Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pobili i okradli turystę. Policjantka zdemaskowała bandytów

Data publikacji: 18 sierpnia 2016 r. 10:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Pobili i okradli turystę. Policjantka zdemaskowała bandytów
 
Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni, w wieku 23 i 22 lat, którzy dokonali rozboju w Mielnie. Koszalińska policjantka podczas pełnienia służby, dzięki rysopisowi podanemu przez pokrzywdzonego, rozpoznała sprawców pobicia i kradzieży.
Całe zdarzenie to kolejne ostrzeżenie przed źle się kończącymi znajomościami. 20-letni turysta z województwa mazowieckiego w minioną niedzielę (14 bm.) poznał dwóch prawie równolatków przy jednym ze sklepów spożywczych w centrum Mielna. Razem poszli w kierunku ogrodów. Po drodze jeden z mężczyzn złapał 20-latka od tyłu za głowę i ręce, a drugi bił go pięściami po całym ciele. Sprawcy zabrali rzeczy pokrzywdzonemu i pobitego zostawili w zaroślach. Ofiara napadu wezwała policję.
Następnego dnia obaj sprawcy zostali zatrzymani w Mielnie przez koszalińskich mundurowych, dzięki spostrzegawczości policjantki, która znała rysopisu bandytów. Pierwszy z nich wpadł na deptaku, a drugi, gdy wychodził ze sklepu.
​Mężczyźni byli poszukiwani do odbycia kary pozbawienia wolności. 23-latek i jego o rok młodszy kompan to wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut rozboju zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd wydał nakaz ich tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. ©℗ (m)

Fot. R.STACHNIK (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA