Poniedziałek, 15 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Płonie ośrodek w Radowie Wielkim [FILM] (akt. 2)

Data publikacji: 18 grudnia 2018 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:28
Płonie ośrodek w Radowie Wielkim
 

Spaliło się poddasze budynku szkolnego w Radowie Wielkim (gmina Radowo Małe – między Reskiem a Łobzem). Nikomu nic się nie stało. 

Tuż po godz. 15 straż pożarna została wezwana do pożaru, który wybuchł na strychu kompleksu oświatowego - mieści się w nim szkoła podstawowa, gimnazjum i ośrodek dla dzieci niepełnosprawnych.

Na szczęście pożar wybuchł po zajęciach, kiedy w placówce już nie było dzieci. Najpierw paliło się poddasze i dach budynku. Potem ogień przeniósł się na klatkę schodową i do pomieszczeń socjalnych.

Pożar gasiło dziesięć zastępów strażaków. Nikt nie ucierpiał pracownicy zdążyli opuścić gmach jeszcze zanim przyjechała straż pożarna.

Walka z ogniem w Radowie Wielkim dobiegła końca powiedział o g. 20.30 mł. kapitan Grzegorza Paluch, oficer prasowy Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Łobzie. – Do rana będziemy dozorować pogorzelisko, ponieważ mogą pojawiać się zarzewia ognia. Ponadto musimy chronić mienie i obiekt OREW-u przed niepożądanymi osobami. Warto dodać, że w gaszeniu pożaru pomagali strażacy ze Świdwina, którzy skierowali do nas cysternę samochodową.

Przyczyny pożaru Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego będzie ustalać policja wraz z biegłym specjalistą z tego zakresu.

(lw, cz.b.)

 

***

Wcześniejsza informacja:

Płonie Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Radowie Wielkim. Ogień pojawił się około g. 15 na poddaszu i zajął klatkę schodową. Ludzie nie odnieśli obrażeń – ewakuowali się w bezpieczne miejsce.

Akcję gaśniczą podjęło 10 zastępów straży pożarnej z JRG Łobez oraz OSP: Resko, Dobra, Węgorzyno, Radowo Małe.

(cz.b.)

Fot. archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA