czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Piotr Krzystek dla „Kuriera Szczecińskiego"

Piotr Krzystek dla „Kuriera Szczecińskiego"

Piotr Krzystek dla „Kuriera Szczecińskiego"
Data publikacji: 2015-09-10 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:19
Wywietleń: 387 19664
- Nie żałował pan swojej decyzji, że tak jednoznacznie i oficjalnie poparł kandydaturę Bronisława Komorowskiego na prezydenta RP?
- Ja to zrobiłem z przekonania. Dlatego, że jestem człowiekiem wolnym od politycznych zobowiązań. Ceniłem i cenię pana Bronisława Komorowskiego, miałem z nim bardzo dobre relacje osobiste i tego nigdy nie ukrywaliśmy, stąd moja decyzja, aby go w tej kampanii wesprzeć. Dla minie to była naturalna decyzja, choć niektórzy mają o to pretensje. Uważałem, że to dobry kandydat na trudny czas. Przed nami trudny czas w przestrzeni politycznej, bo skala emocji jest wysoka. Jestem nieco rozczarowany aktualną debatą polityczną.
- A propos emocji i polityki. Rozpoczęło się zbieranie podpisów w sprawie referendum w Szczecinie. Chodzi o to, żeby mieszkańcy wypowiedzieli się czy chcą, aby w mieście powstał pomnik śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz wybudowania nowego stadionu piłkarskiego. Wojewoda w części uchylił uchwałę Rady Miasta zezwalającą na budowę postumentu na skwerze prezydenta Kaczyńskiego. Pan nie do końca zgadzał się z tą decyzją
- Ubolewam, że ta dyskusja toczy się w czasie kampanii wyborczej...
- Ale to Komitet Obywatelski, który jest pomysłodawcą budowy pomnika, właśnie teraz złożył ten projekt, w czasie kampanii.
- Dlatego mówiłem to nawet w czasie sesji Rady Miasta – to nie jest szczęśliwy czas na takie decyzje. Wiedziałem, że ona wzbudzi duże emocje. Uważam, że można było z tym spokojnie poczekać. Staram się rozumieć argumenty jednych i drugich. I uważam, że pomnik nie powinien dzielić, a tak się dzieje. Powiem szczerze, że nie widzę na dzisiaj dobrego wyjścia z tej sytuacji. Obawiam się, że ten proces sporu może narastać. Myślę również, że to nie jest temat kluczowy dla Szczecina. Z mojego punktu widzenia ten pomnik może powstać, może być w innym miejscu, może nie powstać. Nie jest jakimś szczególnym zwolennikiem budowania pomników. Ale nie będę przeciwko inicjatywie społecznej. Uważam, że prezydent Kaczyński ma piękną kartę w historii, choć nie ze wszystkim jego poglądami wszyscy muszą się zgadzać. Nie widzę też powodów, żeby pomnika nie budować. Powinniśmy jednak postarać się zbudować wokół tej inicjatywy kompromis.

Cała rozmowa red. Dariusza Staniewskiego z prezydentem Piotrem Krzystkiem w magazynowym wydaniu "Kuriera Szczecińskiego"

Komentarze

Jan
A może tu jest pies pogrzebany? .https://pbs.twimg.com/profile_images/1758767115/fantomas22-contre-scotland-yard-original.jpg
2015-09-11 07:33:38
witek
w spp w szczecinie pod panowaniem jasnie panujacego pracuje komuszek bajkoopowiadacz mloda kontrolerka przyjmujaca kielbase za niewypisanie zawiadomien a innych sie zwalnia bo sa bez ukladow mobinguje zastrasza neka.Kupila spp skode z kierowca placi pesje kierowcy bezyne ubezpieczenie nowy czlowiek z ukladow,zeby jasnie panujacy mogl pic.ksiestwo zachodniopomorskie,a n iedlugo jeszcze beda sprawdzac kto w ostatnich latach czesto chorowal beda wywalac i zatrudniac ukraincow za najnizsza place
2015-09-11 06:53:34
Umowa
Nowy stadion za 150 mln na 20 tysięcy widzów. Unia dofinansuje i będziemy kwita panie prezydencie. No jak , dogadaliśmy się.
2015-09-11 06:53:27
zamiast polityki do roboty
codziennie rano stoimy po 20-30 minut w korkach na drogach do pracy na Bezrzeczu, Głębokim. Kiedy się to zmieni ? Proponuję referendum; czy ten prezydent się nadaje do zarządzania miastem skoro nie można tego poprawić od lat. Nikt o tym problemie drogowym nie mówi.
2015-09-11 06:36:12
Ja
Człowiek bez bezpartyjnych zobowiązań ? To dlaczego wszystkie lepsze stanowiska w spółkach miejskich zajęte są przez szczecińskich polityków ich zon, kochanek , znajomych, synów , córek i wymieniać można tak długo ..
2015-09-11 04:49:10
Bezpartyjny PO-wiec, Hmm...a co to takiego...??
Panie Krzystek a ja powiem Panu krotko: jest Pan "PO-litycznym Kameleonem i choragiewka"... ktora ustawia sie tak do witru... w zaleznosci jak on zawieje ! !
2015-09-10 21:21:41
matt
Krzystek wolny od politycznych zobowiązań ??????? To że sobie na potrzeby wyborów założył partie " Bezpartyjnych " i bezmózgi się na to nabrały nie znaczy że jest apolityczny !!! PO go urodziło i będzie im wierny do końca,jego lub jej...
2015-09-10 20:39:48
ted
Panie Krzystek przeczytaj pan sobie " Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego " Wojciecha Sumlińskiego a także poczytaj pan sobie w sieci o fundacji Pro Civili założonej przez WSI - wtedy może chłopczyku otworzą ci się oczy kogo poparłeś w wyborach prezydenckich !
2015-09-10 18:58:17
Sowiecki porządek
Komunistyczny Szczecin ma za to pomnik sowiecki w centrum. Towarzysze są z niego dumni. Sowieci przecież wymordowali tysiące Polaków a kilkaset tysięcy wysłali na Syberię , gdzie połowa zmarła z wycieńczenia i głodu. O pobitych i gwałconych Polkach przez " dzielnych" sowieckich pijanych zbirach nie wspomnę.
2015-09-10 18:40:54
Wawrzek
A może by najpierw pomnik Mieszka I, Bolesława Chrobrego, Krzywoustego? A może Księcia Jaksy z Kopanicy?, Czcibora? Tak szukam zasług dla tego projektu i nie mogę znaleźć, przecież nawet nie zdobył krzesła na Tusku nie mówiąc o błędnych decyzjach złych dla Polski a może to jest tajne i my tego nie wiemy?. Biskupi też jeżeli uzyskają więcej danych potrafią zmienić decyzje a nawet Kanonika przetransferować.
2015-09-10 16:34:04
Pan redaktor
Proszę nie zapomnieć zapytać o przewalone 50 mln zł publicznych pieniędzy w dwa lata (raport NIK).
2015-09-10 16:22:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy