczona szczególnie dla pojedynczych osób chcących wziąć udział w wydarzeniach centralnych w Krakowie. Umożliwia rejestrację i wybór odpowiedniego rodzaju pakietu pielgrzyma - zarówno dla grup do 150 osób, jak i indywidualnych pielgrzymów.

 „Last Minute” będzie działać do 22 lipca. W odróżnieniu od wcześniejszego systemu, składa się tylko z jednej fazy rejestracji, uproszczonej procedury i umożliwia płatność jedynie kartą kredytową (Visa, Maestro, MasterCard), wyłącznie w euro.
Rejestracja jest dostępna pod adresem: bezpośrednio - https://register.wyd.va/Welcome/?lang=pl lub poprzez stronę: http://www.krakow2016.com/pielgrzymi-informacje.

Pomiędzy 21 lipca a 3 sierpnia w rozkładzie jazdy składów PKP Intercity pojawią się czasowe zmiany. Wynikają one oczywiście ze zmian w organizacji ruchu pociągów na Światowe Dni Młodzieży. Od 25 do 31 lipca nie będzie można nadawać przesyłek konduktorskich i to wszystkimi pociągami PKP IC. Ponadto do 5 sierpnia niedostępne są przechowalnie bagażu i skrytki na warszawskim Dworcu Centralnym.

Pasażerowie planujący podróż pod koniec lipca informacje o kursowaniu pociągów mogą znaleźć na dworcach, pod numerem infolinii 19 757 lub w Internecie (www.intercity.pl, www.rozklad-pkp.pl).

(mag)

Fot. Mirosław WINCONEK 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA