Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Piłkobusy pojadą do szkół

Data publikacji: 2017-03-29 14:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:37
Piłkobusy pojadą do szkół
Podpisano trójstronne porozumienie o współpracy w działaniach na rzecz sprawności i kondycji fizycznej dzieci i młodzieży. Fot. Dariusz Gorajski  

Dzieci, które zjawiają się w klubach sportowych, by uprawiać sport, często nie potrafią nawet zrobić przewrotu w przód i w tył, czasem mają skrzywienie kręgosłupa i są otyłe. Poza tym dzieci, które w Polsce chciałyby czynnie trenować sport, jest znacznie mniej niż w innych krajach, np. u nas to tylko 10 tysięcy młodych ludzi, w Szwecji - 15 tys., w Niemczech - 150 tys.

Takie wnioski stały się zalążkiem do podpisania, w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, porozumienia dotyczącego współpracy w podejmowaniu działań na rzecz sprawności i kondycji fizycznej dzieci i młodzieży oraz wsparcia nauczycieli w tym zakresie.

Umowę o współpracy podpisano w środę (29 marca) - pomiędzy Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty, Uniwersytetem Szczecińskim oraz Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej. Już wkrótce pilotażowo w dwóch szkołach w województwie pojawią się „piłkobusy", czyli autobusy ze sprzętem sportowym.

- Będzie to program skierowany do dzieci z klas 1-3 z podstawówek oraz do ich nauczycielek, bo to one głównie prowadzą wuef w tych klasach - mówił Miłosz Stępiński (koordynator współpracy ze strony US) na konferencji prasowej w UW. - Chcemy przekonać nauczycielki, że elementy piłki nożnej są łatwe do wykonania, przyjemne i nie wymagają, by być fachowcem w tej dyscyplinie sportu.

- Młodzi ludzie, którzy przychodzą do klubów sportowych, nie są przygotowani do uprawiania sportu. Często nie potrafią nawet zrobić przewrotu w przód i w tył - mówił Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. - Wydaliśmy podręcznik, który chcemy przekazać nauczycielom w szkołach, żeby zobaczyli, iż również na małych placach można wykonywać ćwiczenia, które dają efekty. ©℗

(MON)

Na zdjęciu: Podpisano trójstronne porozumienie o współpracy w działaniach na rzecz sprawności i kondycji fizycznej dzieci i młodzieży.

Fot. Dariusz Gorajski 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

rodzic
2017-03-30 10:34:43
Powyżej opisana inicjatywa super!a z lekcjami wuefu bywa różnie...robią sprawdziany z wziętych z sufitu wyników a tak naprawdę większość nauczycieli nie potrafi czy też nie chcę zachęcić dzieciaków do sportu i ruchu!!! I to szczególnie teraz kiedy większość dzieci i dorosłych zalega przed komputerem i telewizorem. Dzieci mają nadwagę i są "krzywe" itd. Są też tacy nauczyciele którzy jedynie "opiekują" się tymi bardziej zdolnymi, jeżdzą z nimi na zawody, lansują się u przełożonych a zwykłe lekcje nie za bardzo ich obchodzą.....Dyrektorzy przypatrzcie się lepiej obiektywnie jacy są wasi nauczyciele wuefu!
misiek
2017-03-29 15:28:03
to jest kolejny dowód na to, że nauczycielom w szkołąch się nie chce. Ile biorą za kasy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ