poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pikieta przed szpitalem. Bronią miejsc pracy

Pikieta przed szpitalem. Bronią miejsc pracy

Pikieta przed szpitalem. Bronią miejsc pracy
Data publikacji: 2016-02-15 14:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1801 120193

Około 50 osób, głównie związkowców NSZZ „Solidarność”, pikietowało w poniedziałek (15 lutego) przed szpitalem w Białogardzie. Gwizdami i syrenami demonstrowali swoje oburzenie polityką personalną dzierżawcy placówki.

Przypomnijmy, że szpital w Białogardzie został z początkiem roku wydzierżawiony na wiele lat spółce Centrum Dializa z Sosnowca. Umowa zawarta z władzami powiatu zakłada utrzymanie dotychczasowej działalności lecznicy, ale także wdrożenie programu naprawczego. To właśnie ten program, a w szczególności redukcje etatów, nie podoba się związkowcom. Podkreślają oni, że nie są informowani o planowanych zwolnieniach, choć na terenie lecznicy działają legalnie.

Według wiedzy działaczy „Solidarności” dzierżawca w styczniu bieżącego roku wręczył aż 29 wypowiedzeń umów o pracę. Personel lecznicy twierdzi nawet, że było ich znacznie więcej. O pożegnaniu się ze swoimi dotychczasowymi stanowiskami wie już podobno blisko 100 osób. Załoga twierdzi, że kolejnych 50 zostanie wkrótce zwolnionych.

W poniedziałkowej pikiecie udziału nie brali pracownicy placówki. Zabrakło zarówno tych, którzy mają jeszcze zatrudnienie, jak i tych, którzy rozstają się ze swoimi stanowiskami.

– To dlatego, że zabroniono im wypowiadać się na temat szpitala – tłumaczyli związkowcy dodając, że jeśli zajdzie taka potrzeba, w Białogardzie zostanie zorganizowana wielka manifestacja działaczy związkowych z całej Polski.

– Dlaczego restrukturyzację rozpoczęto od zwalniania osób przygotowanych do niesienia innym pomocy, a nie chociażby od przetargów? Szpital w Kołobrzegu z podobną do naszego liczbą łóżek, załatwił sobie catering dla chorych na cztery lata za tę samą kwotę, za którą nasza lecznica będzie miała catering przez trzy lata. Restrukturyzacja nie polega na zwalnianiu pracowników – grzmiał w czasie pikiety były radny miejski Jerzy Harłacz. ©℗

Przemysław Weprzędz

Więcej we wtorkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 16 lutego 2016 roku

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie