sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pociągi i bilety dla pielgrzymów

Pociągi i bilety dla pielgrzymów

 Pociągi i bilety dla pielgrzymów
Data publikacji: 2016-07-17 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1454 144628

PKP Intercity dla pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przygotowały 280 tys. miejsc w pociągach, 43 składy specjalne na zamówienie diecezji oraz promocyjny bilet. Do 22 lipca grupy i indywidualne osoby mogą korzystać z uproszczonej rejestracji udziału w wydarzeniu - „Last Minute".

Pielgrzymi, którzy w drodze do i z Krakowa wybiorą pociągi PKP IC, mogą liczyć na 280 tys. miejsc w pociągach oraz 43 składy specjalne, zamówione przez diecezje. Jak nas poinformował przewoźnik, diecezja szczecińsko-kamieńska zamówiła 3 pociągi specjalne. Dwa w relacji ze Szczecina do Krakowa i jeden powrotny.

Dla zarejestrowanych pielgrzymów PKP Intercity ma specjalny Bilet ŚDM Kraków 2016. Promocyjny karnet, uprawniający do 3 przejazdów w cenie 149 zł, będzie obowiązywał w pociągach TLK i IC, w drugiej klasie, aż do 15 sierpnia br. Bilety są imienne i dostępne dla zarejestrowanych pielgrzymów tylko w sprzedaży internetowej. Do każdego z 3 przejazdów pasażer musi pobrać, także przez internetowy system sprzedaży e-IC, bezpłatną miejscówkę. Szczegóły na www.intercity.pl/pl/sdm/.

Z myślą o uczestnikach, którzy nie zarejestrowali się w standardowym systemie, Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży uruchomił „Last Minute”. Jest to uproszczona wersja dotychczasowej procedury rejestracji, przeznaczona szczególnie dla pojedynczych osób chcących wziąć udział w wydarzeniach centralnych w Krakowie. Umożliwia rejestrację i wybór odpowiedniego rodzaju pakietu pielgrzyma - zarówno dla grup do 150 osób, jak i indywidualnych pielgrzymów.

 „Last Minute” będzie działać do 22 lipca. W odróżnieniu od wcześniejszego systemu, składa się tylko z jednej fazy rejestracji, uproszczonej procedury i umożliwia płatność jedynie kartą kredytową (Visa, Maestro, MasterCard), wyłącznie w euro.
Rejestracja jest dostępna pod adresem: bezpośrednio - https://register.wyd.va/Welcome/?lang=pl lub poprzez stronę: http://www.krakow2016.com/pielgrzymi-informacje.

Pomiędzy 21 lipca a 3 sierpnia w rozkładzie jazdy składów PKP Intercity pojawią się czasowe zmiany. Wynikają one oczywiście ze zmian w organizacji ruchu pociągów na Światowe Dni Młodzieży. Od 25 do 31 lipca nie będzie można nadawać przesyłek konduktorskich i to wszystkimi pociągami PKP IC. Ponadto do 5 sierpnia niedostępne są przechowalnie bagażu i skrytki na warszawskim Dworcu Centralnym.

Pasażerowie planujący podróż pod koniec lipca informacje o kursowaniu pociągów mogą znaleźć na dworcach, pod numerem infolinii 19 757 lub w Internecie (www.intercity.pl, www.rozklad-pkp.pl).

(mag)

Fot. Mirosław WINCONEK 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy