Piątek, 24 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Po gruntownym remoncie "Strażak -24" powrócił do pracy [FILM]

Data publikacji: 26 listopada 2021 r. 16:33
Ostatnia aktualizacja: 26 listopada 2021 r. 16:47
Po gruntownym remoncie "Strażak -24" powrócił do pracy
Dzięki wprowadzonym zmianom oraz naprawie, ta blisko „półwieczna” jednostka może dalej świadczyć swoje usługi na terenie portu w Szczecinie.  

- Po pięciomiesięcznej przerwie związanej z gruntownym remontem wrócił do służby w porcie Szczecin statek pożarniczy „Strażak-24 - poinformowała Monika Woźniak - Lewandowska, specjalista ds. komunikacji i PR w Dziale Marketingu i Komunikacji Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

 

- Ta jednostka strzeże bezpieczeństwa w porcie już od ponad 45 lat. Dzięki niedawnemu remontowi będzie mogła pracować jeszcze co najmniej przez kolejną dekadę - dodaje portowiec.

„Strażak-24” zbudowany został w 1976 roku na terenie stoczni „Wisła” w Gdańsku. Uczestniczy w asystach statków przewożących ładunki niebezpieczne oraz czynnie zapewnia ochronę przeciw pożarową w porcie. Musi być w ciągłej gotowości niezależnie od pogody, godziny czy pory roku.

- Remont jednostki został wykonany w Szczecinie na terenie stoczni Marco Service Sp. z o.o., która wykonała ogrom prac zarówno remontowych jak i modernizacyjnych - podkreśl Monika Woźniak-Lewandowska.

Najważniejsze prace remontowych jakie zostały wykonane na jednostce to m.in.: kompleksowa naprawa silników oraz systemów silnikowych, modernizacja systemów gaszenia oraz systemów ochrony własnej, unowocześnienie systemu nawigacji oraz polepszenie warunków pracy załogi jednostki.

Dzięki wprowadzonym zmianom oraz naprawie, ta blisko „półwieczna” jednostka może dalej świadczyć swoje usługi na terenie portu w Szczecinie, a ze względu na zastosowane rozwiązania technologiczne może także edukować pokazując wykonaną pracę - mówi portowy specjalista.

- Warto wspomnieć o wielkim wkładzie włożonym w remont ze strony załóg, które pomagały w pracach stoczniowych oraz skrupulatnie sprawdzały w działaniu wszystkie zastosowane modernizacje i naprawy - dodaja M. Woźniak - Lewandowska.

Obecnie ZMPSiŚ SA ma w swojej flocie dwa statki pożarnicze. Jeden z nich, wspomniany „Strażak - 24” bazuje w Szczecinie, drugi „Strażak - 26” w Świnoujściu. Tam zapewnia asystę m.in. gazowcom zawijającym do terminalu LNG.

Jesienią przyszłego roku flota powiększy się o nową jednostkę „Strażak-28”.  

(kl)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

auto
2021-11-27 00:06:15
Szkoda, że takie remonty nie działają w stosunku do samochodów i pojazdy w tym wieku są tylko muzealnymi zabytkami :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA