Wtorek, 28 marca 2023 r. 
1 szczecin
REKLAMA

PO o sytuacji finansowej Azotów. Zarząd Polic odpowiada...

Data publikacji: 11 stycznia 2019 r. 17:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:30
PO o sytuacji finansowej Azotów. Zarząd Polic odpowiada...
 

- Od wielu miesięcy, właściwie od początku przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość, mamy do czynienia z niepokojącymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania Zakładów Chemicznych Police należących do Grupy Azoty - rozpoczął piątkową konferencję Arkadiusz Marchewka z Platformy Obywatelskiej.

- Gdy PiS obejmowało władzę, wartość rynkowa spółki wynosiła 1,836 mld zł, natomiast obecnie to 1,050 mld zł - poinformował Marchewka. - Mamy również do czynienia z pogarszającą się sytuacją finansową i wynikami zakładów. Oficjalne raporty pokazują, że za trzeci kwartał 2018 roku spółka odnotowała ponad 19 mln zł straty netto przy ponad 19 mln zł zysku rok wcześniej.

Zdaniem Norberta Obryckiego niepokojąca sytuacja ekonomiczna zakładów jest „również pogłębiona chaosem kadrowym i tym, że w lipcu 2018 roku CBA zabezpieczyło sprzęt kierownictwa spółki".

- Mimo smutnych faktów, prezes zarządu jeździ drogą limuzyną zbliżoną do tych, którymi jeżdżą głowy państw - zarzucał Obrycki.

- Choć słabe wyniki, kupują wypasione bryki - dodał z przekąsem Marchewka.

Ponadto Sławomir Nitras złożył interpelację do premiera Mateusza Morawieckiego, w której pyta m.in., czy prawdą jest, że zarząd Zakładów Chemicznych Police nie zdecydował się kupić w 2018 roku żadnych uprawnień do emisji dwutlenku węgla.

- Specjaliści wyliczają, że jeśli zarząd podjąłby inną decyzję, to zmniejszyłoby to stratę całej Grupy Azoty o kwotę co najmniej 80 mln zł - wyjaśniał Nitras. Nie podejmując tej decyzji, zakład został narażony na tę stratę. Zadajemy więc pytanie: skąd taka zła sytuacja?

Według posła zarząd Grupy Azoty „chyba" utracił możliwość nadzorowania firmy.

- Na czele zakładów powinni stać ludzie, którzy z czystym sumieniem swobodnie mogą podejmować dobre decyzje dla spółki.

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie zespołu parlamentarnego poświęcone sprawom Zakładów Chemicznych Police.

Tekst i fot. (KK)

* * *

Stanowisko Grupy Azoty Police, 11 stycznia 2019 r.

W związku z informacjami, które posłowie Platformy Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka, Sławomir Nitras oraz Norbert Obrycki przekazali mediom podczas piątkowej konferencji Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. informuje, że gros tych doniesień nie pokrywa się z rzeczywistością. Upublicznianie przez posłów Platformy Obywatelskiej nieprawdziwych informacji wpisuje się w nurt rozpowszechniania kłamliwych, szkodzących spółce i szkalujących ją doniesień.

Pełną i rzetelną informację o sytuacji zakładu zarząd spółki z prezesem Wojciechem Wardackim na czele, przedstawi podczas poniedziałkowego posiedzenia Zachodniopomorskiego Zespołu Parlamentarnego, którego członkami są wymienieni politycy. Zwołanie przez parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej konferencji prasowej tuż przed posiedzeniem zespołu, w którym swój udział potwierdzali już wcześniej przedstawiciele spółki jaskrawie ukazuje ich złe intencje, a nie rzeczywistą wolę poznania prawdy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Terena
2019-01-12 16:23:52
Azoty są na skraju bankructwa, a co robi PiS? Jak zwykle nic.
Dariusz W.
2019-01-12 00:34:47
ci panowie wyglądają jak ochroniarze z marketu Auchan czy Carefour - tylko ci z oryginału mają tańsze garnitury z nylonu - tak poza tym brak większych różnic
Olaboga
2019-01-11 23:55:50
Panowie Nitrasy, Marchewki, Arłukowicze i pozostali zapomnieli, że za ich rządów przygotowywali Police i całą grupę do wyprzedania obcym i to komu? niech sobie przypomną. Dajcie Narodowi Polskiemu spokój. Przypomnijcie sobie również kto wyprzedał polskie fabryki farmaceutyczne obcym i dlaczego dzisiaj na Polakach bez ich wiedzy testuje się pseudoleki?. Mniej jazgotu opłacani przez Naród złośliwe trolle.
janek bury
2019-01-11 23:14:43
zapomnieli zabrac na konferencje dwoch specjalistow od zarzadzania misilo iarlukowicza.jak tam kopalnie w senegalu platfusy!
kibic
2019-01-11 20:02:18
co ci trzej mogą wiedzieć o zarządzaniu jakąkolwiek firmą?! pod ich rządami totolotek by zbankrutował ;)
Antoni
2019-01-11 19:16:40
Marchewka, Nitrasić i Obrycki, Szanowni Panowie, chyba niego pamiętacie o rozpuście za swoich rządów.
Jazon
2019-01-11 19:12:06
O, pan poseł Nitras odnalazł się! Podobno trwa pościg za zbiegiem z psychiatryka, który porzucił dobrze płatna pracę na śmieciarce...
alchemik
2019-01-11 18:50:22
Jak tam idzie konsolidacja zakładu/zakładów Police (Azoty) Przecież każdy w Szczecinie wie, że to lipa ! Jeżeli zakładem współrządzą osoby przerzucane z radia, uczelni i innych dyrektorskich stołków, to znaczy, że nic się nie zmieniło od czasów komuny ! Jest jeszcze gorzej niż za komuny, bo doszły nowe lukratywne posady w zarządach, radach nadzorczych itp. A tych stanowisk za komuny nie było. Byli tylko dyrektorzy, kierownicy i klasa robotnicza. Dziś są tylko prezesi, rady nadzorcze, rady kierownicze i niewolnicy ! Ci pierwsi z wymienionych mają jeszcze fuchy dobrze płatne w innych radach nadzorczych, spółkach portowych, radiu i telewizji ! Proszę oto przykład z naszego podwórka: link http://radioszczecin.pl/1,371624,mariusz-grab-zastal-wiceprezesem-grupy-azoty
Chemik
2019-01-11 17:40:22
A o asystentce prezesa ani słowa nie było?
aaa
2019-01-11 17:30:30
na miescie widoczne sa czarne bmw z logo wyzej wymienionej firmy,nowej marki z logiem jeszcze nie widziałem
brak logiki
2019-01-11 17:17:51
"Według posła zarząd Grupy Azoty „chyba" utracił możliwość nadzorowania firmą". Co to jest nadzorowanie firmą? Chyba firmy. A jeśli już, to od tego jest rada nadzorcza, a nie zarząd.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA