Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie [GALERIA]

Data publikacji: 01 maja 2019 r. 18:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:38
Pochód pierwszomajowy w Bornem Sulinowie
 

 Chociaż niektórzy twierdzą, że pochody pierwszomajowe to relikt komunistyczny, to mieszkańcy Bornego Sulinowa uważają, ze jest inaczej.

- Bawimy się, świętujemy, nasz pochód to prawdziwa zabawa, to radość, a nie manifestacja polityczna - mówią. - Popieramy samych siebie i niech tak zostanie!

Pochód w formie happeningu zorganizowano po raz dziewiąty.

- Chcemy pokazać, ze jesteśmy w Bornem jednością - mówi Jan Chmielewski, organizator pochodu. - Przejechaliśmy tu z różnych zakątków Polski, nie dzielimy się na lepszych i gorszych, jesteśmy tego samego sortu i to pokazuje nasz pochód. Nikt z nas nie eksponuje tu żadnych politycznych elementów, chociaż to rok wyborczy. Tu polityki nie chcemy. A jeżeli politycy chcą tu być, to zapraszamy, ale do pensjonatu PRL, do klimatów tamtych lat oczywiście w dzisiejszym wydaniu, czyli z przymrużeniem oka.

W pochodzie szedł ten, kto chciał. Nikt nikogo do niczego nie zmuszał. A zechciało wielu. Kilkaset osób uformowało kolumnę i z transparentami maszerowało ulicami Bornego. Drugie tylko oklaskiwało maszerujących. W tym roku mało było „radzieckich” mundurów. Być może spowodowane to było obawą, że ktoś może to utożsamiać z propagowaniem totalitaryzmu. Było za to kilka zabytkowych pojazdów wojskowych, w tym czołg T-34 (oczywiście na lawecie) królowa polskich szos „syrenka” i marzenie Polaków z lat siedemdziesiątych fiat 126p.

Pierwszomajowy pochód przemaszerował główną ulica miasta spod Centrum Kultury i Rekreacji do Pensjonatu PRL, gdzie w "towarzystwie" portretów przywódców PRL bawiono się na festynie rodzinnym. 

Tekst i fot. (bar) 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

żałosne
2019-05-02 02:54:24
Czerwoni może mają do tego sentyment, ale ludziom krzywdzonym nie było do śmiechu.
W Sulinowie "od nowa" po Staremu...
2019-05-01 19:09:04
Nikt z nas nie eksponuje tu zdanych politycznych elementow - czyli "Bajki" i dla dzieci !! A wiec: tresc wypowiedzi co innego a zdjecia co innego...?? A ten transparent Przodownicy pracy PRL-u, Siergiej zza Buga w Mundurze, rozne Flagi i ten Czolg z "4-ch Pancernych i pies" oraz dalej do odwiedzenia Pensjonat z lat PRL-u wraz z portretami bylych Komunistow - gdzie Festowano "reka w reke i noga w noge"... !!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA