Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Pikieta służb w czwartek

Data publikacji: 06 października 2015 r. 22:10
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:29
Pikieta służb w czwartek
 

Do czwartku pod sejmem stało będzie miasteczko mundurowe, zakończy się pikietą. W środę od godziny 12. do północy w miasteczku będzie dyżurować dziewięciu przedstawicieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów z województwa zachodniopomorskiego. 

- Złożyliśmy pisma do czterech klubów parlamentarnych: Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Polskiego Stronnictwa Ludowego. W czwartek od godz. 11 do godz. 13 zaplanowana jest pikieta, weźmie w niej udział dziesięć organizacji związkowych, nie tylko delegacje policji, ale także straży pożarnej, straży granicznej, służby więziennej, służby celnej, Biura Ochrony Rządu -  mówi Marian Boguszyński, szef policyjnych związków zawodowych woj. zachodniopomorskiego. - 

Mundurowym przede wszystkim chodzi o to, że zamrożono im pensje - od 2010 r. Ponadto nie dotrzymano drugiego etapu podwyżki płac funkcjonariuszy jeszcze w obecnej kadencji rządu i parlamentu, brak jest także gwarancji satysfakcjonujących podwyżek od stycznia 2016 roku, nie ma nowej ustawy modernizacyjnej dla służb mundurowych, przewidującej istotny wzrost świadczeń.

(kol)

Cały artykuł w środowym Kurierze i e-wydaniu.

Fot. arch.: Robert STACHNIK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poparcie
2015-10-07 06:20:16
I bardzo dobrze, niech walczą o swoje. To, że nie mają potrącanych 30% pensji i mogą być emerytami przed 40-tką, a nie jak zwykli pracownicy, nie świadczy, że nie mogą protestować o inne przywileje.
Budowa_CEPA
2015-10-06 21:49:26
Zamrożono pensje bo przemysł, produkcja i eksport topnieją. Proste jak budowa cepa. A o pensjach takich jak w Republice Federalnej niech koledzy z naszej Republiki Bananowej skutecznie zapomną to im wyjdzie na zdrowie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA