poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > PO: „Sąd był pod presją”

PO: „Sąd był pod presją”

PO: „Sąd był pod presją”
Data publikacji: 2018-04-16 13:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-04-17 23:48
Wywietleń: 1510 323130

Sąd w Szczecinie zdecydował się aresztować posła Stanisława Gawłowskiego, ponieważ poddawany jest politycznej presji przez rządzącą prawicę - taki jest przekaz najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej, którzy zorganizowali w Szczecinie nadzwyczajne posiedzenie zarządu krajowego tej partii.

- Sytuacja jest nadzwyczajna - przyznał Grzegorz Schetyna, przewodniczący PO. - Chcę bardzo wyraźnie powiedzieć, że odbieramy tę całą sprawę - a przede wszystkim decyzję sądu i jej uzasadnienie - jako początek kampanii wyborczej PiS, jako atak na polityczną opozycję. To są standardy białoruskie - tak na Białorusi, w Turcji i w Rosji traktuje się opozycję polityczną, tak się eliminuje polityków z innych obozów. Nie zaakceptujemy takiej sytuacji. Będziemy bardzo wyraźnie informować o łamaniu standardów państwa praworządnego w Polsce opinię publiczną - tę w kraju, ale i tę w Europie. Będziemy informować Komisję Europejską, Parlament Europejski, Komisję Praworządności i Sprawiedliwości, będziemy także rozmawiać na posiedzeniu Rady Europy.

Jego zdaniem na sąd wywierana była presja, a aresztowanie posła przekracza standardy cywilizowanego kraju. Przypomniał, że Gawłowski zrezygnował z immunitetu.

- Sąd w Szczecinie poddawany był presji nie tylko kilkunastu agentów CBA w kominiarkach, wielu policjantów, którzy byli zgromadzeni przed sądem i mogli wpływać na decyzje, ale sytuacji z ubiegłego roku, kiedy prokuratura w Szczecinie stawiała zarzuty członkom dawnego zarządu zakładu w Policach a sąd w Szczecinie w dwóch instancjach nie zgodził się na areszt - przeciwko sędziom, którzy na areszt się nie zgodzili, skierowano wnioski do prokuratury i oni są dziś przez prokuraturę szargani i ciągani za to, że nie chcieli zgodzić się z prokuraturą w sprawie wniosku aresztowego - mówił Sławomir Neumann. - Wiemy, że ten nacisk na sąd, zmiany wprowadzane w prawie w ostatnich miesiącach, uderzają w polską praworządność, uderzają w przyzwoitość także jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości i prowadzenie tych spraw.

Jednocześnie zapowiedział, że PO nie przestanie "pokazywać afer PiS-u". Wręcz przeciwnie - partia z jeszcze większą determinacją ma pytać o "nieprawnie przyjęte nagrody", o to, "co PiS robi w Polsce".

- Kiedy składałam dymisję swojego rządu, mówiłam o tym, co czeka Polaków pod rządami PiS-u w następnych latach, mając w tyle głowy pamięć o tym, co robili w latach 2005-2007 - dodawała Ewa Kopacz, była premier. - Część polityków mówiła: "Przesada, nie wolno straszyć PiS-em". Dzisiaj mówię do was, Polacy: to wy sami dokładnie wiecie, że to wygląda dużo gorzej, niż to wtedy zapowiadałam.

Jak stwierdziła - Polacy widzą, że PiS "zawłaszcza sądy".

Pytany o to, czy jest przekonany o niewinności Gawłowskiego, skoro sąd uznał, że dowody prokuratury świadczą o wysokim prawdopodobieństwie popełnienia zarzucanych mu czynów, Schetyna odpowiedział tak: "Z drugiej strony sędzia mówi, że miała zbyt mało czasu, żeby zapoznać się z materiałem. Więc albo-albo. Wierzę w niewinność Gawłowskiego. Będzie złożona apelacja i skład trzyosobowy będzie miał więcej czasu na zapoznanie się z całą dokumentacją i na podjęcie innej, dobrej decyzji". ©℗

(as)

Fot. Darusz Gorajski

Komentarze

Ewa wzywa 07
Kopacz ty kłamczucho,już dobrze masz tam w porach.Wstrętna żmija w skórze węża!!!!
2018-04-17 23:47:08
Szambo wybija
Po raz kolejny. Wszystkich do pierdla, a nie tylko jednego na pokaz.
2018-04-17 13:47:00
do@Neptun-a
Ty schizofreniku piszący wszędzie PO jesteś trollem? Nie widzisz, że zaśmiecasz forum. Pisz tak jak jarun. Co, klepki przestawione ?
2018-04-17 12:39:19
Neptun
Miejmy Nadzieje, ze Prokuratorzy zaczeli dzialac "od Konca" i na razie biora sie tylko za "Szprotki"... a "Rekiny" PO-zostana ostatnimi do "PO-dsumowania"... !!
2018-04-16 22:56:29
W końcu PO przypomniało sobie o Szczecinie
;)
2018-04-16 22:44:04
Panie Schetyna & Company...
To sa jak zwykle Wasze PO-stkomunistyczne Bzdury, Bzdury i jeszcze raz Bzdury ! Gdyz tak o Aresztowaniu jak i pozniej o Wyroku... zadecyduja zebrane juz w Duzej mierze Dowody i Faḱty !! A tymi Waszymi Bzdurami... chwytacuie sie juz jako PO-litycznie Tonaca Organizacja... nawet "Brzytwy" !!
2018-04-16 22:36:24
wiking
Trójca na zdjęciu...to następni kandydaci do cela+?
2018-04-16 22:13:37
Jarun
Byłem w tym czasie przed Sądem i widziałem dwóch Policjantów, którzy ochraniali (mieli pieczę) nad dziennikarzami i wejściem do budynku Sądu, a ten gnojek, szuja Neuman mówi, że ci dzielni Policjanci zastraszali Sąd. Chwila potem jakiś czub z nożem przepuścił atak...a panowie z Policji (zamiast jak to w Ameryce zastrzelić) obezwładnili przed tym właśnie Sądem. Dzielni, bo narażali własne życie. Wyprzedzając złośliwe komentarze. Gdyby twoja matka, siostra, żona, brat, dziewczyna albo ty - w tym czasie szedł/szła tym chodnikiem i dostałbyś "kosą pod żebro" to inaczej byś teraz chojraczył.
2018-04-16 21:05:29
Olaboga
Zapewne On bardzo dużo wie i ci przyjechali Go ostrzec by nic nie mówił bo.....
2018-04-16 21:04:59
Wawrzek
To niesprawiedliwe, że aresztowano Gawłowskiego, pierwszym aresztowanym powinien być pan Schetyna za aferę hazardową i nie tylko bo i za zdradę Stanu, drugą aresztowaną z tego tu przedstawionego zespołu powinna być według kolejności pani Kopacz co najmniej za dopuszczenie do zbezczeszczenia zwłok Ofiar tragedii smoleńskiej i nie tylko, bo zdradę Stanu również a prawdopodobnie ochronę mordercy Iwony Cygan(nie tylko nazwisko ale i rodzinne powiązania) oraz szkodliwe dla Polski decyzje rządowe. No i ten ostatni już ma zarzuty chyba pociągnie co słychać z jego wypowiedzi naszego miejscowego doktora-polityka. hm....
2018-04-16 21:02:52
Abc
Kolejny Walesa... Żarty. Jeżeli winien, bez litości do pierdla!!!
2018-04-16 19:54:11
Zwolennik KOD-u
Wygraliśmy!!! Sądy są niezależne!!!
2018-04-16 19:09:52
Jazon
Partia Oszustów nie nadąża ze strachu zmieniać pieluchomajtek. A ta trójca na zdjęciu ma miny potwierdzające, że opanowała sztukę walenia między spodnie i kalesony.
2018-04-16 18:14:05
Jarun
O jakich standardach mówi przewodniczący PO Schetyna? O tych ustalonych u "Sowy", że Polska to państwo teoretyczne (bezprawia!) i w kraju jest: "ch*, dupa i kamieni kupa" a nie projekt rządu. To są właśnie standardy PO, Grzesiu-miernoto.
2018-04-16 17:29:05
HogoFogo
Myślałem że po wystawieniu Nitrasa w wyborach na nic głupszego nie wpadną. A tu proszę - kolejny strzał w mosznę.
2018-04-16 17:26:18
pipi
- PO_wybryniec Adamowicz zrobił "bekę" z ONR-em w "sali BHP" więc ferajna przyjechała do Szczecina...Jeśli niewinny to jeszcze PREZYDENTEM bądzie...Ziobrowym sądom przypier---ym się do PASIRBOWYCH apartamentów i zegarków mówimy stanowcze NIE!
2018-04-16 17:05:22
kURONIOWIEC
Nie wiedziałem ze i w Szczecinie wychowano sobie aż taką szczujnię. Jeszcze nikogo nie skazano (tzn. nie wykazano winy) a juz gnoja po kolei następnych, zgodnie z przekazem PIS z okresu kampanii wyborczej 2015.
2018-04-16 16:54:32
śp.Stalin
Ale g ó w n a pisowskiego tu!!!!
2018-04-16 16:51:23
Jan
Wole zagłosować na diabła niż na PiS
2018-04-16 16:46:56
czyt
Zdjęcie do art. przedstawia trzy osoby dzięki . których kommpetencjom Polska rozkwitła na podłożu gnoju, gnoju jaki wytwarza PO .
2018-04-16 16:05:31
skorek
skoro Staś jest niewinny po co ta cała wycieczka obrońców? przeciez papuga go wybroni z aresztu
2018-04-16 16:03:19
czyt
Sąd pod presją krzykaczy ! W Korei Pd. wyrok dla pani prezydent za korupcję 24 lata i 3 lub 5 mln euro , podobnie w Am. Pd. , a tu - śmiech na sali / sądowej ?/.W sowietach czasami jest to wylot okna . O co skamlanie ? . Jak jest niewinny /.../ , to jeszcze pprrezydddenttem zostanie , a jak nie to REZYDENTEM w ZK !
2018-04-16 15:42:09
jerzy
Zgadza się. Sąd był pod presją, ale platformersów. Całe szczęście nie ugiął się. Na foto widać kolejnego 'nieskazitelnego' działacza PO - p. Neumanna.
2018-04-16 15:28:13
trohan
Żałosne mamrotanie Schetyny i bełkot Neumana w Szczecinie w obronie chachmenta. Lepiej byłoby gdyby tacy "obrońcy" w ogóle się nie wypowiadali, niż bez sensu chlapali ozorkami.
2018-04-16 15:19:09
To ja
I bardzo dobrze niech po zamykają wszystkich tych złodziei .Przyszła kryska na matyska
2018-04-16 14:58:29
Platformersi
Nietykalni, żyli pośród nas... :)
2018-04-16 14:23:37
Jarun
A gdy oskarżenia prokuratury okażą się zasadne i Sąd skaże Gawłowskiego na karę więzienia, co wówczas panie Schetyna? Poda się pan do dymisji, zrezygnuje z bycia przewodniczącym PO ? Dlaczego? Stanął pan po stronie złodzieja, a nie prawdy! Panie Neuman, niech się pan nie błaźni, nie wypowiada się, bo bredzi pan, że Sąd boi się CBA albo "krwężników", cytuję: " Sąd w Szczecinie poddawany był presji nie tylko kilkunastu agentów CBA w kominiarkach, wielu policjantów, którzy byli zgromadzeni przed sądem i mogli wpływać na decyzje," Takich bredni, bełkotu dawno nie słyszałem. Po prostu panie Neuman nie potrafi pan sformułować jednego, logicznego zdania.
2018-04-16 14:19:40
zig zag
A i news, że drugim obrońcą Gawłowskiego jest Wiechecki i on nie był rzekomo zawiadomiony o posiedzeniu aresztowym! Dlaczego polityka PO mogą bronić tylko byli Wszechpolacy i byli ministrowie w rządzie PIS/Samoobrona/LPR, dlaczego oni są tak przydatni Platformie, nie ma innych normalnych adwokatów gotowych podjąć się takiej sprawy?! O co tu chodzi?
2018-04-16 14:06:08
szemrani
Schetyna -ty sobie gęby nie wycieraj Białorusią, bo na Białorusi Gawłowski dawno byłby w pierdlu za przekręty. Tam jest porządek. Dlaczego "w ciemno" idziecie za kumplem, czyżby "honor ośmiorniczek"?
2018-04-16 14:01:20
PO
Lojalność mimo wszytko - niebezpieczna gra ;)
2018-04-16 13:51:44
Michał
Na miejscu pana Stasia, to bym się obawiał czy tak broniący go koledzy nie przyślą kogoś kto mógłby zrobić biednemu panu niewinnemu Stasiowi samobójstwo. W końcu ma on taką wiedzę, że może i z pewnością to zrobi żeby się chronić pociągnąć w dół innych kolegów. A Nitras... to się chyba szampanem upił na wieść o areszcie :)
2018-04-16 13:51:28
tak, sąd był pod presją
Pod presją platfusów i kodziarzy, którzy przyszli z transparentami. No i pod presją mecenasa, który urządził medialne show. A teraz będzie pod presją Schetyny, Kopacz i spółki.
2018-04-16 13:49:20