piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Kraj > Exit poll: Będzie druga tura wyborów. Duda 41,8% poparcia, Trzaskowski 30,4%

Exit poll: Będzie druga tura wyborów. Duda 41,8% poparcia, Trzaskowski 30,4%

Exit poll: Będzie druga tura wyborów. Duda 41,8% poparcia, Trzaskowski 30,4%
Data publikacji: 2020-06-28 21:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-06-30 07:15
Wywietleń: 821 461486

Według sondażu exit poll, przeprowadzanego przez Ipsos przy wyjściu z lokali wyborczych, Andrzej Duda zdobył 41,8% poparcia w wyborach prezydenckich, natomiast Rafał Trzaskowski 30,4%. 

Żaden z kandydatów nie uzyskał więcej niż 50 procent poparcia. Oznacza to, że 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów. 

Na trzecim miejscu, jeśli chodzi o poparcie wyborców, znalazł się Szymon Hołownia. Uzyskał 13,3% głosów. Dalej jest Krzysztof Bosak - 7,4%, Robert Biedroń - 2,9% i Władysław Kosiniak-Kamysz 2,6%.

Frekwencja - według sondażu - wyniosła 62,9%. 

- Jestem ogromnie wdzięczny. Z całego serca dziękuję rodakom za taką frekwencję, dziękuję, że poszliście państwo na wybory. Dziękuję tym, którzy mi zaufali - powiedział urzędujący prezydent, Andrzej Duda. Dodał, że był krytykowany i atakowany, że były wobec niego wielkie oczekiwania. - I po 5 latach dużo więcej osób głosuje na mnie już w pierwszej turze wyborów.

Zaznaczył, że wygrywa w zdecydowany sposób, ale szczegóły poznamy w najbliższych dniach. Pogratulował kontrkandydatom.

- Z takimi wynikami można się iść bić o Polskę - powiedział Rafał Trzaskowski, przerywając owacje "Zwyciężymy, zwyciężymy!". - Ten wynik pokazuje to, co najważniejsze, że ponad 50 procent społeczeństwa chce zmiany. Dlatego chcę powiedzieć: "Będę kandydatem zmiany!".

Oficjalne wyniki wyborów powinniśmy poznać już w poniedziałek, najpóźniej we wtorek. Jak podała w niedzielę wieczorem PKW, czeka się 24 godziny na dane z zagranicy. W razie problemów, oczekiwanie wydłuża się do 48 godzin.

(p)

Fot. Twitter

Komentarze

Andrzej
Duda wybory przegra jak wyborcy Trzaskowskiego ruszą 4 litery po zaświadczenia do głosowania poza miejscem zamieszkania, elektorat Dudy nie wyjeżdża na wakacje bo za mało jeszcze dostaje kasy od tych co muszą na to zarobić...
2020-06-30 06:58:30
Peeeeeseelll
Chciałbym nieśmiało zauważyć, że do niedawna media na siłę pompowały Kosiniaka-Kamysza robiąc sondaże jak to Duda i Kosiniak walczą w II turze. Ani razu nie było sondy i mowy o drugiej turze z Bosakiem czy Hołownią (chociaż z Hołownią pewnie były). I gdzie ten Kosiniak? Nawet 3% nie złapał. Tak to media kreują rzeczywistość.
2020-06-29 11:08:11
Duda kaput
Duda wybory przegra przez wyczyny ewangelisty Szumowskiego który rozwalił znaczną część gospodarki, ludzi uwięził w domach, zniszczył ich biznesy oraz pozbawił ich pracy a na koniec chce też zniszczyć zdrowie ludzi strasząc szczepionkami od Gatesa! Ludzie tego nie zapomną PISowi!
2020-06-29 08:40:08
@ Ano
Zasłoń ty sobie wszystkie otwory.
2020-06-29 07:27:34
Patrząc na te twarze, macie wątpliwości, na którego głosować ?
.
2020-06-29 07:25:20
realista
Sumując głosy wychodzi na to, że Trzask wygra drugą turę. Niestety, dla Polski będzie to fatalny okres - zanosi się na poważny kryzys polityczno-gospodarczy, bo Trzask będzie wetował wszystkie ustawy jak leci (że oni nie mają skrupułów to widać po tym jak posunęli się do lobbingu w Parlamencie Europejskim, żeby nałożyć sankcje na Polskę). Co przewrotne, najbardziej na tym oberwie jego żelazny elektorat - urzędnicy, nauczyciele i służby mundurowe - bo nie dostaną pensji i nie będą mieli co do gara włożyć.
2020-06-29 00:34:55
hejter
społeczenstwo ma w du...pie politykierów
2020-06-29 00:17:13
Max
Może zamiast kasy na drugą turę niech kandydaci rozstrzygną to na ringu, macie albo przy stole.
2020-06-29 00:02:14
do PO_Ano
"toże samo"!
2020-06-28 23:19:14
@Ano
W sztabach konkurencji podobnie. Możesz zgłosić do TSUE hurtem.
2020-06-28 22:48:02
Henio
No to druga kadencja
2020-06-28 22:16:46
Ano
Właśnie pokazują w TV sztab kandydata który wygrał pierwszą turę. I co? Pełno ludzi koło siebie bez zasłaniania ust i nosa. Czy są równi i równiejsi? Gdzie jest MZ i GIS? Gdzie jest odpowiedzialność?
2020-06-28 21:19:41