poniedziałek, 13 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję

Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję [GALERIA]

Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję
Data publikacji: 2020-05-31 20:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-31 20:08
Wywietleń: 2047 457324

Od 1 czerwca zmienia się kolejny raz organizacja ruchu w rejonie przebudowywanego torowiska na szczecińskim placu Szarych Szeregów i w al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Odblokowany zostaje od strony tej ostatniej przejazd dla samochodów po nowej nakładce. Poza wyłączonym nadal z ruchu wewnętrznym pasem wokół wyspy ronda zamknięty jest teraz dla aut przejazd przez tory na wysokości al. Piastów, gdzie kontynuowane są prace. A z tramwajów na swoją stałą trasę Głębokie - Potulicka powróciły na razie te kursujące na linii 1. Nowymi odcinkami torowisk jadą też piątki i jedenastki.

- W tym etapie, który będzie trwał około 1,5 miesiąca, prace prowadzone będą w rejonie alei Piastów. W dalszym ciągu zajęty będzie wewnętrzny pas na rondzie. W ramach zmian przejścia dla pieszych przez al. Piastów będą przesunięte w stronę ul. Jagiellońskiej. Na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i al. Piastów w relacji do pl. Szarych Szeregów dopuszczony zostanie manewr zawracania w stronę ronda - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka prasowa spółki Tramwaje Szczecińskie, która jest inwestorem zastępczym przy tym zadaniu w imieniu miasta.

Od 1 czerwca do odwołania wstrzymany został ruch tramwajowy w al. Piastów od ul. Jagiellońskiej do pl. Szarych Szeregów oraz ruch kołowy na wspomnianym przejeździe przy al. Piastów. Jednocześnie wznowiony został ruch tramwajowy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez place Odrodzenia i Grunwaldzki od al. Wojska Polskiego.

Tramwaje linii 1 kursują ponownie na swej stałej trasie według specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości. Po krótkim przywróceniu znów zawieszona została linia 4.

Dla tramwajów linii 5 wytyczona jest tymczasowo trasa objazdowa: z Krzekowa od ul. Mickiewicza przez ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej do pętli przy ul. Firlika według specjalnego rozkładu jazdy.

Skorygowanym w stosunku do obecnego na czas prac torowych objazdem ponownie do Pomorzan jadą już także tramwaje linii 11, tj. od od przystanku „Piastów" przez ul. Jagiellońską – al. Bohaterów Warszawy – ul. Wawrzyniaka – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego do pl. Szarych Szeregów i dalej swoją stałą trasą do pętli przy ul. Ludowej, według specjalnego rozkładu jazdy bez zmian częstotliwości.

Natomiast dla tramwajów linii 12 utrzymany jest dotychczasowy objazd: od pl. Kościuszki przez ul. Krzywoustego – Bramę Portową do pl. Rodła i dalej do Dworca Niebuszewo ze zmianą rozkładów jazdy we wszystkie dni tygodnia (w dni powszednie obowiązuje rozkład letni), bez zmian częstotliwości kursowania.

Jednocześnie z początkiem czerwca ZDiTM wprowadził dla tramwajów linii 7 w dni powszednie letni rozkład jazdy bez zmian częstotliwości. Kursy zjazdowe z Krzekowa do zajezdni Pogodno skróconą trasą przez pl. Gałczyńskiego. Tramwaje linii 9 kursują  zaś na stałej trasie także według specjalnego rozkładu jazdy (z uwagi na przebudowę pętli Głębokie) bez zmian częstotliwości.

Zniknęły tymczasowa linia 14 oraz zastępcza autobusowa linia 812.

Na linii autobusów 87 przywrócony został stały rozkład jazdy. W kierunku pętli „Podbórz” kursują one trasą jak w pierwszym etapie prac – od przystanku „Plac Szarych Szeregów” przez pl. Szarych Szeregów i al. Wojska Polskiego do ul. Felczaka i dalej bez zmian. W kierunku pętli „Dworzec Główny (Owocowa)” nastąpi zmiana trasy: od ul. Felczaka autobusy pojadą przez al. Wojska Polskiego, pl. Szarych Szeregów, al. Piastów i ul. Jagiellońską do al. Wojska Polskiego i dalej bez zmian. Nieczynny w tym kierunku jest przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11722). W zamian autobusy linii 87 zatrzymują się na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów a ul. Jagiellońską).

Autobusy linii 523 i 524 w kierunku Przecławia, Cukrowej i Pomorzan na przystanku „Piastów” wycofane zostały z torowiska i zatrzymują się na przystanku przy jezdni. Autobusy linii 531 w kierunku Osiedla Bukowego kursują zmienioną trasą: od al. Wojska Polskiego przez pl. Szarych Szeregów, al. Piastów, ul. Jagiellońską, pl. Zamenhofa i ul. Rayskiego do pl. Grunwaldzkiego i dalej bez zmian. Dla tej linii nieczynny w tym kierunku jest przystanek „Plac Szarych Szeregów” (nr 11714). W zamian autobusy linii 531 zatrzymują się na przystanku „Piastów” (nr 11811) zlokalizowanym w ciągu al. Piastów (między pl. Szarych Szeregów i ul. Jagiellońską).

Pasażerowie posiadający bilety okresowe na linie 5, 11 i 12 upoważnieni są do korzystania z nich na stałych i objazdowych trasach linii wraz z liniami pokrywającymi się oraz dodatkowo z biletem na linię 11 – z linii na trasie Matejki/Plac Rodła – Brama Portowa – Plac Kościuszki. ©℗

Tekst i fot. Mirosław WINCONEK

Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję Plac Szarych Szeregów – nowe objazdy, tramwaje wracają w aleję

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie