niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > PKS na telefon?

PKS na telefon?

PKS na telefon?
Data publikacji: 2016-02-26 15:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1500 121457

Transport na żądanie chce uruchomić szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Busy miałyby kursować na wybranym obszarze Podjuch, gdzie jak dotąd miejska komunikacja nie docierała. Jedynym przewoźnikiem zainteresowanym świadczeniem takiej nietypowej usług jest PKS Szczecin Sp. zo.o.

Transport na Żądanie ma obejmować m.in. ul.: Metalową, Marmurową, Radosną, Morwową, Chojnicką, Okulską, Rudą, Krzemienną, Floriana Szarego i z powrotem na Pętlę Podjuchy. Klimatyzowane busy, mieszczące ok. 20 osób i dostosowane do przewozu pasażerów na wózkach mają kursować nie jak tradycyjna komunikacja - według ściśle określonego rozkładu, a jedynie na konkretne zamówienie. Składać je będzie można telefonicznie najpóźniej 15 min. przed realizacją kursu, od poniedziałku do piątku przez 8 do 10 godzin dziennie.

Jedyną ofertę złożył PKS Szczecin Sp. zo.o., który świadczenie usługi do końca 20016 r. skalkulował na 737 900 zł i - jak zapewnia Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM - kwota ta mieści się w środkach zaplanowanych przez organizatora komunikacji.

- Trwa ocena oferty pod katem formalnym - dodaje D. Wołoszczuk. - na początku tygodnia powinniśmy wiedzieć, czy umowa zostanie podpisana.

Komentarze

wojtek
Super pomysł. w krajach cywilizowanych już dawno komunikacja na przedmieściach tak funkcjonuje. Jeśli to będą busy jak ten na zdjęciu to tylko można pozazdrościć mieszkańcom Podjuch.
2016-02-27 11:33:31

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie