wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Schetyna o Gawłowskim: Polityczne polowanie na posłów opozycji

Schetyna o Gawłowskim: Polityczne polowanie na posłów opozycji

Schetyna o Gawłowskim: Polityczne polowanie na posłów opozycji
Data publikacji: 2018-04-13 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:38
Wywietleń: 777 322671

Zatrzymanie przez CBA Stanisława Gawłowskiego pokazuje polityczną nagonkę i polityczne polowanie na posłów opozycji, Gawłowski pojechał do prokuratury z prośbą o możliwość złożenia zeznań - powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna.

Na polecenie prokuratora CBA zatrzymało w piątek Gawłowskiego. Po przesłuchaniu może zaistnieć konieczność zastosowania wobec niego środków zapobiegawczych, w tym wystąpienia do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania; jeszcze w piątek poseł usłyszy zarzuty - poinformowała PK.

Schetyna na konferencji prasowej w Sejmie ocenił, że sytuacja związana z zatrzymaniem Gawłowskiego jest absurdalna.

"Poseł Stanisław Gawłowski pojechał do prokuratury w Szczecinie, żeby poprosić o możliwość złożenia zeznań, to już jest któraś jego wizyta w prokuraturze w Szczecinie. Został zatrzymany formalnie na korytarzu prokuratury, więc być może usłyszy wreszcie zarzuty i będzie mógł porozmawiać z prokuratorem i wyjaśnić te wszystkie kwestie" - powiedział lider Platformy.

"To pokazuje absurd, totalny absurd tej sytuacji i taką polityczną nagonkę, polityczne polowanie na posłów opozycji. Widzieliśmy to wczoraj w głosowaniu odbierającym immunitety Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. To jest dalszy tego ciąg, będziemy bardzo solidarnie współpracować i twardo stawiać warunki, będziemy walczyć o demokrację parlamentarną i o wolności obywatelskie i nie damy się zniszczyć" - dodał Schetyna.

Sejm w czwartkowym głosowaniu wyraził zgodę na uchylenie immunitetu posłom Nowoczesnej: Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. O uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz wnioskował b. minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS), który wytoczył jej proces o ochronę dóbr osobistych. O zgodę na pociągnięcie Petru do odpowiedzialności karnej, wnioskował zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który zarzuca politykowi pomówienie.

(pap)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

Komentarze

Schetyna
Czego ty oczekujesz ,że wszystko będzie zamiecione pod dywan tak jak za Tuska i o jakiej nagonce ty tutaj mówisz .wizerunku i tak nie poprawisz tym skomleniem !
2018-04-15 09:24:40
do @niedługoPiS
Paranoik nie wytrzyma jak te swoje durnowate PO nie wstawi do tekstu.Coś mu w głowie mówi, że musi, słyszy głosy : wstaw te Po, datę 2015 i poluj na stalinowców UB-eków, hosanna Kaczystom, chwała sekcie smoleńskiej.
2018-04-14 22:37:15
zwycięstwo jest pewne na 300%
Naród ogłosi Insurekcje Platformerską, współcześni kosynierzy zdobędą szturmem pozycje najeźdźcy, naród stanie w obronie Sobiesiaków, Sawickiej B, Motylołapa, Stanisława G. i Norberta O. Potem Naczelnik Państwa Szrek odbierze defilade jak Kościuszko w czasie Insurekcji...zryw narodu będzie tak duży, że uczestników będzie 167% członków narodu
2018-04-14 12:43:59
Dlugo PiS...
Panie Schetyna, miejmy Wielka Nadzieje ze wreszcie i nareszcie, te "PO-lowania"... beda juz trwaly co roku... i 365 dni w kazdym roku ! Reasumujac: Brawo wszyscy Prokuratorzy R.P. i tak teraz juz dalej trzymac !!
2018-04-14 01:13:11
I jak to teraz PO-rozwiazywac...??
No prosze, PO-jechal do Prokuratury by Prosic o Mozliwosc Zlozenia Zeznan... a tu masz Pan ? Ze tez takich mozliwosci nie bylo w Polsce lub Adwokaci "Nie Znali Prawa"... w latach 1945-2015 ! No to teraz i Pan Schetyna, bedzie mial kilka nocy "Nie przespanych"... i dni pelne Zmartwien... ??
2018-04-13 22:08:02
Beatrice Sawic.
PO= Patologia Okradanie
2018-04-13 20:02:24
jerb
Dla platformersów i ich wyznawców wszystkie ich afery są "polityczne". Zgadzam się - tylko że oni to jest "polityczne dno".
2018-04-13 19:09:32
zegarek Ruhla (jeszcze długo PO_chodzi)
"Sejm w czwartkowym głosowaniu wyraził zgodę na uchylenie immunitetu posłom Nowoczesnej: Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru. O uchylenie immunitetu Gasiuk-Pihowicz wnioskował b. minister skarbu Dawid Jackiewicz (PiS), który wytoczył jej proces o ochronę dóbr osobistych. O zgodę na pociągnięcie Petru do odpowiedzialności karnej, wnioskował zastępca koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, który zarzuca politykowi pomówienie." - takie jest obecnie prawo iż należy odebrać immunitet i następnie działa prokurator, niech pan "grześ" i "właściciel zegarka" nie wybiegają przed orkiestrę.Jeżli facet jest niewinny to przyjedzie ze schowka na białym koniu i będzie mógł startować np. na prezydenta, a "kaczyści" zaliczą "bekę".
2018-04-13 18:09:10
Sprawa Jaroszewiczów, Papały itp. Okrutne, cyniczne, polityczne polowanie na skromnych złodziejaszków.
.
2018-04-13 18:03:20
Olek
To tylko "polowanie" na złodziei, którzy wdarli się do polityki.
2018-04-13 17:52:33
XYZ
Bzdury Schetinio opowiadasz. Politycy sa ponad prawem ? Zamelduj to Budce zalosny polityku
2018-04-13 17:39:38
kangur
jezeli kradl i bral to niema litosci
2018-04-13 17:24:11
Znaczy ci co zabili Jaroszewiczów powinni jeszcze dostać nagrodę bo to sprawa szczególnie polityczna. ???
A!! ci co Papałę też ?? Też polityczni.
2018-04-13 17:03:19
k
Po co zostaje się posłem ?
2018-04-13 16:39:32