środa, 24 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > PO chce odwołać Gróbarczyka

PO chce odwołać Gróbarczyka

PO chce odwołać Gróbarczyka
Data publikacji: 2019-04-05 13:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:36
Wywietleń: 1258 384385

Platforma Obywatelska złożyła wniosek nieufności wobec ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada, że to właśnie poprzedni rząd zrujnował przemysł stoczniowy.

- W naszym przekonaniu pan minister Marek Gróbarczyk szkodzi polskiej gospodarce a ministerstwo traktuje jako narzędzie do realizacji interesów politycznych swojego ugrupowania, z jednej strony kreując czarny wizerunek gospodarki morskiej pod rządami Platformy Obywatelskiej, z drugiej strony składając nierealistyczne obietnice, de facto przekształcając ministerstwo w resort propagandy - stwierdził poseł PO Norbert Obrycki.

Opozycja zarzuca ministrowi m.in. ręczne sterowanie przedsiębiorstwami takimi jak Polska Żegluga Morska, kiepską jakość nadzoru właścicielskiego, złe zarządzenie stocznią remontową "Gryfia".

- Minister Gróbarczyk sprawia wrażenie nie kapitana okrętu, ale pasażera na gapę, a w najlepszym razie, jeśli porównamy go do kapitana okrętu, to jest to okręt, który dryfuje ku rafom - dodawał N. Obrycki.

- W tym tygodniu minęło tysiąc dni od przyjęcia ustawy stoczniowej, która miała podobno służyć polskim firmom, a efektów zero. Nie słyszeliśmy, żeby jakikolwiek podmiot skorzystał z tej ustawy, mimo hucznych zapewnień ministra i całego obozu politycznego partii PiS - mówił poseł PO Arkadiusz Marchewka. - Prawie dwa lata temu minister Gróbarczyk razem z premierem Morawieckim dumnie pukali w kawałek blachy zapowiadając budowę wielkiego promu. W 2018 roku miały rozpocząć się prace na pochylni. Nic tam się nie dzieje.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba skomentował, że ci dwaj politycy o stoczni wypowiadać się nie powinni, bo to za rządów PO ministerstwo gospodarki morskiej zostało zdegradowane do poziomu departamentu.

- Zlikwidowali przemysł stoczniowy, za ich rządów PŻM z piątego miejsca na świecie spadł poniżej setki - wyliczał K. Zaremba. - Skorzystała na tym strona niemiecka. Oczywiście o przyszłość ministra jestem spokojny, wotum nie przejdzie a Marek Gróbarczyk jest jednym z najlepszych ministrów tego rządu. Jeśli chodzi o prom, to nic się nie dzieje w ich w głowach, bo oni nie mają pojęcia o tym. Stocznie szczecińskie mają się dobrze. Prom się buduje, jest na etapie przechodzenia od projektowania do wykonywania, a nas interesuje rok 2021, kiedy prom ma być gotowy do eksploatacji. Zostawmy wykonanie kontraktu fachowcom.©℗

(as)

Fot. Alan Sasinowski

Na zdjęciu: (od lewej) Posłowie Arkadiusz Marchewka i Norbert Obrycki krytykowali ministerstwo gospodarski morskiej i żeglugi śródlądowej.

Komentarze

@HAHA
Niczego nie rozumiesz.
2019-04-06 08:34:49
nowa rewolucja komunistyczna
bolszewicy mordujac wielu ludzi w okrutny sposob, wszystko rozwalili w Rosji a potem oskarżali Rosjan i cara o to ze spowodowal głod - czy to nie jest podobne? czy prawa bolszewickie do kobiet w imie rewolucji nie sa podobne do praw UE?czy narzucenie sila homoseksualizmu nie bylo na poczatku rewolucji w Rosji?Czy car slusznie postapil z Leninem?
2019-04-06 04:00:17
POKO-nywani...
Maja jeszcze "troche szczescia" ze zabrali az takie "tlumy sluchaczy"... mikrofonow nie liczac !!
2019-04-06 00:05:43
Klasa Namiestnicza
Henryk Jendza był dyrektorem stoczni w 1958 r., kiedy to uruchomiono pierwszą suwnicę bramową. Wodowanie m/s "Azteca", pierwszego zbudowanego w Polsce statku o nośności 25.700 dwt, odbyło się 10-VI-1968 r. 27-IV-1968 wodowano m/s "Zygmunt Stary" jako 1.000.000 tonę ze stoczni szczecińskiej. Po 60 latach zaczynamy od początku i to nie musi trwać 10 lat. Wiadomości zaczerpnąłem z kamieni pamiątkowych na Bulwarze Piastowskim oraz foto-kroniki przy bramie głównej. A tę stocznię Prezesa Piotrowskiego, która produkowała 20 statków rocznie, Klasa Namiestnicza sprzedała za bilet do UE, kiedyś nazywany Jurgieltem od niemieckich, tfu-ruskich słów Jahr Geld czyli Łapówka Roczna albo 13-stka.//Boromeusz.
2019-04-06 00:01:06
Halo... Halo...
To Minister Grobarczyk jest u Wladzy i w Rzadzie - a Nie Wy !! Dlatego po-winiem najpierw Odwolac tych Stsetsin-skich panoszacych i PO-niewierajacych sie jeszcze PO miescie i PO-d Stocznia... Lewackich PO-stkomunistow - gdyz rok mamy juz 2019-y !!!
2019-04-05 23:56:56
Blee
Herr Zaremba może by zadbał o wygląd bo aż nie dobrze się robi patrząc
2019-04-05 23:29:49
HAHA
Rozumiem ze wszyscy komentujący dali się kupić za obiecanki pis z podatków obywateli. Naiwnych nie sieją sami rodzą.
2019-04-05 23:27:38
kibic
chcieć to sobie możecie,a macie większość w parlamencie? kolejny cyrk.
2019-04-05 23:00:24
Piter
Obrycki nie kompromituj się!!!
2019-04-05 22:26:36
Marek
"Wara platfusy od naszych stoczni i PŻM, powtarzam wara" 👍😁
2019-04-05 21:58:19
Wódz OTUA
Witam Cię kangur po wyjściu ze szpitala.Jesteś nam tu potrzebny,bo trzeba gonić lewactwo i bolszewików.
2019-04-05 18:42:17
a kto w zamian ?
Główny meliorant / czyli pogłębiacz polnych rowów / - obecnie oskarżony ? Port macierzysty na Adriatyku .
2019-04-05 18:32:56
kangur
Ci osobnicy z Partii Oszustów(PO) mają takie prawo mówić o przemyśle stoczniowym jak komuniści o demokracji.
2019-04-05 18:07:59
gość
Jak się buduje prom widać doskonale na stronie stoczni,zakładka kamera on line z lewej strony,na pochylni.Niedługo stępka mchem obrośnie.
2019-04-05 18:03:24
czerwony Szczecin
Rozwalić jest łatwo tylko zbudować trudno A pan Marchewka niech się nie wypowiada bo w latach 80 tych to nosił pieluchę między nogami..
2019-04-05 17:59:44
cdn
Precz z po/partia oszustow/ prawdziwy Polak i Szczecinianin nigdy nie zaglosuje na partie ryzego i ,,grzegorz znisze ciebie-kpt schetino''Dla niezorientowanych przeczytajcie ksiazke W.Sumlinskiego ,,Niebezpieczne zwiazki Donalda Tuska;.
2019-04-05 17:01:48
Anonim
To już powstał projekt technologiczny promu? Pytam poważnie, bo ostatnio były jakieś informacje o tym, że chcą zacząć ciąć blachy, ale nadal nic się tam nie dzieje.
2019-04-05 16:32:19
@@ObiOba
To jest rzeczywiście jest mocny program!!! i dlatego rozsądni wyborcy nigdy go nie poprą, a Polacy to naprawdę rozsądny i mądry naród.
2019-04-05 16:22:02
@Obi Oba
Pan się myli - PO i Koalicja Europejska ma program - to przyjęcie Euro czyli dalsze podporządkowywanie się Niemcom, likwidacja CBA żeby można było bezkarnie okradać kraj, likwidacja IPN żeby można było Polakom przypisywać udział w Holokauście, masturbacja dla czterolatków, związki partnerskie, małżeństwa homoseksualne i adopcja dzieci przez te małżeństwa, dalsza wyprzedaż majątku narodowego, podwyższenie wieku emerytalnego, likwidacja programu 500+, i na koniec powsadzanie wszystkich PISiorów do więzień żeby im nie przeszkadzali w płynięciu głównym nurtem polityki europejskiej czytaj niemieckiej!
2019-04-05 15:58:11
Obi Oba
PO nie ma żadnego programu dla żadnego sektora gospodarki. Ich jedyny program to: odwołać PIS ale żeby przedstawić coś swojego to już nie. Wyborcy się na to nie nabiorą i PO razem n N. odpłyną w niebyt na kolejne lata. Schetyna i tacy posłowie jak na zdjęciu doprowadzili tę partię na skraj przepaści. Za Tuska jeszcze była jakaś siła, a teraz jest po prostu poruta.
2019-04-05 15:22:14
amnezja
A kto dostał nagrody za zamknięcie stoczni?
2019-04-05 15:10:49
Anna
Panowie czas wrócić do szkoły i poczytać historię. Bo za młodzi jesteście aby pamiętać...a głupoty każdy przed wyborami opowiadać potrafi.
2019-04-05 14:38:49
Po co?
W rządzie jest dużo ministrów, więc jak chcą tak każdego, po kolei, odwoływać, to muszą się streszczać. Poza tym, czy wiedzą co to honor, uczciwość, a przede wszystkim przyzwoitość, że stają pod zakładem, który upadł za ich kadencji? Trzeba mieć tupet lub bardzo krótką pamięć i brak wstydu.
2019-04-05 14:23:56
Precz z PO
załgane kundle, nie chcą sie przyznać, że to oni zamknęli stocznie.
2019-04-05 13:50:23
wstydu nie mają!
To za Tuska przerabiano stoczniowców na psich fryzjerów, a większość zmuszono do wyjazdu z Polski. Zakład rozgrabiono i ciągi technologiczne sprzedano jako złom. Na razie tylko były prezes Silesii dostał wyrok, ale winnych jest więcej i powinni być rozliczeni.
2019-04-05 13:23:47