Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

PiS liczy na rządowe wsparcie północy regionu

Data publikacji: 2018-10-10 15:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:22
PiS liczy na rządowe wsparcie północy regionu
 

- Nie staruję w wyborach dla pieniędzy. Mam dobrą pracę. Deklaruję, że jeżeli wygram, to nie podniosę dotychczasowej pensji, jaką otrzymuje burmistrz, czyli 5,5 tys. złotych - zapowiedział kandydat PiS na burmistrza Nowogardu. Kandydaci z północnych gmin województwa zaprezentowali swoje programy.

Według szczecińskiego posła PiS Leszka Dobrzyńskiego, te tereny to nie tylko atrakcyjne nadmorskie miejscowości.

- To także to, co nazywamy wsią popegeerowską, bezrobociem, brakiem rozwoju i perspektyw, kataklizmem społecznym. Te rejony wymagają specjalnych nakładów sil i środków od PiS. Do zrobienia jest wiele - stwierdził poseł.

Kandydaci z północnych gmin województwa nie kryli, że szczególnie liczą na pomoc rządowych programów.

- Reprezentuję jedną z najbiedniejszych gmin. Dlatego naszą przyszłość chcemy oprzeć o rządowe wsparcie. Chcemy skorzystać m.in. z programów "Czyste Powietrze" oraz "Dobra Okolica" - mówił Kazimierz Łojek, kandydat PiS na burmistrza Dobrej koło Nowogardu.

- Musimy zadbać o nasze drogi. Dlatego chcemy skorzystać z programu budowy dróg lokalnych. Stawiamy także na budownictwo mieszkaniowe - mówił Marcin Nieradka, kandydat PiS na burmistrza Nowogardu.

Jednocześnie zaskoczył pewną deklaracją.

- Nie kandyduję dla pieniędzy. Mam dobrą pracę. Ostatnio pensja burmistrza Nowogardu została obniżona i wynosi w tej chwili 5,5 tysiąca złotych. Deklaruję, że jeżeli zostanę wybrany na burmistrza, nie zostanie ona podniesiona. Pytam jednocześnie moich kontrkandydatów: czy oni podniosą tę pensję, jeżeli wygrają? - mówił Nieradka.

- Brakuje zrównoważonego rozwoju między miastem i sołectwami. Chciałabym wprowadzić budżet obywatelski. Chciałabym także, aby w końcu udało się nawiązać kontakt między mieszkańcami i burmistrzem - dodała Aleksandra Muszyńska, kandydatka PiS na burmistrza Goleniowa.©℗

(dar)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 


Plebiscyt Czytelników Kuriera. Wybierz swojego kandydata

Wybory samorządowe odbędą się 21 października br. Proponujemy naszym Czytelnikom udział w przedwyborczym plebiscycie. Wystarczy wysłać SMS-a ze wskazaniem na kandydata, którego popieramy w wyborach na wójta, burmistrza czy też prezydenta, w zależności od miejsca zamieszkania. Do naszej sondażowej zabawy wybraliśmy gminy wchodzące w skład Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego oraz kilka innych, w których rywalizacja o fotel włodarza może przysporzyć sporo emocji. Poniżej zamieszczamy listę kandydatów zarejestrowanych w Państwowej Komisji Wyborczej i komitetów ich popierających. Głosować można do 17 października (do końca dnia), a wyniki opublikujemy 19 października w weekendowym wydaniu „Kuriera”.

 

A jak głosować? Wystarczy wysłać SMS na numer 7148 o treści przypisanej każdemu z poniżej zamieszczonych kandydatów. Treść SMS-a znajduje się w nawiasie obok kandydata (koszt SMS-a to 1,23 zł z VAT)

 

AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA:

 

Miasto Szczecin:


 

Police:


 

Gmina Dobra:


 

Gmina Stargard:


 

Miasto Świnoujście:


 

Miasto Stargard:

 

Gmina Stepnica:


 

Gmina Stare Czarnowo:


 

Gmina Kołbaskowo:


 

Gmina Choszczno:


 

Gmina Dębno:


 

Gmina Goleniów:


 

Gmina Gryfice:


 

Gmina Gryfino:


 

Gmina Kamień Pomorski:


 

Gmina Kobylanka:


 

Gmina Łobez:


 

Gmina Myślibórz:


 

Gmina Nowe Warpno:


 

Gmina Nowogard:


 

Gmina Pyrzyce:


 

Miasto Kołobrzeg:


 

Miasto Koszalin:


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A co z Unijnymi Funduszami...??
2018-10-10 23:17:00
Czyzby PO-owski Marszalek "PO-dzielil za malo" i na Regiony... ze Regiony dalej szczegolnie licza na Rzadowa Pomoc !!
Ojj...
2018-10-10 23:01:21
W PO-wyzszym wstepnym Plebiscycie, widac "co raz wyrazniej"... ze Nitras-owcy nie zaluja Kasssy i na SMS-y dla swojego spadochronowego kandydata PO-chodzacego s-PO-za Szczecina ! Wychodzac z zalozenia: ze "Reklama byc moze PO-moze" i w PO-lityce... ??/!!
HAHA
2018-10-10 21:53:05
Nie dla pieniędzy, za miskę ryżu kandydat będzie tyrał jak wygra. Wystarczy popatrzeć na wojewodę dodatkowo zgarnął 300 tyś biedaczek. O skromnym szeregowym pośle nie wspomnę nie ma go w sejmie a kasę bierze.
mdm
2018-10-10 15:35:28
A wszystkich kandydatów PiS-u zapewne obsługuje skarbnik pan Dariusz Kłos, kłamca lustracyjny i esbek. Ale pewne ma teczkę na Dobrzyńskiego, więc dalej siedzi sobie spokojnie na dobrych fuchach.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA