niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Z okien Kaczyńskiego nie widać lokalnych problemów

Z okien Kaczyńskiego nie widać lokalnych problemów

Z okien Kaczyńskiego nie widać lokalnych problemów
Data publikacji: 2017-02-04 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:28
Wywietleń: 1183 210669

Rozmowa z posłem Grzegorzem Schetyną, przewodniczącym Platformy Obywatelskiej

– Mówi pan: „Chcemy zatrzymać państwo PiS, by dać Polakom nadzieję”. Ale czy to nie jest tak, że to właśnie PiS dało nadzieję na lepsze życie wielu słabiej sytuowanym Polakom? Mam na myśli 500+, wyższą płacę minimalną, stawkę godzinową, wcześniejsze emerytury. Teraz słyszymy o Mieszkaniu+ czy Maluchu+.

– Więcej słyszymy niż widzimy.

– 500+ jest namacalne.

– Owszem, ale to nasz rząd zostawił w budżecie państwa te kilkanaście miliardów złotych, które PiS teraz rozdaje.

– PO nie udało się odbudować przemysłu stoczniowego w Szczecinie. Był inwestor katarski, wiemy, czym to się skończyło. Niczym. PiS zaś w krótkim czasie uchwalił ustawę stoczniową i podejmuje kolejne działania.

– Proszę zauważyć, że działania PiS opierają się o państwowe fundusze, a nie zamówienia rynkowe. Poza tym najpierw była propozycja zbudowania trzech promów, teraz mówi się już tylko o dwóch. PiS ma to do siebie: mówi jedno, robi drugie i zaklina rzeczywistość. To samo dotyczy stoczni. Państwo PiS wygląda tak jak kolumna Macierewicza, która rozbija samochody. Najpierw jest karambol, a później polityk PiS przesiada się do innego samochodu i porzuca rozbite auta. Widać tu jak w soczewce, to państwo arogancji i ucieczki przed prawdą i przyzwoitością.

– Dziękuję za rozmowę. ©℗

Magdalena Szczepkowska

CAŁA ROZMOWA Z GRZEGORZEM SCHETYNĄ W MAGAZYNOWYM "KURIERZE SZCZECIŃSKIM", E-WYDANIU I WYDANIU CYFROWYM Z 3 LUTEGO 2017 ROKU: http://www.24kurier.pl/cyfrowy

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

cap kościelny
Czy to PO czy PiS z kanapowymi "koalicjantami" to jest to samo! To są lokaje watykańskich "dojarek" typu "imperium rydzykowe", "świątynia opaczności" czy szczeciński przytułek w ex Szpitalu Kolejowym(miejskim). Jeśli do tego dodać dary dla watykańskich urzędników w postaci tysięcy hektarów urodzajnych gruntów z tzw.Koscielnego Funduszu Ziemi oraz "zwrot kościelnych nieruchomości" dla klasztorów, zakonów, parafii itp, , to się okaże , że Polska jest kościelną wydmuszką... Tzw. ministrowie MUSZĄ regularnie stawiać się na klęczkach u hierarchów watykańskiej hydry i składać sprawozdania oraz z pokorą przyjmować karcenie i następne żądania zapłaty(vide wizyta ministra finansów u Rydzyka).
2017-02-05 09:58:37
@jonatan
A o wspomnianej już tu na forum akcji "widelec" coś słyszałeś, czy Wyborcza nie informowała? Jedenastym listopada, to Ci nawet głowy nie będę zawracał.
2017-02-05 00:55:40
sid
Schetyna skierował okna na sejf.
2017-02-04 23:58:36
jonatan
Ludzie opamiętajcie się! Polska jest 38 milionowym krajem, jej obywatele mają różne poglądy polityczne. Reprezentują ich posłowie różnych opozycyjnych partii, i w państwie demokratycznym mają do tego prawo! Bijecie pianę, jak to było źle za rządów PO-PSL. Więc pytanie: to dlaczego nie protestowaliście, nie wychodziliście na ulicę, nie organizowaliście się w protestach, tak jak robi to teraz KOD i opozycja? Siedzieliście cichutko, a teraz czujecie się bezkarni opluwając wszystko i wszystkich myślących inaczej niż wy? Mamy prawo mieć państwo naszych marzeń, które na pewno nie będzie PiS-owskie ani dla dużej część spośród nas też PO. Praktyka pokazuje, że fatalną dla kraju jest sytuacja gdy tylko jedna partia posiada bezwzględną większość w Sejmie, tak jak u nas PiS, bo wówczas pojawia się u nich buta, arogancja i pogarda dla co najmniej połowy Polaków nie popierających ich rządów. Co się narobiło z tym narodem? :( Jak tak dalej pójdzie to dojdzie do rękoczynów na ulicach, brat przeciwko bratu...
2017-02-04 23:48:34
PO-o-PO-wiadaj Pan rowniez i o tym...
Panie Schetyna, a co widac z Panskich Okien skierowanych glownie na Wschod...??
2017-02-04 23:36:10
A w latach 1945 - 2015...
Do PO-nizszego Gargamela, PO-winienes na-PiS-ac... "NIE BYLO WIDAC" nedzy i glodu...a tylko same 500 - (czyli 500 i 1500 na minusie ) !! I prawie wszyscy Emeryci, dostawali Wolge... do przeplyniecia !!
2017-02-04 23:32:51
Gargamel
zza przyciemnianych szyb samochodu nie widać nędzy i głodu.
2017-02-04 23:11:15
PO-mylone z PO-platanym...
Gdyby nie bylo zdjecia i nazwiska, to wydawac by sie moglo.... ze jest to wypowiedz ktoregos z Pacjentow z "Wariatkowa"...??
2017-02-04 21:58:21
ted
Szczęśliwy posiadacz cyrkonowych zębów jeszcze na wolności?? Kapitanie Schetino akcja "widelec" mówi ci coś łachudro??
2017-02-04 20:27:59
fanfatal
PO was zostały tylko zegarki i niedojedzone ośmiorniczki.
2017-02-04 19:01:27
Dryja
Coś z nim nie tak, ciągle PIS i PIS. Natręctwo jakieś. Powinien mówić pięknie i wiarygodnie jak PO urządzi Polaków jak wróci do władzy i powinien przysiąc, że już nigdy, przenigdy nikt z PO nie pośle Polaków na szczaw i mirabelki.
2017-02-04 18:58:38
Schetyna
ciekawy jegomosc bo przez 8 lat to byla zielona wyspa z oszustem ryzym i lysym cwokiem z oksfordu ale do tego nie potrafi sie odniesc. Schetyna podaj choc jeden powod zeby PO wygralo wybory samorzadowe np. w Szczecinie.
2017-02-04 17:39:15
ih
Bezczelny arogancki typ. Kto głosuje na nich wiedząc, co sobą reprezentują? Tylko tacy, jak on.
2017-02-04 17:37:26
Żałosne ząbki
To w takim razie jak nazwać państwo PO, które 8 lat pokazywało taką arogancję, że wstydu teraz nie mają.
2017-02-04 17:19:11
Koko
Tym mordom też robią reklamę -http://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/morawiecki-idzie-na-wojne/ ??? Czy z jednymi akurat można robić wywiady, a z drugimi nie? ;)
2017-02-04 16:46:25
Darek
Mieliście 8 lat teraz wara od Państwa platfusy!!! Nikt na was nie zagłosuje
2017-02-04 16:30:25
Za to z okien obywateli widać lokalne lokajstwo
.
2017-02-04 16:21:14
Jan Glowacki
Prosze usilnie redakcje "Kuriera" o zaniechanie wywiadow z osobami z "Targowicy". Nie moge czytac,nie moge patrzec,ani myslec o tych parszywych klamcach i obludnikach. Nie udawajcie niezaleznej gazety. Pokazujac te mordy,robicie im reklame. Jeszcze raz ukaze sie jakis wywiad z tymi "mezami stanu",to rozpoczne bojkot "Kuriera" w calym Szczecinie. To sa spoleczne p o m y j e . Pozdrawiam! PS Czytam "Kurier" od 60 lat !
2017-02-04 16:18:34
Kończ waść
Wstydu oszczędź! Odezwał się co dużo widział i dużo zrobił dla swoich partyjniaków
2017-02-04 15:31:31
Krętacz z Dolnego Śląska
Jak przedstawiciel koalicji, która w czasie swoich 8 letnich rządów podwoiła deficyt państwa ( i to mimo skoku na 150 mld zł z OFE), która zaniedbała ściągania podatków od "byznesmenóf" może powiedzieć, że coś zostawili następcom w budżecie? Stocznia też boli tego parszywca. Nie takie, nie śmakie te zamówienia. Nic mu nie pasuje. Mam nadzieję, że uruchomiona stocznia będzie palem, na który zostanie nabita POstKOMUNA winna zniszczeniu przemysłu w Szczecinie.
2017-02-04 15:19:40
Grzesiek
a co Wy zrobiliście. Na nic nie macie pomysłu. Nawet protest Wam nie wyszedł.
2017-02-04 15:17:55
Lech
Z okien Platformy Obywatelskiej widać tylko kasę władz partii