Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

PIT w ZUS

Data publikacji: 15 kwietnia 2016 r. 07:26
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
PIT w ZUS
 

W piątek (15 kwietnia) i w poniedziałek (18 kwietnia) można wysłać deklarację podatkową podczas wizyty w szczecińskim ZUS przy ul. Matejki. Skorzystanie z tej okazji będzie możliwe w godz. 10-13.

- Podczas dyżuru w ZUS pracownicy Izby Skarbowej pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik szczecińskiej IS. - Będzie można również skorzystać ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, tzw. PFR. Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z Izby Skarbowej. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT do systemu e‑Deklaracje lub pobrać wstępnie wypełnione zeznanie PFR i sprawnie wysłać je przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce.

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców oraz inne dokumenty świadczące o uzyskanych w 2015 r. dochodach. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą rozliczenie PIT za rok 2014 rok lub znać dokładną kwotę uzyskanego wówczas przychodu – będzie to potrzebne do wysłania deklaracji. Podatnicy, którzy zechcą skorzystać z PFR, powinni mieć ze sobą również adres swojej poczty elektronicznej.
(jps)

 

Fot. Paulina Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA