sobota, 04 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > PIT w ZUS

PIT w ZUS

PIT w ZUS
Data publikacji: 2016-04-15 07:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:59
Wywietleń: 1133 128138

W piątek (15 kwietnia) i w poniedziałek (18 kwietnia) można wysłać deklarację podatkową podczas wizyty w szczecińskim ZUS przy ul. Matejki. Skorzystanie z tej okazji będzie możliwe w godz. 10-13.

- Podczas dyżuru w ZUS pracownicy Izby Skarbowej pomogą wypełnić zeznanie podatkowe i wysłać je elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego - informuje Małgorzata Brzoza, rzecznik szczecińskiej IS. - Będzie można również skorzystać ze wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, tzw. PFR. Na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych będą pełnić dyżur eksperci z Izby Skarbowej. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wprowadzić PIT do systemu e‑Deklaracje lub pobrać wstępnie wypełnione zeznanie PFR i sprawnie wysłać je przez Internet do dowolnego urzędu skarbowego w Polsce.

Każdy podatnik może skorzystać z darmowej pomocy urzędników. Wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców oraz inne dokumenty świadczące o uzyskanych w 2015 r. dochodach. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą rozliczenie PIT za rok 2014 rok lub znać dokładną kwotę uzyskanego wówczas przychodu – będzie to potrzebne do wysłania deklaracji. Podatnicy, którzy zechcą skorzystać z PFR, powinni mieć ze sobą również adres swojej poczty elektronicznej.
(jps)

 

Fot. Paulina Sikora

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie