środa, 11 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Płacić grosze, kasować krocie. Bursztynowy Plac do prokuratury

Płacić grosze, kasować krocie. Bursztynowy Plac do prokuratury

Płacić grosze, kasować krocie. Bursztynowy Plac do prokuratury
Data publikacji: 2018-04-03 12:42
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:07
Wywietleń: 3337 321302

Na miesiąc przed odwołaniem przez premiera, 26 maja 2017 r. wójt Rewala Robert Skraburski zawarł notarialną umowę dzierżawy (na 18 lat) działki o pow. 1,2 ha przy ul. Jana z Kolna w Pobierowie.

Za dzierżawę atrakcyjnego terenu ówczesny wójt wziął najniższą z możliwych stawek, czyli 6 gr za metr. Dlaczego? Być może wyjaśni to prokuratura i CBA, do którego nowe władze Rewala skierowały doniesienie.

Położenie wspomnianej działki w Pobierowie jest bardzo atrakcyjne, gdyż leży ona przy drodze prowadzącej na plażę, gdzie latem stoją liczne kramy handlowe, a klientów nie brakuje. Dotąd interes kręcił się tu znakomicie, a pieniądze z dzierżawy wpływały do kasy zadłużonej gminy Rewal.

W maju ub. roku Skraburski podpisał umowę dzierżawy z poznańską spółką Bursztynowy Plac, założoną na cztery dni przed podpisaniem aktu notarialnego. Spółka ma kapitał założycielski 5 tys. zł i reprezentowana jest przez Adama Szyszkę, który jest profesorem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

17 maja ub. roku A. Szyszka dość długo przekonywał radnych Rewala do podpisania umowy z reprezentowaną przez niego spółką, która jeszcze formalnie nie istniała. Mówił ładnie i obrazowo, rzucając cyframi. Obiecywał, że gmina będzie miała korzyści z podpisania z nim umowy. Radni dali się przekonać, ale żaden z nich nie zapytał: za ile gmina wydzierżawi teren? Dziesięciu radnych głosowało za podpisaniem, a jeden się wstrzymał. O cenę nikt nie pytał. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 3 kwietnia 2018 r.

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Spółka z Poznania ma płacić 723 zł miesięcznie za dzierżawę 1,2 ha widocznego placu, a za postawienie budki z kebabem chce kasować 35 tys. zł.

Komentarze

Kalafior
Wsiowe debile, a szkrabgórski do cna skorumpowany. Oni zresztą też :)
2018-04-06 01:18:43
Obs.ryver
".. Mówił ładnie i obrazowo, rzucając cyframi...." JAKIMI CYFRAMI??? Mówił o kilogramach? O milach? O litrach??? Czy o setkach tysięcy??? Czym przekonał radnych? "Znaczy nie wiedzieli, a podpisali.." Jak mawiał Znaczy Kapitan... Czy to byli matoły z PiS???
2018-04-03 19:50:10
jg729
Typowe POwskie złodziejstwo.
2018-04-03 15:32:06
PO co
Skoro o cenę nie pytał żaden z radnych, to zwykły człowiek mógłby pomyśleć, że nie tylko podpisujący umowę, z ramienia gminy, miał w tym jakiś interes, ale również osoby, które nie pytały o cenę. Przecież to oczywiste, że okres podpisania umowy, a także cena, budzą poważne wątpliwości. A popierała go PO [ http://radioszczecin.pl/1,14191,2000-kandydatow-platformy-obywatelskiej ].
2018-04-03 12:46:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
pap