niedziela, 08 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie

Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie [GALERIA]

Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie
Data publikacji: 2019-05-01 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 906 388584

 Chociaż niektórzy twierdzą, że pochody pierwszomajowe to relikt komunistyczny, to mieszkańcy Bornego Sulinowa uważają, ze jest inaczej.

- Bawimy się, świętujemy, nasz pochód to prawdziwa zabawa, to radość, a nie manifestacja polityczna - mówią. - Popieramy samych siebie i niech tak zostanie!

Pochód w formie happeningu zorganizowano po raz dziewiąty.

- Chcemy pokazać, ze jesteśmy w Bornem jednością - mówi Jan Chmielewski, organizator pochodu. - Przejechaliśmy tu z różnych zakątków Polski, nie dzielimy się na lepszych i gorszych, jesteśmy tego samego sortu i to pokazuje nasz pochód. Nikt z nas nie eksponuje tu żadnych politycznych elementów, chociaż to rok wyborczy. Tu polityki nie chcemy. A jeżeli politycy chcą tu być, to zapraszamy, ale do pensjonatu PRL, do klimatów tamtych lat oczywiście w dzisiejszym wydaniu, czyli z przymrużeniem oka.

W pochodzie szedł ten, kto chciał. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał. A zechciało wielu. Kilkaset osób uformowało kolumnę i z transparentami maszerowało ulicami Bornego. Drugie tylko oklaskiwało maszerujących. W tym roku mało było „radzieckich” mundurów. Być może spowodowane to było obawą, że ktoś może to utożsamiać z propagowaniem totalitaryzmu. Było za to kilka zabytkowych pojazdów wojskowych, w tym czołg T-34 (oczywiście na lawecie) królowa polskich szos „syrenka” i marzenie Polaków z lat siedemdziesiątych fiat 126p.

Pierwszomajowy pochód przemaszerował główną ulica miasta spod Centrum Kultury i Rekreacji do Pensjonatu PRL, gdzie w "towarzystwie" portretów przywódców PRL bawiono się na festynie rodzinnym. 

Tekst i fot. (bar) 
Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie

Komentarze

żałosne
Czerwoni może mają do tego sentyment, ale ludziom krzywdzonym nie było do śmiechu.
2019-05-02 02:54:24
W Sulinowie "od nowa" po Staremu...
Nikt z nas nie eksponuje tu zdanych politycznych elementow - czyli "Bajki" i dla dzieci !! A wiec: tresc wypowiedzi co innego a zdjecia co innego...?? A ten transparent Przodownicy pracy PRL-u, Siergiej zza Buga w Mundurze, rozne Flagi i ten Czolg z "4-ch Pancernych i pies" oraz dalej do odwiedzenia Pensjonat z lat PRL-u wraz z portretami bylych Komunistow - gdzie Festowano "reka w reke i noga w noge"... !!!!!
2019-05-01 19:09:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie