wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > PiS grozi prokuraturą radnemu Dzikowskiemu. Za upublicznienie wpisu

PiS grozi prokuraturą radnemu Dzikowskiemu. Za upublicznienie wpisu

PiS grozi prokuraturą radnemu Dzikowskiemu. Za upublicznienie wpisu
Data publikacji: 2020-03-28 18:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-31 00:32
Wywietleń: 71581 449258

Szczeciński radny miejski Władysław Dzikowski (Bezpartyjni) udostępnił na Facebooku informację, że PiS miało wydać dyrektywę - gdyby doszło do gwałtownego wzrostu zachorowań, do szpitali nie będą przyjmowane zarażone osoby powyżej 55. roku życia.

- Upubliczniłem taki wpis. Bo jestem przekonany, że jest w nim jakaś prawda. Ale wpis usunąłem, dla świętego spokoju – stwierdził radny Dzikowski.

Szef szczecińskiego PiS – poseł Leszek Dobrzyński zapowiedział w Radiu Szczecin, że w poniedziałek skieruje w tej sprawie wniosek do prokuratury.

- To jest coś bardzo niebezpiecznego. To może spowodować panikę i ludzie się zaczną niepokoić. Stracą zaufanie do lekarzy, do szpitali, do służby zdrowia. To jest bardzo poważna sprawa – powiedział Dobrzyński.

(dar)

Fot. Mirosław Winconek

Komentarze

Piotr -ty pisdemokrato
Nie kompromituj się, tylko całuj w pierścień załupieżonego kaczora, twojego idola.
2020-03-31 00:14:09
Bezpartyjnym
Cześć i Chwała Bohaterom.
2020-03-30 21:49:26
Piotr
Ilu tu komunistycznych debili z PO i SLD ośmiesza się.
2020-03-30 16:32:36
środmieście Marek
Skąd w tych ludziach tyle nienawiści do PiS?Aż się gotują z tej nienawiści,przecież to szkodzi zdrowiu i przeszkadza normalnie funkcjonować.W tak trudnym okresie dla wszystkich obywateli wylewają jad bez skrupułów oficjalnie i jeszcze jakiegoś buraka finansowali.Może zrobić wszystkie wybory przyspieszone żeby ludzie mogli zagłosować zgodnie z sumieniem na tych co pracują dla społeczeństwa a nie na tych co tylko zadymę robią?
2020-03-30 16:02:30
Ciekawy
Ciekawe to napisze Dobrzyńskiemu, który jest takim szczecińskim wulkanem intelektu niczym Markiem Suski (ten (ten od carycy Katarzyny), wniosek do prokuratury?
2020-03-30 11:05:04
Print - pisowski frajerze, Jaruzelski też mówił o porządku publicznym wprowadzając stan wojenny.
Niczego się nie nauczyłeś. Ale w PISie to norma.
2020-03-30 02:09:39
Sz. P. Dobrzyński
Bp. Ryś w diecezji łódzkiej kupił dwa respiratory i wezwał wiernych do zbiórki (w jeden dzień 900 tys.!), nasz(?) Arcypasterz nawołuje do korzystania ze święconej wody i Komunii do ust... Czy to także Pan zgłosi do prokuratury... ps. na wszelki wypadek:nie mam na myśli "występku" Bp. Rysia, który przecież w ten sposób pokazuje, że słowa premiera i ministra zdrowia, o prezydencie nie zapominając o wspaniałym przygotowaniu i działaniach (jako pierwsi na świecie!)nie do końca znajdują odzwierciedlenie (delikatnie mówiąc!) w rzeczywistości!
2020-03-29 20:04:55
tvj24news.5v.pl
Prawo i Sprawiedliwość poprzez ogłoszenie Stanu Epidemii chce wprowadzić wiele takich pomysłów prawnych. Już sam Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział,że są już przyszykowani prokuratorzy i sędziowie do zwalczania ludzi, którzy informują jak jest naprawdę w sprawie przygotowania szpitali na epidemię SARS - CONV-19. To prawo będzie cenzurowało nie tylko radnych i innych urzędników ale i dziennikarzy, ekspertów, pracowników sanepidu czy pacjentów. Informacje będą tylko takie jakie przekaże Minister Zdrowia Szumowski. PiS boi się prawdy oraz tego jak ludzie zareagują kiedy wszystko dojdzie do normy. Znając PiS to ten przepis w późniejszym czasie rozszerzą na inne sprawy. Dzięki epidemii dziennikarstwo wróci do czasów z przed 89 rokiem. Jeśli będzie trzeba to dziennikarze będą przekazywać prawdziwe informacje z "podziemia". Stan epidemii to dla PiS jest jak poligon doświadczalny na społeczeństwie Polskim.
2020-03-29 19:16:05
Ha, ha, haaaaa
Kidawa-Błońska już się poddała? Coś mówi o bojkocie wyborów? Chyba zobaczyła swój sondaż w michnikowej gazecie.
2020-03-29 19:12:20
Fokit
To ten co pchal z buta kosciol nad rudzianka?
2020-03-29 19:09:20
Godia
„Ludzie stracą zaufanie do lekarzy, szpitali...” ? A co? Lekarze są autorami takiej dyrektywy? Ludzie to już nie mają zaufania, ale nie do lekarzy tylko do rządzących
2020-03-29 16:10:12
stop pisopatom
print - wydrukuj sobie rozum
2020-03-29 16:02:45
kaska
Co w tym dziwnego?Cala prawda....Beda wybierac komu ratowac zycie....
2020-03-29 15:59:33
Smutne to
Najpierw zagłosuj potem umrzyj w domu.
2020-03-29 14:49:07
@ Print - POCZYTAJ PISIA MIERNOTO...
A to teraz rozumiem na czym polega demokracja wedle ciebie ... Dlatego trzeba zamykać usta wszystkim wolnym mediom czyli je repolonizowac. W praktyce to oznacza zlikwidowanie prywatnych mediow ,ktore sa krytyczne wobec PiS. Dyktatura Kaczynskiego nie znosi wolnych mediow bo zadaja klopotliwe pytania. Kaczynski przywyczajony jest do wywiadow w ktorych dziennikarze pytaja w pozycji kleczacej. Przyklady takich scenariuszy wydzielismy w wydaniu TVP. Holecka, Ziemiec czy Adamczyk nigdy nie odwaza sie zadac pytania z ktorym prezes mialby klopot. Taka wolnosc i taka sprawiedliwosc. Jak do tego doszło? Kaczyński przez kilkanaście lat (od 2005 roku) konsekwentnie prowadził kampanię nienawiści do politycznych konkurentów. Efekt? - Wyborcy PiS są na wojnie. Brak reakcji na nieetyczne postępowanie prezesa i jego przydupasów, świadczy, że wyborcy PiS wszystkich posiadających inne poglądy, traktują jak wrogów. Wojna zmienia aksjologię. Prowadzący wojnę wybaczają swoim żołnierzom czyny naganne. Kradzieże nazywają konfiskatami, albo zdobywaniem łupów i nowych przestrzeni. Mordercy okaleczający wrogów zostają bohaterami wojennymi. Podczas bitwy nie zmienia się dowódców. - Dlatego każdą zbrodnię wybaczą Ziobrze, Kamińskiemu, Kaczyńskiemu i Morawieckiemu. Atmosferę wojenną podgrzewa polski episkopat błogosławiący oddziały hejterów wyruszające do walki z imigrantami i LGBT. Polscy biskupi szczują. Naśladują postępowanie biskupów hiszpańskich przed wybuchem wojny domowej w 1936 roku. Historia niczego ich nie nauczyła.. Adam Jezierski
2020-03-29 13:44:24
Print
Jeszcze nigdy Polska nie była bardziej demokratyczna jak za rządów Prawa i Sprawiedliwości. A autorów fakenewsów trzeba piętnować, bo są niebezpieczni dla porządku publicznego.
2020-03-29 12:52:06
dafi
Minister Szumowski za takie wytyczne powinien pójść siedzieć
2020-03-29 12:41:37
@cenzura działa
Jaki link???
2020-03-29 12:22:22
brawo dar
Niech pis udowodni, że nic takiego nie zarządził. Tak jak nie lamał Konstytucji zmieniajac prawo wyborcze. Każdemu uwierzę tylko nie pis dzielcom narodu.
2020-03-29 12:07:11
to jest skandal
zachowanie pisowskiego rządu to dno
2020-03-29 11:45:33
Waldek
Wszyscy zginiemy, pozdrawiam Waldek
2020-03-29 11:00:22
Ufka
Ile tu tego płatnego draństwa pisowskiego, ohyda.
2020-03-29 10:39:08
Bogdan
Takie dyrektywy obowiazuja we wszystkich krajach europejskich rowniez i Polsce.Dotycza zachowan i wyborow pacjenkow przy podlaczaniu respiratorow i kontynlania leczenia.Radny napisal prawde przypuszcza tylko ze wiek sie nie zgadza.Odsadzacie go od czci i wiary .ON NAPISAL PRAWDE TO OBOWIAZUJE W KAZDYM KRAJU.PiS klamie bo zbizaja sie wybory,Ja mieszkam w jednym z europejskim kraju mam dostem do niezaleznych informacji.
2020-03-29 10:36:23
Obs.ryver
Po kaczych PiSdzielcach możemy spodziewać się każdej zbrodniczej ustawy na szkodę Narodu! Ten radny z palca jej informacji z pewnością nie wyssał.Chciał nas ostrzec przed kaczymi ustawami dopisywanymi nacą na kolanie!!!
2020-03-29 10:26:18
cenzura działa
a gdzie mój komentarz z linkiem do tej źródła informacji?
2020-03-29 10:17:29
Andaluz
To raczej to pisowskie bydlo powinno trafic do prokuratury, na czele z długopisem, ktory bezczelnie opowiada w TVP Idiota dyrdymały o spadku zachorowań w Katotalibanie.. To sie nadaje do prokuratury!!!
2020-03-29 09:01:15
Lidia
Komunistka Kidawa- Błońska powiedziała , że: "Konstytucja jest ważniejsza od życia ludzkiego". To ohydne i skandaliczne słowa działaczki PO. Ręce opadają jak się pomyśli , że ktoś taki jest kandydatem na prezydenta.
2020-03-29 08:40:54
Antoni smoleński
nie zapomnij skierować do prokuratury dzięgę, który zachęcał do paplania się w wodzie święconej
2020-03-29 08:16:17
Ryszard.
Dzikowski to Bezpartyjni czyli przybudówka PO. Gdyby oni dzisiaj rządzili Polską to cała służba zdrowia byłaby prywatna dla bogatych złodzieji z PO i SLD. Uczciwi ludzie umieraliby w swoich mieszkaniach nie doczekawszy się pomocy. W normalnych kraju Dzikowski powinien iść siedzieć do więzienia. Ale nie w Polsce. Tu obowiązuje doktryna Neumanna : sądy nie ruszają swoich z PO.
2020-03-29 08:00:45
mientki
Przecież gang środkowego palca dla zmyły zwany partią działa bez żadnego trybu więc pytania o tryb są bez zasadne. I nie do lekarzy tylko do polityków można nie mieć zaufania.
2020-03-29 05:47:51
Tys prowda
Brzmmi wiarygodnie, jak o złodziejach z PO! Dotąd nie oskarżonych i Nie osadzonych w więzieniu
2020-03-29 04:04:59
benek
utajnienie PRAWDY równa się z najgorszym kłamstwem .... TO MA JAKIŚ CEL !!! a najbliższym celem PiS to wybory .....
2020-03-29 03:15:43
Gość Kraków
Proszę zaglądnąc na stronę fb Stanisław Papież Kraków, ci ludzie są bardzo niebezieczni, cały czas publikuje rzeczy do stworzenia paniki, wychodzenia z domów, zachęcania ludzi na ich szkodę,dziwi mnie fakt że do tej pory nikt nic z tym nie zrobił, przecież znaleźliśmy się w dramacie narodowym pozdrawiam,
2020-03-29 00:35:52
wstyd pisiorstwo
PiS zamierza selekcjonować pacjentów na swoich i resztę
2020-03-28 22:55:27
Ja
"Stracą zaufanie do lekarzy, do szpitali, do służby zdrowia." A może do polityków stracą zaufanie ???
2020-03-28 22:47:06
Owo
Krzystek Rudzianka kościół i Dzikowski
2020-03-28 22:39:54
OBURZENI
Za upublicznienie czy za łgarstwo?Drogi Kurierze w jakim trybie miałby PiS wydać taką dyspozycję dyrektorom szpitali w Polsce i ministerstwu zdrowia?Ktoś u was jest dzisiaj trzeźwy by powielać każdą bzdurę ludzi ograniczonych umysłowo i bezdusznych wobec społeczeństwa?Dla uprzytomnienia sobie skutków tego artykułu czy notki można było spytać Geblewicza i Nitrasa czy Grodzkiego.Poza wszystkim ten człowiek nie powinien sprawować już żadnej funkcji publicznej ani społecznej.Dobrzyński dopilnuj tego w imieniu społeczeństwa miasta Szczecina
2020-03-28 22:32:05
bzdurny tytuł
Mam nadzieję że sprawą zajmą się odpowiednie służby w interesie publicznym.Redakcyjny tytuł jest super idiotyczny.Kłamstwo w celu wywołania fermentu i zamieszania publicznego w okresie pandemii powinno być nazywane po imieniu i podpięte do odpowiednich paragrafów.A co pisze redakcja?Upublicznienie wpisu, podpisał to tzw. (dar).Czy nie wiecie czym to grozi?Fake news to mało powiedziane. Oznacza to że osoby powyżej 55 lat są skazane na śmierć w przypadku kryzysu na miarę Włoch.Co jest absolutną nieprawdą bo z deklaracji Premiera sprzed wielu wielu dni wynika że będziemy walczyć o każde życie nawet najstarszego seniora. I dlatego zamknięto szkoły,przedszkola,zamarło życie towarzyskie co Polacy utrzymują jako obowiązek wobec społeczeństwa i wyraz solidarności. I co robi redaktor ,powiela tego narrację tego słabego gościa. Stop! Tego nie można tak zostawić, Dobrzyński ma rację.Ale przecież to nie on powinien kierować sprawy do prokuratury,tylko sprawa powinna być wszczęta z urzędu!Dobrze że społeczeństwo już nie zaufania do tych marnych politykierów ale to jest naprawdę poważna sprawa i niebezpieczeństwo na miarę racji stanu.Ten pseudodziałacz polityczny powinien być przez obywateli potraktowany z odpowiednim dystansem. Miliony Polaków prowadzi stan kwarantanny by bronić nasze starsze pokolenie i nas samych a tu takie bzdety.Znowu Szczecin się wstydzi przed Polską.
2020-03-28 22:21:48
Robert
A jaki cel miałby ten radny by tak pisać? Coś może jest na rzeczy
2020-03-28 21:24:47
Mietek KOD Szczecin
Dzikowski jak ma jaja to niech upubliczni wpis i zobaczymy jak było naprawdę, inaczej stał się błaznem rozsiewającym fake newsy. A komentarz typu: "...Bo jestem przekonany, że jest w nim jakaś prawda..." no sorry nie bądź śmieszny, zachowanie zwykłego trolla
2020-03-28 20:56:00
Karola
Szok kto takich ludzi wybiera...
2020-03-28 20:55:51
Alina
Wstyd panie radny!
2020-03-28 20:54:04
normalność.
Wystarczyło dodać, że zmiana nie dotyczy wyborów w terminie 10 i 24.05.2020. I wszystko jest ok. Nastepny termin to jesień 2020 lub przyszły rok. Zmiana ma wtedy sens i nie łamie konstytucji.
2020-03-28 20:42:23
A gdzie KONSTYTUCJA?!
Temat zastępczy. Cisza o zmianach dot. wyborów. Zmianach które są wbrew Konstytucji! W Kurierze cisza, w Radiu Szczecin cisza! To jest Wasze dziennikarstwo?! Dobrze śpicie po tym, jak się sprzedaliście małemu dyktatorowi Media mają patrzeć władzy na ręce. To jest Wasza władza! Jak widać oczy macie zasłonięte...
2020-03-28 20:32:36
!
Tu nie ma co grozić, tylko kierować wniosek natychmiast.
2020-03-28 20:29:56
Aresik
Po Pisie można się wszystkiego spodziewać. Już nic mnie nie dziwi.Do wyborów pójdą czuby i fanatycy Pisu. Hm...w sumie to to to samo...
2020-03-28 20:27:54
Agnieszka
Jakoś mu wierzę. Dzikowski może mieć rację. Jeśli będzie w stanie krytycznym 20 latek i 60 latek to kto będzie wybrany do podłączenia pod Respiratory 🤔
2020-03-28 20:24:48
Bezdyskusyjnie
pod sąd durnia wichrzyciela!
2020-03-28 20:12:51
?
Skąd on to wziął ? z Radia Erewań ?
2020-03-28 20:07:50
Nie ma problemu.
Nie ma problemu - bóg będzie leczył - święconą wodą i kadzidłem.
2020-03-28 19:58:22
obserwator
Nie zdziwił jakby to była prawda. Po „szeregowym pośle” można się wszystkiego spodziewać.
2020-03-28 19:41:28
Ty Dobrzyński !!!
Ludzie to się niepokoją o stan demokracji w Polsce po tym co PIS wprowadziliście dzisiaj o 04.27. nad ranem , czyli zmianę ordynacji wyborczej nie zgodną z Konstytucją RP, wszystko po to , aby przeprowadzić wybory 10 maja. Zmuszacie do głosowania przy urnach , a potem to wam "wisi" , czy do trumny , czy "na grilla" i do urny prawda?? DLACZEGO W KURIERZE ANI SŁOWA O TYM ?? CZEKACIE NA PRZEKAZ CO O TYM NAPISAĆ ?? NIEWIERZĘ...
2020-03-28 18:35:13
guciu
Nie bądżmi państwem sanacyjnym gdzie znachor wygra z lekarzem.
2020-03-28 18:27:57