Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Po sztormie (i nie tylko). Baza rybacka do posprzątania [GALERIA]

Data publikacji: 05 stycznia 2019 r. 20:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:29
Po sztormie (i nie tylko). Baza rybacka do posprzątania
 

Szkody nie tak dotkliwe, jak podczas pamiętnego sztormu w 2017 roku – żywioł wprawdzie podmył pobliskie wydmy i zdemolował niektóre wejścia, ale tym razem oszczędził tarasy smażalni przy bazie rybackiej w Międzyzdrojach. Jednak porządkowanie tego co morskie fale naniosły pod bazę podczas pierwszego w tym roku sztormu (w dniach 2-3 stycznia) kosztować będzie właścicieli terenu sporo czasu i wysiłku.

– Może przy tej okazji współwłaściciele bazy rybackiej uporządkują na swoim zapleczu to, co jak widać, wcale śmietniskiem naniesionym przez wodę nie jest – wytyka napotkany przy bazie rybackiej turysta z Legnicy. – Nawet wśród drzewa naniesionego przez sztorm jest mnóstwo śmieci, które mogą pochodzić z tych okolic, a morze teraz oddało. Przyjeżdżamy tu z rodziną od kilku lat i lubimy zjeść rybkę w tutejszych smażalniach, jednak bałagan pomiędzy kontenerami na końcu bazy nie jest zachęcającą wizytówką tego miejsca.

Sztormowe fale naniosły również sporo drzewa i śmieci w okolice mola i wdarły się do tamtejszej restauracji, a także obmyły część wydmy i konstrukcję nowej kładki położonej po zachodniej stronie mola tuż przy wydmie (sam pomost został w tym miejscu zdjęty na okres jesienno-zimowy). Najbardziej jednak podczas wiatru i sztormu ucierpiały schody zejściowe z Kawczej Góry na plażę. Podmyty i osunięty klif odsłonił betonowe płyty podstawy konstrukcji. Ze względów bezpieczeństwa schody na plażę zostały zamknięte do odwołania. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z zagrożenia i zakaz przestrzegają. Podczas robienia zdjęć natknęliśmy się na parę śmiałków, która zeszła na plażę z samej góry, obchodząc ustawione przez Woliński Park Narodowy barierki.

Tekst i fot. (maz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

robert stołczyn
2019-01-06 16:20:56
to nie morze wyrządziło Wam krzywdę, tylko Wy morzu.
czytam
2019-01-05 22:11:49
Co roku , to samo . Wysiłki intruza - człowieka zniweczone przez naturę . Pycha ukarana . Zapomnieliście o Tytanicu ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA