poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > PO tworzy szeroki front samorządowy

PO tworzy szeroki front samorządowy

PO tworzy szeroki front samorządowy
Data publikacji: 2017-02-13 15:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:29
Wywietleń: 1804 214834

- PiS to partia wojny, która odbiera ludziom niezależność - stwierdził w Koszalinie w poniedziałek (13 bm.) Stanisław Gawłowski, poseł Platformy Obywatelskiej. Zapowiedział walkę o samorząd, a do tworzenia wspólnych list wyborczych zachęca oponentów wobec polityki rządu.

Nie podoba się parlamentarzyście opozycji pomysł dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz zgłaszania kandydatów w przyszłorocznych wyborach samorządowych przez partie polityczne o znaczeniu ogólnopolskim. Twierdzi, że to obieranie uprawnień obywatelom, którzy dotąd zakładali lokalne komitety wyborcze i zgłaszali swoich kandydatów spoza gremiów politycznych. PO zapowiada, że będzie organizować referenda, aby przeszkodzić upartyjnieniu samorządów. Zarazem zaprasza przeciwników Prawa i Sprawiedliwości na wspólne listy wyborcze, bez wymagania przynależności do PO.

- Obywatele na dole wiedzą najlepiej, czego potrzebują w swych małych ojczyznach - dodaje Piotr Zientarski, senator PO. - Już obserwujemy, że samorząd jest zagrożony i pozbawiony uprawnień. Marszałek województwa nie ma prawa decydowania o inwestycjach, które sam nadzoruje. Podobnie jest z reformą oświaty.©℗

(m)

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" oraz e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 14.02.2017 r.

Fot. Wiesław MILLER

Na zdjęciu: - Ingerowanie w zasady samorządu terytorialnego to zabijanie aktywności obywatelskiej - twierdzi poseł Stanisław Gawłowski. Z prawej stoi prezydent Piotr Jedliński, a od lewej: wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj i senator Piotr Zientarski.

Komentarze

Czy ten trzeci od lewej ,odmawia " i odpuść nam nasze winy " ?
.
2017-02-13 21:42:48
Magdalena
Ja popieram PO. Dobra incjatywa. Nie podoba mi się polska rzeczywistość teraz z tymi wszystkimi pomysłami niszczacymi samorząd. Pozdrowienia dla PO!
2017-02-13 21:01:22
Bezpartyjny
Chciałoby się ośmiorniczek ale oderwano od koryta i boli.Nic wam nie pomoże.Polacy są mądrzy i was nie wybiorą choć zmieniacie skórę kolejny raz!Cała Polska z was się śmieje...A Pan Gawlowski niech wytłumaczy się ze swojej podejrzanej i szybkiej kariery naukowej!
2017-02-13 20:05:39
tfuuu
Patologia Obywatelska i gumofilce z PSLu okopały się w samorządach dzięki sfałszowaniu ostatnich wyborów samorządowych i teraz panicznie boją się utraty stołków! Drugi raz już wam się nie uda zachachmęcić wyborów samorządowych - idziemy po was!!
2017-02-13 19:42:57
haha
wiekszosc elektoratu dojnej zmiany nie ma dostepu do internetu a jak ma nie wie jak z niego korzystac wiec skad te miliony komentarzy codziennie -wszedzie ?-płatne trolle, siedziba wydawania rozkazow Koszalin...
2017-02-13 19:33:06
Krzysztof
PIS jeszcze mi nic nie zabrał - a PO zabrało mi "wiarę w to ,że my Solidarnoościowcy jesteśmy w wiekszości POLAKAMI ! Wasza nienawiść nie poparta sensownymi argumentami sprawia ,że co bardziej prości Wasi WYZNAWCY , życzą śmierci swoim RODAKOM - tak TOTANA OPOZYCJA prowadzi do ŚMIERCI !!!
2017-02-13 19:08:39
Wzór demokracji
To ja Gaweł.Real
2017-02-13 18:44:22
antypeło
Peło to jest partia ludzi ,którzy tylko podkręcają spiaralę nienawiści szczególnie w Szczecinie
2017-02-13 18:36:13
Jazon
Nie pomoże już nic, jutro się rozstaniemy...
2017-02-13 17:59:32
Sth
I mówi to tzw. Opozycja, kťorej jedynym językiem dialogu jest nienawiść. Wstydu nie mają. Obłuda do potęgi.
2017-02-13 16:48:46
Czekam aż się wam dobiorą do d-y.
Lepsza partia wojny (z patologią) niż wasze ch. - d. i kamieni kupa!
2017-02-13 16:04:59