Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Pisklę na urzędzie

Data publikacji: 23 maja 2019 r. 18:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:40
Pisklę na urzędzie
 

Szczeciński magistrat od lat jest azylem dla nietypowych gości. Jego rezydentami są pustułki zwyczajne z rodziny sokołowatych. Wiją gniazdo w zagłębieniu muru na trzecim piętrze, od strony wewnętrznego dziedzińca. W tym roku również pod czujnym okiem kamer, czyli w przekazie online: 24 godziny na dobę i w świat!

Ów swoisty Big Brother wśród piór trwa od kwietnia, gdy para pustułek zajęła i odnowiła gniazdo. Już w maju samica złożyła pięć jaj. Natomiast po kilku tygodniach ich wysiadywania, właśnie…

- W gnieździe pustułek pojawił się nowy członek rodziny - donosi Centrum Informacji Miasta. - W najbliższych dniach prawdopodobnie pojawią się kolejne młode.

Życie urzędowych fruwaków z pl. Armii Krajowej można obserwować na bieżąco na stronie: www.szczecin.pl/chapter_59325.asp. To nie jest jedyne szczecińskie gniazdo, do którego warto zaglądać o każdej porze dnia i nocy: dyskretnie, nie płosząc gospodarzy. W świat idzie również przekaz z budek lęgowych jerzyków, jaki przy ul. Szafera prowadzi Fundacja „Ratujmy Ptaki".

(an)

Fot. UM Szczecin

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wyspiarka
2019-05-23 21:10:19
Panu Prezydentowi Szczecina serdecznie gratuluję takich sympatycznych mieszkańców. Proszę poprosić odpowiednie służby, aby o te ptaszki dbano. To dobry znak, znaczy miejsce przyjazne :)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA