niedziela, 17 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac

Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac [GALERIA, FILM]

Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac
Data publikacji: 2019-10-29 16:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-30 19:17
Wywietleń: 1462 425210

NSZZ "Solidarność" przy Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie zorganizowała we wtorek 29 bm. pikietę pod siedzibą firmy przy ulicy Golisza. Związkowcy "Solidarności" w imieniu pracowników domagali się podwyżek płac, zamiany tabel wskaźnikowych - na kwotowe z ustalonymi konkretnymi miesięcznymi stawkami wynagrodzeń zasadniczych w poszczególnych kategoriach zawodowych, wycofania projektów niekorzystnych zmian w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy oraz prowadzenia dialogu z organizacjami zakładowymi.

- Zależy nam, by nasz pracodawca usiadł do rozmów, bo wymiana samych pism niewiele znaczy - mówi Elżbieta Kubiaczyk-Hrabi, przewodnicząca "S" przy ZWiK. - Brak dialogu zaostrza niepotrzebnie sytuację. Nasza firma jest w dobrej sytuacji finansowej, a my przez kilka lat nie otrzymywaliśmy podwyżek. Prosimy, by podzielono się z nami tym zyskiem, który w dużej mierze wypracowany jest przez pracowników, także w warunkach szkodliwych i niebezpiecznych. Wnioskujemy o podwyżkę 650 zł dla każdego pracownika. Uważamy, że wszyscy mamy swój wkład w to, że firma dobrze prosperuje. Zachętą i uznaniem dla każdego pracownika za dobrą pracę jest godziwe wynagrodzenie, na które zasłużyliśmy.

Elżbieta Kubiaczyk-Hrabi razem z Mieczysławem Jurkiem, przewodniczącym Zarządu Regionu NSZZ Solidarność, oraz Zbigniewem Smolińskim z Solidarności 80 zanieśli petycję do prezesa ZWiK Waldemara Gila.

- Po 1 listopada mają zostać podjęte rozmowy dotyczące naszych postulatów - mówi przewodnicząca "S" przy ZWiK. - Jesteśmy dobrej myśli.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski/Paulina Sikora

Film: PaS

Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac Pikieta przed ZWiK – chcą podwyżek płac

Komentarze

Znawca
W tej pikiecie większość ludzi nie jest pracownikami ZWiK. Ci natomiast co są to tzw. "pracownicy roku". Do roboty się weźcie.
2019-10-30 19:12:31
Pablo E.
Prawda jest taka, że chcąc się przyjąć do pracy w zwiku to trzeba mieć plecy tam stanowiska są przekazywane, aż dziw bierze że chcą podwyżek. Zapraszam do innych zakładów Szczecińskich wtedy będą chwalić swój...
2019-10-30 11:52:35
miejski kanał
PORT i ENEA też chcą podwyżki? Chyba za wodę. A pan młotkowy Jurek jak chce podwyżki to niech podnosi składki od swoich członków. Tylko czemu ja mam za ich chucie płacić. Ostatnie żądania śmieciarzy kosztowały mnie 23% podwyżki z 50 na 65 zł. Jeżeli im w Zwik mało to wypad do Amazona albo Zalando tam obiad za 1 zł dostaną.
2019-10-30 10:15:11
Portowcy
Nie rozumiem... Chodzi o podwyżki w porcie? Ciekawe za czyje pieniądze portowcy tam protestowali. W artykule nie ma nic czego oni chcą. A pan Jurek (zachłanny) oddał mieszkanie?
2019-10-30 08:37:59
polak
"Rzecznik prasowy ZWiK podał, że średnia płaca w spółce za ten rok to 5635 zł? w tłumaczeniu na polski: dyrektor zarabia 40 tys., członkowie zarządu i księgowa 30, a pracownicy po 3 tys.
2019-10-29 23:14:59
ludz
a kto tam zarabia 6 tys? chyba prezesi i kierownicy.
2019-10-29 23:06:52
kibic
podwyżki? wstydu nie mają.niech zredukują armię ciepłych posadek. przyjechało mi do domu założyć licznik na wodę ogrodową CZTERECH fachowców z ZWiK a robił to JEDEN.tam dalej jest komuna.
2019-10-29 22:27:32
gosc
macie pincet plus z kasy podatnikow to malo wam jeszcze ? to sie rozmnozcie to bedziecie miec wiecej -tak radzi ukochany żont
2019-10-29 22:20:01
gosc
Za co oni chca podwyżki,co druga studzienka w drodze zapchana piachem a potem wszystko idzie na pieszych,torowisko itd.infra stan tragiczny, kto za to odpowiada ?ZWIK I ZUK a tu jeszcze podwyzki, jak wam nie pasuje to do biedronki na kasę ,sami nie maja zadnego limutu zyskó w jako budżetówka bo wszyscy podatnicy sie do nich dokładaja tak jak do autobusow itd. a co widac samochod sluzbowy to tylko papierochy pala, fajna praca ,aha z powodu obnizki pit przez rzad miasto szczecin straci ok 90-100 mln, to juz teraz wiecie na kogo zgonic wasz brak podwyzek, prawde mowiac to tam jeszcze zwolnienia powinny byc i ciecie kosztow a jak macie problem to idzcie protestowac do warszawy pod sejm tak jak ci mocodawcy ktorzy to zaczeli ...
2019-10-29 22:10:28
Foto
Zdjęcia robione kalkulatorów?
2019-10-29 20:32:00
3 x Kj
I np... do Biedronki !
2019-10-29 20:21:00
jkjkjk
Zmienić pracę jak się nie podoba.
2019-10-29 19:53:02
W Sierpniu 1980 roku ...
Walczylismy... by obalic owczesny 35-letni Komunistyczno-Lewacki Rzad PRL-u ktory gnebil i max. wykorzystywal owczesnych robotnikow i pracownikow !! A o co Wam z Mietkowej PO-Solidarnosci, PO-wstalej PO 1989 roku z obecnej ul. Wojska Polskiego 113 - teraz chodzi... po TYLKO 4-latach obecnego Nie Komunistycznego Rzadu ? Chyba ze Walczycie obecnie o PO-wrot do starego Lewackiego Komunizmu i PO-stkomunizmu !! A wiec: widac ze jeszcze sie taki Nie narodzil - co by na krotko myslacemu Polakowi dogodzil ?
2019-10-29 18:34:23
Tom
To monopolista ,podniosą ceny wody i będzie na podwyżki.
2019-10-29 18:11:34
Nie!
Ani grosza tym ludziom. Zgłaszam zapchaną studzienkę a mi przez telefon na infolinii mówią żebym maila wysłał bo ciężko wrzucić w system