Niedziela 22 maja 2022r. 
REKLAMA

Pijany quadem uciekał przed policją

Data publikacji: 2018-04-30 15:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:09
Pijany quadem uciekał przed policją
 

Po krótkim pościgu dzielnicowy ze sławieńskiej policji zatrzymał kierującego quadem, który chwilę wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec funkcjonariuszowi. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowy patrolujący oznakowanym radiowozem miejscowość Malechowo postanowił zatrzymać do kontroli drogowej kierującego quadem, któryjechał drogą bez kasku oraz tablicy rejestracyjnej. Policjant używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych z radiowozu wydał kierowcy polecenie do zatrzymania się, na co ten jednak nie zareagował i zaczął uciekać przed radiowozem.

- Dzielnicowy ruszył w pościg za kierowcą quada wydając jednocześnie przez megafon umieszczony w radiowozie polecenia do zatrzymania. Kierowca quada kontynuował ucieczkę polnymi oraz leśnymi drogami. W pewnym momencie widząc, że nie ma szans na ucieczkę postanowił zatrzymać się i oddać w ręce stróża prawa - relacjonuje st. sierż. Anna Łukaszek.

Jak się okazało mężczyzna uciekał, gdyż był pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
46-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowcy grożą teraz poważne konsekwencje prawne. Zgodnie z niedawno wprowadzonym do kodeksu karnego przepisem, za niezatrzymanie się niezwłocznie do kontroli drogowej i kontynuowanie jazdy, mężczyźnie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo odpowie on za jazdę pod wpływem alkoholu.

(k)

Fot. arch.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Interpunkcja jest ważna.
2018-05-01 08:09:27
Pijany, kładem, uciekał... Pijany wódką uciekał... Pijany quadem uciekał...
sky
2018-04-30 20:06:02
Pijany uciekał quadem .... . Sądzę, że byłoby poprawnie. Przecież quad go nie upił!
222
2018-04-30 16:05:51
Uzytkownicy quadow to tacy podwojnie uposledzeni drogowo motocyklisci ktorzy zapier. 150h bez tlumika, tyle ze ci robia to glownie w lasach

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA