Poniedziałek, 04 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Pijany sam przyjechał na komendę

Data publikacji: 11 października 2016 r. 22:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Pijany sam przyjechał na komendę
Fot. Ryszard Pakieser (archiwum)  

38-latek przyjechał samochodem pod policką komendę policji, żeby złożyć zawiadomienie o kradzieży telefonu. Nim jednak został przesłuchany, rozmyślił się i wyszedł z budynku. Za chwilę zadzwonił do oficera dyżurnego ze zgłoszeniem kradzieży samochodu. Ostatecznie okazało się, że ma 3 promile alkoholu w organizmie i dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów, a auto, którego kradzież chciał zgłosić, zaparkował przed komendą.

Zdarzenie miało miejsce w miniony weekend w nocy. Po opuszczeniu komendy 38-letni policzanin zadzwonił do dyżurnego. Oficer dyżurny polecił mu przyjechać jak najszybciej do jednostki policji i złożyć pisemne zawiadomienie o przestępstwie. 38-latek zgłoszenia jednak nie złożył.

- Oficer dyżurny zorientował się bowiem, że samochód marki Skoda, kradzież którego zgłasza policzanin, to właśnie ta zaparkowana przed komendą. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Badanie wskazało ponad trzy promile - poinformowała asp. Małgorzata Litwin.

Jak się okazało 38-latek ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kara jaka mu teraz grozi to nawet 3 lata pozbawienia wolności.

(p)

Fot. Ryszard Pakieser (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

wyssane bzdury
2016-10-12 13:08:35
Policjant na dyżurze zdarzeniowym lub dyżurny byli albo mało rozgarnięci albo grali w jakimś "matriksie" Facet ma 3 promile-objawy upojenia widoczne naocznie bez konieczności badania,a Oni jak wynika z materiału zabierają się za czynności procesowe ze zgłaszającym.Cały ten opis sekwencji przedstawiony mediom jest tak niedorzeczny i głupi,że zastanowić należy się nad tym kto i w jakim celu to"zmanipulował" bo na logiczne postępowanie i zachowanie uczestników nic tu nie wskazuje.Faktycznie potrzeba śledztwa by rzetelnie odtworzyć przebieg tego zdarzenia w Polickiej Komendzie.
przełom s.a.
2016-10-12 12:35:16
Oto wzorowy obywatel, takich nam teraz potrzeba. Za komuny było takie hasło: "Obywatelu wyręcz milicję, pobij się sam!"
nie rozumiem
2016-10-12 09:06:35
czy ten nieodpowiedzialny czlowiek zostal zlapany za kierownica po bezposrednim zatrzymaniu auta? Jezeli nie to moga go cmoknac bo wyobrazmy sobie ze jedziemy taksowka z suto zakrapianej kolacji u cioci i policja zatrzymuje taksi oraz sprawdza trzezwosc kierowcy ale i przy okazji nasza a poniewaz mamy prawo jazdy traktuje nas jak tego czlowieka. Czy ja zle to rozumiem?
%
2016-10-12 07:45:55
Wspaniale, że tacy ludzie sami eliminują się ze społeczeństwa. Ale żeby usiąść za kierownicę mając 3 promile?!?! Pewnie to nie pierwszy raz.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA