wtorek, 14 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pionierzy świętują

Pionierzy świętują

Pionierzy świętują
Data publikacji: 2019-03-04 22:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:34
Wywietleń: 736 378752

W poniedziałek (4 marca) odbyły się w Koszalinie dwie uroczystości patriotyczne. Najpierw obchodzono 74. rocznicę zdobycia Koszalina przez Armię Radziecką i stworzenia podstaw do rozwoju polskiego miasta, a następnie 49. rocznicę utworzenia Klubu Pionierów Miasta Koszalina.

Z inicjatywy działaczy Koszalińskiego Komitetu Obrony Lewicowych Tradycji na Cmentarzu Wojennym żołnierzy Armii Radzieckiej oddano hołd poległym w walkach o wyzwolenie ziemi koszalińskiej w czasie II wojny światowej. Zebrani uczestniczyli też w spotkaniu pt. „4 marca 1945 roku – początek historii polskiego Koszalina ”.

Tego dnia wiązanki kwiatów przed pomnikiem Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy złożyli członkowie KMPK. Organizacja działa od 1970 roku. Pierwszym przewodniczącym był Karol Mytnik, który trwał na tym stanowisku przez ćwierć wieku. Po jego śmierci aktywność organizacji zmalała. W 2004 roku z inicjatywy nieżyjących już Marii Hudymowej i Józefa Sprutty reaktywowany został Klub Pionierów. Na czele stanął Lesław Mytnik, syn zmarłego przewodniczącego, a organizacja dba o pamięć weteranów nieprzerwanie 15 lat.

To nie koniec jubileuszy. We wtorek (5 marca) o g. 16 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy placu Polonii 1 rozpocznie się spotkanie inaugurujące obchody 25-lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Koszalina. ©℗

Tekst i fot. (m)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie