sobota, 23 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > PiS przechodzi do opozycji

PiS przechodzi do opozycji

PiS przechodzi do opozycji
Data publikacji: 2018-11-26 12:30
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-29 00:18
Wywietleń: 2987 363588

Politycy Prawa i Sprawiedliwości oświadczyli, że w sejmiku zachodniopomorskim oraz szczecińskiej radzie miasta formalnie przechodzą do opozycji. Stwierdzili także, że prezydent Szczecina Piotr Krzystek przez to, że wsparł Platformę Obywatelską, wziął odpowiedzialność za błędy tej partii z minionych lat.

Ta deklaracja to pokłosie wydarzeń z ostatnich dni, gdy i w radzie miasta i w sejmiku Bezpartyjni, czyli ugrupowanie skupione wokół Krzystka, wsparli PO - m.in. pomagając w wyborze Olgierda Geblewicza na marszałka.

- Przyjmujemy do wiadomości, że pan prezydent Piotr Krzystek uznał, że z jakichś względów koalicja ze Stanisławem Gawłowskim, Sławomirem Nitrasem i Olgierdem Geblewiczem jest dla niego i jego zaplecza politycznego czymś bardziej atrakcyjnym niż dotychczasowa merytoryczna i dobra współpraca z Prawem i Sprawiedliwością - mówił Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji. - Pan Piotr Krzystek musi mieć świadomość, że popierając Olgierda Geblewicza i PO w sejmiku zachodniopomorskim bierze odpowiedzialność za wszystko, co działo się w naszym województwie w latach poprzednich. Nie będziemy klajstrować rzeczywistości, która ukazała się przy okazji afery melioracyjnej, afery zamkowej, czyli tego wszystkiego, co się wydarzyło podczas katastrofy budowlanej na Zamku Książąt Pomorskich, nie będziemy też brać odpowiedzialności za to, co działo się na rzekach i jeziorach, kiedy budowano wrota sztormowe, które otwierały się nie w tę stronę, co trzeba, doprowadzając do degradacji biologicznej jeziora Jamno.

Jednocześnie politycy prawicy podkreślają, że nie obrażają się na Szczecin i nadal będą angażować się na rzecz naszego miasta i regionu.

- Jeśli chodzi o inwestycje, to my jako parlamentarzyści nie mamy zamiaru ich zaprzestać, bo dla nas najważniejszy jest Szczecin, najważniejszy jest region - dodawał poseł Artur Szałabawka, szef zarządu powiatu PiS. - Będziemy o to nadal walczyć - o to, żeby pieniądze rządowe na te inwestycje zostały przekazane.

PiS ma zamiar uważnie patrzeć na ręce rządzącym, czyli Krzystkowi i Geblewiczowi. Chce być "opozycją merytoryczną".

- Opozycja to także odpowiedzialność - podkreślał Bartłomiej Sochański, szef klubu radnych PiS w RM. - Polacy przez ostatnie trzy lata zostali oduczeni odpowiedzialnej opozycji przez wydarzenia w parlamencie. Ta opozycja polityczna, która istnieje na poziomie parlamentarnym, ogranicza się do ataków personalnych. My zaprezentujemy w Radzie Miasta mądra, odpowiedzialną i dobrze przygotowaną opozycję. Tematów jest bez liku.

Te tematy to m.in. relacje magistratu z deweloperami czy budżet miasta, który zdaniem Sochańskiego jest nietransparentny.©℗

(as)

Na zdjęciu od lewej: Artur Szałabawka, Joachim Brudziński, Bartłomiej Sochański, Małgorzata Jacyna-Witt oraz Leszek Dobrzyński zapowiadają, że będą merytoryczną opozycją w samorządzie.

Fot. Andrzej Łuc

Komentarze

Waldek
Jak ja widzę Małgorzatę i Bartłomieja w PiSie to mi się niedobrze robi. Przez nich na partię nie oddałem głosu. Bo to nie są członkowie PiSu, a cepy które przyszły dla osobistych korzyści. A miałem zaufanie do tej partii, ale widać biorą co się da...
2018-11-29 00:06:46
przyszłość
czyżby bieda nastanie w szczecinie, rząd już nie pomoże i szczecin zaorze? ///// ale prezio hardy jest, wybuduje nam nowe mosty drogi ulice i zadziwi zagranice.
2018-11-27 22:04:36
daro
PiS to partia złodziejska. SKOKi, afera GetBack afera KNF, afera radomska. Powinni zniknąć, zamiast wciąż okradać Polaków.
2018-11-27 14:31:18
Eryk
Krzystek będzie żałować, że wrócił do PO. Mnie to jednak nie dziwi, bo pasożyty znów grają razem i dalej będą grabić Szczecin i województwo. I tak przez kolejne 5 lat. To bardzo zły scenariusz dla nas, mieszkańców.
2018-11-27 11:16:21
Notek
Szkoda miasta dla tych „bezpartyjnych”. Przecież to mafia, sekta z Krzystkiem na czele jest. Posadki dla rodzin i nic nie robienie
2018-11-27 11:09:07
@Alex
Nie zniknie, bo PiS to Polacy. I największe poparcie ma na ziemiach rdzennie polskich. Potomkowie tankistów i upaińców mogą zaklinać rzeczywistość, ale to nic nie da.
2018-11-27 11:02:02
Na złość babci odmrożą sobie uszy
Ale ciemniactwo w tych zachpomie :)))
2018-11-27 09:17:50
@Jeszcze jakieś pytania ??
Jakie 40 mln? Te z tytułu artykułu w GW? Bo nigdzie więcej ich nie ma. Pranie mózgów tak właśnie działa. Rzuca się ochłap i szczuje, a przygłupy łykają.
2018-11-27 09:13:50
skarbek
żal Pisjanom d... ściska, a juz byli "prawie" w ogródku
2018-11-27 07:48:08
Kalafior
Nie piszcie, że wyborcy wybrali tą koalicję bo to nieprawda. Wybrał ją Krzystek bo mógł ją zawiązac zarówno z jednymi jak i drugimi drugimi.
2018-11-27 06:25:29
kibic
czytająć komentarze tylko potwierdza się,że większość mieszkańców Szczecina pochodzi ze wschodu,a Wy i Niemcy(PO) lubicie trzymać razem sztamę.Nie jestem zwolennikiem PiS ale czytając te komentarze widać,że tvn działa i dobrze pierze mózgi. jak ma być normalnie w naszym mieście jak tylu nawiedzonych tu żyje ... jak z jednej tak i drugiej strony.
2018-11-26 23:00:29
Do... wieska z godz. 17:39:08
Masz duzo racji ! A to ze 3/4 Szczecinian ( +/- 300 000 Osob ! )Nie poszlo do Urn Wyborczych - to tez o Czyms Swiadczy... ?/!! I dodatkowe pytanie do PiS-u... a co jest po-wo-dem, ze Ludzi z Opozycji z lat Komunizmu i PO-stkomunizmu... jakos "nie za bardzo widac" w Zarzadzie PiS-u w Szczecinie ??
2018-11-26 22:55:25
Jac
Na wysypisko niech przejda
2018-11-26 22:19:03
Alex
Niech PiS wreszcie zniknie z życia Polaków
2018-11-26 20:02:46
Jeszcze jakieś pytania ??
Odpowiedzcie za propozycję korupcji za 40 mln Komisji Nadzoru Finansowego,przejęcie przez KNF 2 banków Czarneckiego za 1 Zł i plan obsadzenia tam swoich! Za obsadzenie synalka Kamińskiego w banku światowym ... Wychodzi spełnianie obietnic wyborczych = brak kolesiostwa i nepotyzmu BUHAHA !!!
2018-11-26 19:59:34
antyklecha
Może wreszcie arcybiskup Dzięga wraz z Dymerem zostaną czarnej d.pie :)))
2018-11-26 19:49:16
Były wyborca PIS
Super ! Teraz niech opozycja PIS pokaże jaka jest ofiarna dla regionu to pokaże ich prawdziwą twarz i zamiary . Niech Bredziński pokaże z perspektywy warszawki przywiązanie i dobrą wolę!! PO czynach ich poznacie...:)))
2018-11-26 19:38:39
Kenny
pisiorstwo do budy!!!! brudzinski jojo ty kundlu odpowiesz za wszystko co pisowskie ścierwo zrobiło.
2018-11-26 18:57:30
Lehoo
Wokół głośne PiS-u wycie, Nastraja mnie znakomicie :-)
2018-11-26 18:55:57
krzystek nie zrozumiał miasta
PO to partia tzw gdańska ,jej miejscowi działacze to namiestnicy gdańscy.Ciekawe co będzie z obwodnica zachodnią i przeprawa police święta.Krzystek dał popis kłamstwa , coś pierdzial o rzadzeniu w miescie bez koalicji , a pózniej jego ludzie głosują przeciwko kandytaturze sochańskiego na vice przewodniczącego.
2018-11-26 18:06:37
Śp.Stalin
Do budy sekta!!!
2018-11-26 18:01:30
Brawo Krzystek i Bezpartjni !!!- Gnać tą bandę !!
W końcu ktoś się odważył tej "bezpartjnej " Pacynie" i reszcie pokazać ich miejsce w szeregu. Oni wolą (i czynią to) lekką ręką rozdawać nieswoje pieniądze i wspierać patologię 500+,konkordat, fundusz kościelny , SKOKI, a tymczasem rynek pracy "skrzeczy" a trollice w tipsach wraz z januszami płodzą się na potęgę oglądając seriale ,popijając przy tym za nieswoje !! Teraz Najjaśniejszy bezzębny podpisze kolejną dotację dla Ojdyra Rydzola zamiast wspierać rozwój Pomorza Zachodniego zobaczycie suwerenie !! Ot i sprawiedliwość w wykonaniu PIS ...
2018-11-26 17:57:34
wiesiek
Szczecin nadal będzie brudny i niechlujny, zboczcie jak wygląda miasto na peryferiach smród i ubóstwo przez następne piec lat. Mam pretensje do tych co nie poszli głosować.-- tak leniuchy teraz do roboty????
2018-11-26 17:39:08
Szczecin
PiS powinien przejść do przeszłości, nie do opozycji. Nie rozumiem kto jeszcze na tych szkodników głosuje
2018-11-26 17:17:16
Wyborcy wybrali KO i Bezpartyjnych to dlaczego miałby PiS mieć wpływ na jakiekolwiek decyzje
Skoro wyborcy w regionie w większości wybrali przedstawicieli Koalicji obywatelskiej PO+N. i bezpartyjnych to jasno dali do zrozumienia że NIE chcą aby w regionie i Szczecinie jakiś wpływ decyzje miał PiS. Piotr Krzystek wchodząc w koalicję z PiS, pokazałby że nie szanuje woli wyborców w regionie a skoro PiS tak bardzo chciał mieć prezydenta to mógł poprzeć Krzystka i nie wystawiać własnego kandydata a później udaje że chce wpierać obecnego prezydenta miasta. W poprzedniej kadencji w zamian za poparcie PiS w radzie miasta cena była wysoka, większość radnych z PiS zasiadała w jakiś radach nadzorczych instytucji miejskich i państwowych firmach więc niech nie wymyślają że interesuje ich służenie lokalnej sprawie i mieszkańcom miasta.
2018-11-26 17:15:23
won do prokuratora
won - a co do zrzucenia odpowiedzialności z dotychczasowe decyzję - hahaha marzenie ściętej głowy byliście i współrządziliście więc nie ma mowy że przed czymś teraz uciekniecie.
2018-11-26 17:07:47
mis
Pan Prezydent wyszedł z PO ale platforma nie wyszła z niego
2018-11-26 16:55:02
Szczecin zasługuje na pomnik Krzysztofa Jarzyny
Cała Polska z was się śmieje.
2018-11-26 16:51:49
Vera
Skończą się ciepłe posadki dla rodzin pisowców
2018-11-26 16:27:47
Ktostam
Widzę, że za mało tu platforma zniszczyła, a gamonie nadal na nią głosują 👎
2018-11-26 16:24:46
Zabrali koryto
Kwiczenie pisowców - bezcenne
2018-11-26 16:15:23
Cudnie
Szczecin wolny od pisiorstwa. Teraz czas uwolnić Polskę
2018-11-26 16:05:53
Dobra wiadomość
Po 8 nieudolnych latach rządów PiS czas ruszyć z szybkim rozwojem Szczecina
2018-11-26 15:53:59
Weger
I prawidłowo, Szczecinianie nie chcą tu PiSu
2018-11-26 15:51:54
cdn
szczecin przeprasza polakow za nitrasa,arlukowicza,misilo.krzystek zlaczyl sie szajka.sady nasze.ugawlowskiego,pinora strzelaja szampany.
2018-11-26 15:49:26
Czas na zawodowców z CBA i ABW.
W Szczecinie i regionie wszystko jest pozamiatane. Lewacy z PO i SLD oraz tak zwani bezpartyjni lewacy mają pełną władzę i setki milionów euro pod kontrolą. Teraz minister Brudziński powinien wzmocnić kadrowo i finansowo szczecińskie oddziały CBA i ABW. Będzie dużo pracy. Staszek Gawłowski pokazał wcześniej , że ludzie z Platformy mają problemy z uczciwością.
2018-11-26 15:42:00
Feliks
I dobrze! Konstruktywna opozycja jest w cenie.
2018-11-26 15:20:24
Damian
No to buraki rządzą Szczecinem i regionem.
2018-11-26 15:19:14
Maria
Krzystek zawsze był mentalnie z PO. Szczecina tylko szkoda. Kolejne 5 lat marnowania naszych pieniędzy. Wstyd żeby popierać Gawlowskiego, wstyd i żenada.
2018-11-26 15:17:21
Henryk
No i wszystko jasne, mafia rządzi w Szczecinie i regionie. Liczę na pana mecenasie Sochański, pilnujcie naszego miasta.
2018-11-26 15:14:23
Renata
Bądźcie dobrą opozycją! Trzymam kciuki
2018-11-26 15:11:55
Tom
Brawa dla mecenasa Sochańskiego! Patrzcie im wszystkim na ręce!
2018-11-26 15:10:52
Marta
Zapowiada się ciekawie, skoro Krzystek chce rządzić z aferzystami. Gawłowski pewnie pije szampana, choć zaraz wróci za kratki.
2018-11-26 15:09:36
Piter
Krzystek + PO = wielka melioracja
2018-11-26 15:07:58
do Kwi kwi kwi
Kwicz sobie kwicz. Nawet nie wiesz, gdzie jest koryto :)))
2018-11-26 15:05:35
Ślązak
I bardzo dobrze! Będzie więcej kasy dla województwa śląskiego. U nas jest kilka razy więcej mieszkańców, to i na wynik wyborów parlamentarnych się to przełoży, oczywiście z korzyścią dla PiS. Śledzie niech biedują z totalnymi. Sami tego chcieli, więc zostaną w czarnej dziurze.
2018-11-26 15:03:26
Czytelnik Łukasz
Czyli teraz Krzystek i Nitras będą zamiatać ulice. Aquapark? Stadion? Most? Zapomnijmy o tym.
2018-11-26 15:03:00
Kwi kwi kwi
Pisowcy nareszcie oderwani od koryta w naszym województwie
2018-11-26 14:42:11
Wolne miasto Szczecin
mieszkańcy zadecydowali,a nie jaśnie wielmożni jojo,dobrzyn czy zaremb.Mieszkańcy w demokratycznych wyborach jasno się wypowiedzieli co sądzą i myslą o tej partii.Nie ma zgody na to abyście urządzali nam tu życie.Żaden reżim nie przejdzie.
2018-11-26 14:03:54
Miki
Jacyna......ale śmiesznie wyglądasz sprzedając się do PIS. lahahahahahah :)
2018-11-26 12:51:24
FIAT LUX
Ta konferencja to żenujący spektakl przegranych i rozżalonych facetów. Błędne decyzje personalne pana ministra Brudzińskiego doprowadziły do katastrofy w Szczecinie i regionie. Mam prośbę do pana Brudzińskiego , aby się nie załamywał i poszedł teraz na całość. Czyli w wyborach europejskich i parlamentarnych wystawił na listach PIS w regionie byłych działaczy Unii Wolności i postkomunistów. Świat należy do odważnych , panie ministrze. Do boju , Achim.
2018-11-26 12:51:21
:)
totalna opozycja :) swedza kukle swedza , Są ciekawsze rzeczy niz sejmik,czytać ,uczyć się i wyciągać wnioski: Radosław Sikorski w swojej książce pisze o nagranym spotkaniu z Kulczykiem tak: "Z 2 godzinnej rozmowy wybrano tak jak poprzednio to, co zideologizowanym dziennikarzom wydało się najbardziej kompromitujące: "To, co było naszym przekleństwem - położenie - naprawdę, weźmy, przejmijmy energetykę ukraińską. Ja Ci to zrobię. Radek, ja Ci to zrobię" - mówi mi Jan Kulczyk. OK - odpowiadam I nagle się staniemy... zamieszamy. Ja bym chciał tak jak powiedziałeś, kupić Kohlera. Następną rzecz, którą chciałbym kupić (...) to EON. Ma stare rozwiązania, dmuchnę nimi" zapewnia Kulczyk. Chodziło o to że Kulczyk chciał kupić dwie ukraińskie elektrownie atomowe oraz przywrócić do działania potężne łącze elektroenergetyczne pomiędzy Polską a Ukrainą Rzeszów - Chmielnicki, dzięki czemu Ukraina zsynchronizowałaby się z systemem europejskim. Polska uzupełniłaby niedobory prądu w okresach szczytu a Ukraina zarobiłaby na eksporcie swoich nadwyżek. Zamiast wydawać 100 miliardów na budowę własnych elektrowni atomowych moglibyśmy używać prądu z już istniejących, jednocześnie dywersyfikując nasze kierunki dostaw. A gdyby plan się udał, zacząć przejmować firmy niekieckie. I potencjalny inwestor informował o tym MSZ swojego kraju. Straszny skandal. Jan Kulczyk miał wizję zbieżną z polskim interesem oraz środki na jej realizację. Jej wdrożenie służyłoby Polsce i Ukrainie, ale nie było w smak Rosji, którą sama chce budować siłownie atomowe na obrzeżach i na terenie UE. Polsko-ukraińska współpraca energetyczna, tak w dziedzinie gazu, jak i elektryczności, jest zagrożeniem jej żywotnych interesów. Szczęśliwie dla niej zawsze można liczyć na na entuzjazm polskich mediów. Nasi dzielni dziennikarze dali się użyć przez mocodawców płk FSB Ałganowa do zniweczenia planów stworzenia wielkiego środkowoeuropejskiego koncernu paliwowego, tak i teraz chęć dopieczenia rywalom politycznym była silniejsza od instynktu państwowego. Upublicznianie tych rozmów nie służyło żadnemu polskiemu interesowi, a dawało Rosjanom atuty w ich grze z Ukrainą. Mieniące się patriotycznymi prawicowe media a z nimi tzw mainstream ochoczo realizowały rosyjską grę. Gorzkiej satysfakcji doznałem dopiero na wiosnę 2017r. gdy zeznawałem jako świadek w sprawie tak zwanej afery taśmowej. Na podstawie kilkuset godzin potajemnych nagrań kilkudziesięciu najważniejszych osób w Polsce jedyne wyroki zapadły za samo nielegalne nagrywanie. Są więc one pomnikiem uczciwości naszej ekipy. Gdy zakończyliśmy czynności i podpisałem protokoły, prokurator powiedział: "Wie pan, zaczynając odsłuchiwać te taśmy, myślałem, że będę stawiał zarzuty a teraz muszę panu pogratulować propanstwowej rozmowy". Walka o polskie interesy bywa samotna i niewdzięczna. Po 3 latach potwierdziła się stara rzymska zasada: zrobił ten co skorzystał. Skorzystali PiS i Rosja" komentarz . Kulczyk planuje ruch mocno godzący w rosyjskie interesy do spółki z proeuropejskim polskim rządem. Wypływają taśmy, Kulczyk umiera w Wiedniu, proeuropejski rząd zostaje odsunięty od władzy, którą przejmuje partia robiąca z Rosją ogromne energetyczne deale (jak zakup rekordowych ilości węgla). Interesujący zbieg okoliczności. No bo przecież nic więcej... PS. A do tego dodajmy wieści o odmowie sprzedaży przez Dominikę Kulczyk firmy od farm wiatrowych i teraz "decyzji politycznej" o wycofaniu tego źródła energii w ogóle. Straszne.
2018-11-26 12:51:08
news
Krzystek wrócił do Platformy, odebrał już legitymacje PO...? Krzystek będzie chodził na pasku Gawła i Nitrasa, ale jaja ... powodzenia! ;-)
2018-11-26 12:47:40
Oki
O tym zdecydowali wyborcy.
2018-11-26 12:40:44