poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Serwis > Lato z Kurierem 2017 > Kwitnie handel „na wydrę”

Kwitnie handel „na wydrę”

Kwitnie handel „na wydrę”
Data publikacji: 2017-07-17 11:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-22 11:41
Wywietleń: 1468 276392

Niektórzy zastanawiają się, kto pozwala, by na ulicach Pobierowa kwitł dziki handel. Nie dość, że nie daje on gminie zysków, to szpeci ulicę i zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego.

Klasycznym przykładem jest namiot stojący u zbiegu ulic Mickiewicza i Grunwaldzkiej, w którym sprzedaje się słodycze. Jak widać na zdjęciu, jest to obskurna dziurawa buda ze szmaty, która jakoś gospodarzom gminy (czytaj: straży gminnej) nie przeszkadza.

Nie dość, że namiot jest mało estetyczny, to jeszcze skutecznie zasłania widok kierowcom nadjeżdżającym z obu stron. Pieszych także kierowcy nie widzą i odwrotnie. Ale jakoś nikomu z odpowiedzialnych za ład i porządek to nie przeszkadza.

Na ulicach miasteczka stoją stoły z jakimiś pamiątkami, przed sklepami ustawione są także wystawy towarów na wieszakach, a w pasie drogowym – bujane zabawki. Jak się dowiedzieliśmy, ludzie, którzy tam handlują, płacą niekiedy czynsz na rzecz właścicieli lokali handlowych lub gastronomicznych, a przecież to jest teren gminy (notabene poważnie zadłużonej).

Niektórzy ze sprzedawców ustawiają nawet swoje krzesełka na jezdni, na parkingach płatnych, blokując wjazd samochodom. Przed siedzibą ośrodka Uniwersytetu Szczecińskiego, w centrum miasteczka, sprzedawców mydła i powidła także nie brakuje.

* * *

Czy gmina Rewal panuje nad tym, co się dzieje na jej terenie? Ile pieniędzy wycieka z jej kasy, które kasują właściciele obiektów handlowych i domów, podnajmujący gminny teren sezonowym handlowcom? Oburza to wielu prowadzących działalność w gminie, którzy od lat płacą dzierżawę na jej rzecz i wybudowali estetyczne miejsca do prowadzenia działalności. Inni działają „na wydrę” i wynajmują teren, pobierając nienależny czynsz do kieszeni, z czego obie strony są zadowolone. ©℗

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Na zdjęciu: Podarty namiot na ruchliwym skrzyżowania zasłania widok kierowcom. Nieco dalej na płatnym miejscu do parkowania stoi reklama na kółkach.

Kwitnie handel „na wydrę”

Komentarze

Jarun
Wszędzie ma być porządek jak w Korei Płn. Ma podobać się władzom a nie ludzie mają na tym korzystać. Tych mało estetycznych do obozu na reedukację. Komunizm i faszyzm zostawił ślad w myśleniu. Ordnung muss sein !
2017-07-17 15:35:00
brud, smród
Ooo, to widać, że nie tylko w Szczecinie brakuje porządnego gospodarza.
2017-07-17 12:31:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy